سرمربی پیشین تیم‌های فوتسال مس و گیتی پسند می‌گوید در هفته پایانی مسابقات لیگ برتر تیم مس به احتمال ۸۰ درصد قهرمان خواهد شد مگر اینکه اتفاق عجیبی رخ بدهد.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته پایانی لیگ برتر فوتسال روز پنجشنبه این هفته در حالی برگزار می‌شود که مس سونگون در صدر جدول قرار دارد و پیروزی در بازی آخر مقابل کراپ الوند سند قهرمانی این تیم را امضا می‌کند. در این صورت، مس برای چهارمین سال پیاپی جام قهرمانی لیگ برتر فوتسال را بالای سر خواهد برد.

حمید بی غم سرمربی فوتسال که سابقه کار در تیم گیتی پسند و قهرمانی با مس در ایران و آسیا را دارد، در گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد که شانس مس برای قهرمانی مجدد در لیگ بیشتر است.

بی غم گفت: به نظر شخصی من تیم مس را باید ۸۰ درصد قهرمان لیگ بدانیم چون رقم زدن قهرمانی دست خود این تیم است. آنها با کراپی بازی دارند که انگیزه کافی ندارند. نمی گویم کراپ جوانمردانه بازی نمی‌کند ولی باید شرایط انگیزه‌ای را هم در نظر گرفت. کسب چهار قهرمانی متوالی می‌تواند اتفاق خوبی برای مس باشد ولی در کل باید از تمام باشگاه‌ها بخصوص ۶ باشگاهی که در مرحله نهایی حاضر شدند، تشکر کرد.

«چه عواملی باعث سه قهرمانی متوالی مس بوده و باعث شده این تیم در آستانه چهارمین قهرمانی قرار بگیرد؟» بی غم در پاسخ به این سئوال تاکید کرد: دو فاکتور بسیار مهم و تاثیرگذار زمینه ساز این موفقیت بوده است. نخست اینکه مس دو دروازه بان عالی و مکمل دارد یعنی علیرضا صمیمی و سعید مومنی. مس در بازی رفت فینال سال گذشته صمیمی را در اختیار نداشت اما مومنی به خوبی جایش را پر کرد. دومین نکته حضور فرهاد فخیم به عنوان کاپیتان و یک رهبر به تمام معنا در تیم مس است. فخیم با سبک مدیریت و رهبری‌ای خود همیشه تیم مس را بالا نگه داشته است.

سرمربی پیشین تیم‌های فوتسال مس و گیتی پسند اصفهان در خصوص دلیل ناکامی تیم اصفهانی در این رقابت یادآور شد: گیتی پسند باشگاه خوبی است. آنها باید شرایط خودشان را آنالیز کنند و متوجه شوند چرا همیشه یک قدم برای قهرمانی کم می‌آورند.

بی غم همچنین به عملکرد خوب سن ایچ با سرمربیگری جواد اصغری مقدم اشاره کرد و افزود: باشگاه سن ایچ می‌تواند یک باشگاه آموزنده و الگو برای فوتسالی‌ها باشد. این باشگاه نشان داد اگر به یک مربی با اخلاق و فنی فرصت داده شود و مورد حمایت قرار بگیرد، موفق خواهد شد. سن ایچ از نظر هزینه و بازیکن نسبت به مس و گیتی پسند پایین‌تر بود اما کیفیت خیلی خوبی داشت.

این کارشناس فوتسال در پایان درباره انتخاب مهرداد سراجی به عنوان سرپرست کمیته فوتسال گفت: به عنوان عضوی از خانواده فوتسال دوست داشتم حداقل یک فوتسالی که چند تیم لیگ و چند مربی یا بازیکن را بشناسد، رئیس کمیته فوتسال بشود. کمترین توقع ما این بود. الان به نظر می رسد که فوتسال روزهای خوبی با سراجی نخواهد داشت.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.