معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش گفت:کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال در پلن‌هایی که داشتند در حد هزار میلیارد و دو هزار میلیارد برنامه مالی ارائه کردند و فکر می‌کنم بایدآنها به ما (وزارت ورزش) وام هم بدهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مهدی علی‌نژاد که به عنوان میهمان در مجمع فدراسیون فوتبال حضور پیدا می‌کند در خصوص آخرین اخبار از انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت:بعد از استعفای تاج و بیماری او که سال گذشته با آن مواجه شد هماهنگی کردیم که خیلی زود انتخابات در اسفند ۹۸ برگزار شود اما ۱۰ روز قبل از انتخابات نامه ای از فیفا آمد که با این اساسنامه نمی‌شود انتخابات را برگزار کرد. بلافاصله اقدامات لازم را انجام دادیم و این فرایند که البته طولانی هم بود حل شد و اساسنامه تغییر کرد و خوشبختانه حالا این اساسنامه با قوانین کشور و قوانین بین المللی همخوانی دارد.

وی افزود: یکی از ویژگی های اساسنامه این است که اعضای مجمع افزایش پیدا کرده و رنگ و بوی فوتبال بیشتر شده است. به نظرم رقابت خوب و تنگاتنگی را شاهد هستیم و ۴ نفر هم با هم رقابت می‌کنند. سیاست وزارت ورزش همراهی به فدراسیون و کمک برای تصویب اساسنامه بود که شرایط دموکراتیک ایجاد شود. اما در مورد دخالت وزارت ورزش در مجمع باید بگویم که قطعا هیچ دخالتی در انتخابات نداریم و گزینه‌ای نخواهیم داشت. بارها گفته ام و باز هم تاکید می‌کنم اگر کسی خودش را نامزد وزارت ورزش معرفی کرده اعضای مجمع به او رای ندهند. کسانی که ممکن است در فضای رقابتی شانسی نداشته باشند ممکن است سعی کنند با دو قطبی کردن انتخابات دخالت وزارت ورزش را نشان بدهند ولی این کار غیر اخلاقی است و قویا اعلام می‌کنم وزارت ورزش و جوانان هیچ گزینه ای در مجمع روز یکشنبه نخواهد داشت.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در خصوص اینکه آیا حتی توصیه‌ای به اعضای مجمع نداشته اند عنوان کرد: اعضای مجمع افراد پخته و عاقلی هستند و کسی نمی‌تواند رای را به آنها تحمیل کند اما ما در حد رایزنی هم هیچ اقدام و توصیه‌ای نکردیم. به قول آقای کفاشیان( با خنده) الان شرایط دنیا اینگونه نیست که کسی بتواند کاری انجام بدهد و کسی متوجه نشود و اگر کسی کوچکترین حرکتی کند فورا مشخص می‌شود. هیچ موردی برای توصیه و اینگونه مباحث تا الان نبوده و مطمئنا شاهد یک انتخابات خوب هستیم.اگر کسی که مورد تائید مجمع قرار بگیرد مورد تائید وزارت ورزش است و وظیفه ما است که از وی حمایت کنیم.

علی نژاد که با برنامه ورزش و مردم صحبت می کرد در پاسخ به این سوال که آیا رای دهنده‌ای بوده که به وزارت مراجعه کند و نظر آنها را جویا شود گفت: بله خیلی از اعضای مجمع در این ۲ -۳ ماه مراجعه کردند و سوال کردند که آیا گزینه ای داریم یا خیر. هر چه به انتخابات نزدیک شدیم باز هم این سوالات مطرح شد و ما اعلام کردیم صراحتا هیچ گزینه دیگری نداریم.

علی نژاد در خصوص اینکه آیا ارکان دولت و یا مقامات بالاتر در انتخابات به اعضای مجمع توصیه ای می‌کنند یا خیر گفت: من نمی‌توانم در این مورد حرف بزنم چون خبری موثق ندارم. کسی از ما چیزی نخواسته و دستگاهی به ما توصیه ای نکرده است. ممکن است برخی دوستان در دستگاه ها رابطه هایی دارند ولی من نمی‌توانم مثبت یا منفی در مورد آن حرف بزنم. در مورد افراد و یا افراد تاثیرگذار بی اطلاع هستم و نمی‌دانم ورودی شده یا خیر اما هیچ مستندی وجود ندارد که به صورت سازمان یافته رایزنی از دستگاه خاصی صورت گرفته باشد.

وی در خصوص اینکه آیا تائید می‌کند که با نامزدهای ریاست فدراسیون نشست داشته است تصریح کرد: من با نامزدها جلسه ای نداشتم. ممکن است بعضا تماس های تلفنی و گفت‌وگو هایی صورت گرفته باشد. یکی دو نفر تلفنی قبل از کاندید شدن با من صحبت کردند که آیا کاندید شوند که ما هم اعلام کردیم همه چیز با خودشان است اما من توصیه و نشستی با هیچ کاندیدایی نداشتم.

معاون وزیر در خصوص اینکه ارزیابی خودش از انتخابات چیست یادآور شد:چون آرا مخفی است نمی‌شود ارزیابی دقیقی کرد. شاید در ۴۸ ساعت آتی اتفاقاتی رخ بدهد ولی برداشت من این است که انتخابات نزدیکی خواهیم داشت. تجربه ما در انتخابات و مجامع نشان می‌دهد که شب انتخابات ممکن است ائتلاف‌های جدید شکل بگیرد و خیلی نمی‌شود به امروز استناد کرد. با این مباحث ممکن است که انتخابات به دور دوم کشیده شود.

علی نژاد در خصوص اینکه آیا احتمال دارد مردم روز یکشنبه از انتخابات فدراسیون فوتبال شگفت زده شوند عنوان کرد: این اتفاق قبلا رخ داده است.خیلی مواقع پیش آمده که در انتخابات اتفاقاتی رخ داده که قابل پیش بینی نبود.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.