کارشناس داوری فوتبال ایران از قضاوت داور لبنانی در دیدار تیم‌های استقلال ایران و الدحیل قطر انتقاد کرد.

کارشناس داوری فوتبال ایران از قضاوت داور لبنانی در دیدار تیم‌های استقلال ایران و الدحیل قطر انتقاد کرد. حسین عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره قضاوت عارف میر در دیدار تیم‌های استقلال ایران و الدحیل قطر اظهار داشت: او داوری بسیار جوان و کم‌تجربه است و دو سال پیش به لیست داوران الیت اضافه شده. این بازی اولین قضاوت میر در لیگ قهرمانان آسیا بود. عیار یک داور زمانی مشخص می‌شود که در اتفاقات حساس، درست‌ترین تصمیم را بگیرد. او شاید تبدیل به داور خوبی شود، اما با داوران ما قابل مقایسه نیست.

وی با انتقاد از عملکرد میر در نیمه نخست تصریح کرد: توپ در نیمه اول دو بار به داور برخورد کرد و بازی متوقف می‌شد. داور لبنانی قدرت بدنی خوبی داشت و به‌خوبی در زمین جابجا می‌شد، اما «هرز» می‌دوید و به‌درستی از قدرت بدنی خود استفاده نمی‌کرد. این داور تجربه ندارد و او باید هنر بازی‌خوانی داشته باشد. کمک‌های او با تمرکز کامل کار می‌کردند و شاید اگر داوری معمولی در کنار زمین بود، گل دوم استقلال را آفساید اعلام می‌کرد.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان در مورد عملکرد داور بازی در ۴۵ دقیقه دوم بیان کرد: اوایل نیمه دوم خطای واضحی روی مهدی قایدی انجام شد که داور نتوانست آن را تشخیص دهد. در دقیقه ۵۶ هم خطای کاملاً واضحی روی قایدی رخ داد که ناشی از بی‌پروایی مدافع الدحیل بود. شاید می‌شد بگوییم که مدافع حریف کارت زرد نگیرد، اما خطا مسلم بود.

عسگری در ادامه انتقادات خود از عارف میر به تسنیم گفت: در چنین دیدارهای پُرگلی، بازی در رفت و آمد است و داور، اشتباهاتی برای دو تیم اتفاق افتاد. در صحنه خطای مدافع الدحیل روی قایدی هم که فرهاد مجیدی کارت زرد گرفت، فکر می‌کنم داور نتوانست صحنه را ببیند و داور چهارم به او توضیح داد. مهمترین نکته آنالیز عملکرد داور، عملکرد او در صحنه‌های تأثیرگذار است و اعلام نکردن یک پنالتی، اشتباهی کلیدی است.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )