با انتخاب ستاره برزیلی، بعداز جدایی راموس، برای اولین بار یک غیر اسپانیایی، کاپیتان رئال مادرید شد.

به گزارش خبرگزتری خبرآنلاین ؛ با جدایی سرخیو راموس از رئال مادرید حالا مارسلو کاپیتان جدید این تیم خواهد بود. شب گذشته یک شوک بزرگ هواداران رئال مادرید وارد شد چرا که این باشگاه به شکل رسمی اعلام کرد سرخیو راموس فصل آینده لباس لوس بلانکوس را بر تن نخواهد کرد و بعد از ۱۶ سال بی نظیر پر افتخارترین باشگاه اروپا را ترک خواهد کرد.

اما با جدایی سرخیو راموس حالا ستاره برزیلی رئال مادرید یعنی مارسلو کاپیتان این تیم در رقابت های فصل آینده خواهد بود. نکته جالب اینکه مارسلو به اولین کاپیتان(کاپیتان اول) غیر اسپانیایی رئال مادرید از سال ۱۹۰۴ تبدیل خواهد شد؛ آخرین بار فدریکو رووئلتو گواتمالایی ۱۱۷ سال پیش به عنوان یک غیر اسپانیایی کاپیتانی رئال را بر عهده داشت.

کاپیتانی در باشگاه رئال مادرید به بازیکنانی داده می‌شود که بیشترین سالهای حضور در این تیم را در کارنامه داشته است و حالا مارسلو از این حیث نسبت به سایر بازیکنان این تیم برتری دارد؛ سنتی که البته پیش از این با انتقاداتی مواجه بوده است. به عنوان مثال ژوزه مورینیو در زمان هدایت رئال قصد نداشت ایکر کاسیاس کاپیتان تیمش باشد اما این سنت همچنان پا برجا مانده است.

البته باید به این نکته هم توجه داشت که مارسلو احتمالاً نمی‌تواند دقایق زیادی در فصل آینده در ترکیب رئال مادرید به میدان برود و فرلان مندی مدافع چپ اول کهکشانی ها خواهد بود بنابراین می توان گفت که فصل آینده کریم بنزما در مسابقاتی که مارسلو غیبت دارد، بازوبند کاپیتانی را بر بازو خواهد بست.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )