سخنگوی کمیته انضباطی تأکید کرد، هر شکایتی که به این کمیته ارسال می‌شود، قطعاً به رأی انضباطی منجر نخواهد شد.

سخنگوی کمیته انضباطی تأکید کرد، هر شکایتی که به این کمیته ارسال می‌شود، قطعاً به رأی انضباطی منجر نخواهد شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، رضا جاودانی عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره برگزاری جلسه این کمیته با مدیران عامل سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و سپاهان به دلیل حواشی دیدارهای اخیر آنها، اظهار داشت: درباره مسائل انضباطی و توقعاتی که کمیته انضباطی از آنها دارد، صحبت شد. همچنین نقطه نظرات آنها را گرفتیم که این مسئله سوای حواشی اخیر این سه باشگاه بوده است.

وی درباره دفاعیات باشگاه‌ها خاطرنشان کرد: این یک جلسه کلی بود که توقعات رکن قضایی فدراسیون فوتبال از سه باشگاهی که بالانشین هستند و برای قهرمانی رقابت می‌کنند، در هفته‌های پایانی به آنها اعلام شد، به خصوص اینکه رویکرد آنها چه باشد. آنها هم گلایه داشتند که در برخی موارد ما می‌توانیم ورود کنیم و در برخی موارد مقررات به ما اجازه ورود نمی‌دهد. جلسه خوبی بود و خروجی خوبی هم داشت و قرار شد، ابلاغیه‌ای به تمام باشگاه‌ها شود که سخنگویی داشته باشند و موضع باشگاه از سوی این سخنگو اعلام شود. در این بین هر شخصی غیر از سخنگو صحبت کند، مسئولیتش شخصاً آن فرد باشد. به هر حال در مقررات انضباطی، باشگاه مسئول این روندی است که به وجود آمده و به طور مثال در روزی که تماشاگران وارد ورزشگاه شوند و اتفاقی رخ بدهد، باشگاه باید پاسخگو باشد.

عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا اتفاقات اخیر منجر به دستور موقت خواهد شد یا نه، خاطرنشان کرد: ماده ۱۰۰ آیین‌نامه انضباطی می‌گوید اگر ضرر جبران ناپذیری وارد شود یا مسئله امنیتی و حادی صورت بگیرد، رئیس کمیته انضباطی اختیار دارد که دستور موقت صادر کند و مکلف نیست.

جاودانی درباره آرای دیدارهای اخیر و حواشی آن گفت: پنجشنبه جلسه‌ای خواهیم داشت که خاطیان دربی می‌آیند، صحبت‌ها را انجام می‌دهند و سپس به جمع‌بندی می‌رسیم. اتفاقات دیدار سپاهان - پرسپولیس هم در همان روز جمع‌بندی می‌شود. البته اعضای کمیته برای آن بازی به نتیجه کلی رسیده‌اند، اما برای جمع‌بندی روز پنجشنبه را در نظر گرفته‌ایم.

وی درباره شکایت‌های استقلال و پرسپولیس از اعضای یکدیگر به کمیته انضباطی، گفت: ما موظف هستیم هر شکایتی می‌آید، ابتدا به لحاظ شکلی آن را بررسی کنیم که آیا شکایت از کانال درست آمده و هزینه دادرسی پرداخت شده است یا نه که اگر درست باشد، وارد ماهیت آن می‌شویم. شاید بررسی کردیم و مشخص شد که ماهیت آن درست نیست و اصلاً مسئله مورد انضباطی نیست و اتفاقی رخ نداده است. هر شکایتی منجر به رأی انضباطی یا دستور موقت نمی‌شود.

عضو کمیته انضباطی درباره رصد بازی‌های لیگ از این هفته، اظهار داشت: کمیته انضباطی فضای مجازی را رصد خواهد کرد و اینکه در مسابقات چه اتفاقی رخ می‌دهد. شاید به دلیل کرونا این مسئله کمرنگ شده باشد، اما ما نماینده نامحسوس به ورزشگاه می‌فرستادیم که از سمت کمیته انضباطی بازی را رصد کند.

جاودانی درباره احتمال محرومیت خاطیان دربی، گفت: از آنهایی که خواسته بودیم حضور داشته باشند، در جلسه پنجشنبه حضور خواهند داشت. من اگر صحبتی کنم، از سمت خودم صحبت کردم، چون ما در کمیته انضباطی پنج عضو داریم و شاید نظر من محرومیت یا تبرئه باشد، اما چهار عضو دیگر چنین نظری نداشته باشند و چون اولویت با اکثریت است، طبیعتاً اکثریت رأی می‌دهند.

وی درباره خاطیان تیم سپاهان و اینکه آیا آنها روز پنجشنبه در کمیته انضباطی حاضر می‌شوند یا نه، گفت: نفرات خاطی سپاهان را نخواستیم. در بازی سپاهان و پرسپولیس مسئله حادی نبود و بعد از بازی ناظر بازی و داور گزارش را اعلام کردند که موضوع حادی نبوده است. جز گرفتن دوربین، مسئله خاصی نبوده است و نیازی به خواستن بازیکن نیست، اما در دربی اتفاقاتی رخ داده که خاطیان را خواسته‌ایم.

عضو کمیته انضباطی درباره اینکه رأی دیدار سپاهان و پرسپولیس چیست، اظهار داشت: تا رأی صادر نشود، نمی‌توان صحبت کرد. من می‌توانم نظرم خودم را شخصاً بگویم که نمی‌گویم، اما اجازه بدهید اجماع را ببینیم که گزارش‌ها آمده است، فیلم‌ها بازبینی شده است و باشگاه‌ها هم دفاعیات خود را ارسال کرده‌اند. شاید پنجشنبه رأی آن دیدار اعلام شود.

جاودانی درباره حضور افراد غیرمسئول در ورزشگاه نیز گفت: از هیئت‌ها، سازمان لیگ و مسئولان مختلف خواسته‌ایم توضیح دهند که آقای X که آنجا بوده چه سمتی داشته و در زمین چرا حضور داشته است؟ برای بازی با سپاهان پاسخ‌ها را دریافت کرده‌ایم، اما هنوز برای دیدار دربی این اتفاق رخ نداده است.

جاودانی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه شنیده می‌شود کمیته انضباطی بازیکن یا مربیانی را به دلیل اتفاقات فضای مجازی محروم خواهد کرد، گفت: این موضوع اصلاً صحت ندارد و در قبال برداشت شخصی افراد مختلف در فضای مجازی، کمیته انضباطی طبق آیین‌نامه اعمال قانون خواهد کرد و براساس عدالت و انصاف رأی صادر خواهد شد.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.