کارشناس فوتبال کشورمان اعتقاد دارد شاگردان یحیی گل‌محمدی برای رسیدن به اهدافی که در ذهن دارند، باید منسجم‌تر و بهتر عمل کنند.

کارشناس فوتبال کشورمان اعتقاد دارد شاگردان یحیی گل‌محمدی برای رسیدن به اهدافی که در ذهن دارند، باید منسجم‌تر و بهتر عمل کنند. بیژن ذوالفقارنسب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام فوتبال ایران با شکست تراکتور تبریز اظهار داشت: با توجه به اینکه بازیکنان مدت‌ها بازی نکرده بودند، عملکرد خوبی داشتند و تراکتور هم بسیار باانگیزه بود. پرسپولیس بازی را خیلی خوب کنترل کرد و بازیکنان با یکدیگر هماهنگ بودند، البته تیم در خط میانی مشکلاتی دارد که با تمرین برطرف می‌شود.

وی با اشاره به ضعف هافبک‌های سرخپوشان بیان کرد: پرسپولیس در یکی دو سال اخیر، همه کارها و حملات خود را از خط میانی تنظیم می‌کرد و هافبک‌ها به خوبی در حملات مشارکت و مهاجمان را تغذیه می‌کردند، اما این ریتم خوب و هماهنگ را در تیم نمی‌بینم. دلیل آن هم حضور بازیکنان در تیم ملی و وقفه‌های مسابقات بوده است. جوانان تیم خیلی خوب کار کردند و انگیزه زیادی برای رسیدن به ترکیب اصلی پرسپولیس دارند. اعتقاد دارم این پیروزی برای بازی‌های آینده، انگیزه زیادی به پرسپولیس می‌دهد.

پیشکسوت پرسپولیس درخصوص افزایش روحیه شاگردان گل‌محمدی با قهرمانی سوپرجام تصریح کرد: هر پیروزی شیرینی‌ها و خوشحالی‌هایی دارد اما یک تیم حرفه‌ای هیچ‌گاه با این پیروزی‌ها مغرور نمی‌شود و حریف را دست کم نمی‌گیرد. پرسپولیس ایراداتی در خط دفاعی داشت که دلیل آن هم غیبت کنعانی‌زادگان بود. تیم باید خیلی منسجم‌تر و بهتر عمل کند تا به اهداف خود برسد. بازیکنان از وحدت فنی و شرایط آرمانی دور بودند؛ به‌ویژه زمان‌هایی که تحت فشار قرار می‌گرفتند. بازیکنان در این شرایط توپ را در اختیار می‌گرفتند و حریف را عصبی می‌کردند. این موضوع را مقابل تراکتور خیلی کم دیدم.

ذوالفقارنسب در مورد احتمال پایان همکاری فدراسیون فوتبال با دراگان اسکوچیچ به تسنیم گفت: اعتقاد دارم اگر قرار بر تعویض اسکوچیچ است، این کار باید هر چه زودتر انجام شود و یک مربی خوب اروپایی جایگزین او کنند. یک مربی بین‌المللی و با اعتبار خوب می‌تواند به‌جای اسکوچیچ فعالیت کند، اما اگر قرار است او را برکنار کنیم و چند ماه به دنبال مربیان یا مدیران برنامه آنها بگردیم، بهتر است اسکوچیچ را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه سرمربی جدید تیم ملی باید برنامه خود را ارائه کند و این برنامه باید بررسی شود، خاطرنشان کرد: هر مربی، اردوها و بازی‌های تدارکاتی برای تیمش تعیین می‌کند که باید بر اساس رقبای مرحله بعدی ایران انتخاب شوند. این موضوع یک کار گروهی می‌طلبد و یک مربی با کادر فنی قدرتمند، تفکرات حرفه‌ای و شخصیتی قوی باید سرمربی تیم ملی شود. او باید بازیکنان را کنترل کند و تحت تأثیر شخصیت خودش قرار دهد. البته شنیدم قرار است هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال در این باره تصمیم بگیرد که قابل تأمل و تعجب‌برانگیز است.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )