سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه، مهاجم تیم رئال مادرید را پس از شش سال دوری از جمع ملی‌پوشان کشورش، برای حضور در رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ به اردوی خروس‌ها فراخواند.

سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه، مهاجم تیم رئال مادرید را پس از شش سال دوری از جمع ملی‌پوشان کشورش، برای حضور در رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ به اردوی خروس‌ها فراخواند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیدیه دشان سرمربی تیم ملی فرانسه روز سه‌شنبه فهرست ملی‌پوشان این کشور برای حضور در جام ملت‌های اروپا (یورو ۲۰۲۰) را اعلام کرد که در این فهرست نام کریم بنزما مهاجم رئال مادرید هم به چشم می‌خورد.

بنزما در حالی به اردوی خروس‌ها دعوت شده است که از سال ۲۰۱۵ بعد از ماجرای متهم شدنش به شراکت جرم در اخاذی از هم‌تیمی سابقش در لیون، متئو والبوئنا و تهدید به انتشار یک فیلم خصوصی از او، دیگر فرصتی برای بازی در تیم ملی فرانسه به دست نیاورد. دشان حتی بعد از تبرئه شدن بنزما هم نسبت به دعوت از او به اردوی تیمش تمایلی نشان نمی‌داد و بابت این موضوع به شدت از سوی رسانه‌ها‌ تحت فشار قرار گرفته بود. او در نهایت تصمیم گرفت که به تبعید مهاجم رئال مادرید از تیم ملی فرانسه پایان دهد و به همین دلیل برای شرکت در یورو ۲۰۲۰ از او دعوت به عمل آورده است.

دشان در این مورد گفت: ما با هم ملاقات و به طور مفصل صحبت کردیم. بعد از آن جلسه من کلی فکر کردم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که کریم را دعوت کنم. اما من به این صحبت نیاز داشتم. او هم نیاز داشت. من نمی‌خواهم مسئله را شخصی کنم. به‌عنوان سرمربی تیم ملی، من همیشه به مسائلی فراتر از منافع و علایق شخصی خودم نگاه کرده‌ام. مسئولیت سنگین و مهمی روی دوش من است که باید آن را در نظر بگیرم، نه خودم را.

اسامی نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی فرانسه به شرح زیر است:

دروازه‌بان‌ها: یوریس، ماندانا و مانیانمدافعان: دوبو، پاوار، زوما، کانده، واران، لنگله، کیمپمبه، دینیه و لوکاس هرناندسهافبک‌ها: کانته، پوگبا، رابیو، تولیسو و سیسوکومهاجمان: بنزما، ژیرو، امباپه، تورام، کومان، بن‌یدر، گریزمان، لمار و عثمان دمبله.

بازی‌های یورو ۲۰۲۰ از روی ۲۱ خرداد آغاز می‌شود و تیم ملی فرانسه در گروه مرگ این رقابت‌ها (گروه F) با تیم‌های ملی آلمان، پرتغال و مجارستان به رقابت‌ خواهد پرداخت.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.