یک رسانه فرانسوی مدعی شد که رئیس قطری باشگاه پاری‌سن‌ژرمن از مدت‌ها پیش زیر نظر جاسوسان عربستان سعودی قرار داشته است.

یک رسانه فرانسوی مدعی شد که رئیس قطری باشگاه پاری‌سن‌ژرمن از مدت‌ها پیش زیر نظر جاسوسان عربستان سعودی قرار داشته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه لوموند فرانسه، ناصر الخلیفی رئیس باشگاه پاری‌سن‌ژرمن جزو آن دسته از قربانیانی بوده است که اطلاعات شخصی‌شان توسط بدافزار جاسوسی «پگاسوس» در اختیار جاسوسانی در عربستان سعودی قرار گرفته است.

پگاسوس یک بدافزار جاسوسی است که توسط رژیم صهیونیستی با هدف دستیابی به اطلاعات شخصی تلفن همراه افراد ساخته شد. این جاسوس‌افزار می‌تواند دوربین و میکروفون گوشی را فعال کند، پیام‌ها و ایمیل‌ها را بخواند و داده‌های مکانی را جمع‌آوری کند. شرکت NSO‌ سازنده این برنامه در ابتدا مدعی شده بود که این برنامه را فقط برای مبارزه با جنایت و تروریسم در اختیار بعضی دولت‌ها قرار داده است اما طبق آخرین گزارش‌ها حداقل ۵۰ هزار گوشی تلفن همراه مورد حمله این برنامه قرار گرفته‌اند و حداقل ۴۵ کشور از این بدافزار جاسوسی برای سرکوب مخالفان، خبرنگاران و ... استفاده کرد‌ه‌اند که ظاهراً عربستان سعودی هم جزو آنهاست.

به نوشته لوموند؛ جاسوسان عربستان سعودی برای مدتی از بدافزار پگاسوس برای رصد اطلاعات شخصی و شنود مکالمات ناصر الخلیفی رئیس قطری باشگاه پاری‌سن‌ژرمن و گروه رسانه‌ای BeInSports استفاده کردند. این در حالیست که پیش از این افراد برجسته‌تری مانند امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و بسیاری از سیاستمداران دیگر هم مورد حمله جاسوسان استفاده کننده از پگاسوس قرار گرفته بودند. لوموند نوشته است که جاسوسان سعودی از سال ۲۰۱۸ به وسیله پگاسوس از ناصر الخلیفی جاسوسی کرده‌اند که این اتفاق بی‌ربط به تنش در روابط سیاسی دو کشور قطر و عربستان سعودی نیست.

در همین حال سخنگوی گروه BeInSorts ‌در گفت‌و‌گو با لوموند حمله سایبری به الخلیفی را تأیید و اعلام کرد که او و همکارانش مطلع هستند که گروهی از خرابکاران سایبری چند سال است که رئیس قطری آنها را هدف قرار داده‌اند.

طبق گزارش لوموند؛ علاوه بر ناصر الخلیفی، ژان مارشال ریبس، مدیر روابط عمومی باشگاه پاری‌سن‌ژرمن نیز جزو آن دسته از افرادی بوده که از طریق بدافزار جاسوسی پگاسوس زیر گرفته شده است.

این خبر حدود ۱۱ روز پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.