سرمربی تیم فوتبال اینتر می‌گوید که کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا و فتح اسکودتو برای این تیم اهمیت بیشتری نسبت به جام حذفی ایتالیا دارد.

سرمربی تیم فوتبال اینتر می‌گوید که کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا و فتح اسکودتو برای این تیم اهمیت بیشتری نسبت به جام حذفی ایتالیا دارد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، آنتونیو کونته که تیم تحت‌هدایتش شب گذشته (شنبه) در هفته نوزدهم سری A ایتالیا در دیداری خارج از خانه مقابل اودینزه تن به تساوی بدون گل داد، پس از این دیدار در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت ایتالیا» درباره مشاجره‌ای که پس از سوت پایان بازی با داور داشتند که منجر به اخراج او و البته گابریله (له‌له) اوریالی (مدیر فنی تیم اینتر) شد، گفت: اختلاف نظر ما با داور برسر وقت اضافه‌ای بود که لحاظ کرد.

وی افزود: داور ابتدا به من کارت زرد داد و سپس تصمیم به اخراجم گرفت. از دید من در چنین شرایطی، چهار دقیقه برای وقت اضافه کافی نبود. در نهایت داور تصمیم‌گیری می‌کند و ما باید آن را بپذیریم، حتی اگر با تصمیم او موافق نباشیم.

سرمربی اینتر که شاگردانش با تساوی در این دیدار و با توجه به باخت میلان به آتالانتا، فرصت صدرنشینی را از دست دادند، صحبت‌هایش را اینطور ادامه داد: همانطور که همیشه گفته‌ام ما تنها به خودمان فکر می‌کنیم. ما نباید به میلان و شکست ‌آنها فکر کنیم. تنها باید روی پیشرفت عملکرد و نتایج خودمان تمرکز کنیم. ما در این دیدار می‌توانستیم دقیق‌تر عمل کنیم و کیفیت بالایی در ضربات پایانی نداشتیم.

کونته در پاسخ به این پرسش که «عملکرد اینتر را تا به اینجای فصل چطور می‌بینید؟»، گفت: ترجیح می‌دهم دیگران در این مورد صحبت کنند، ما تنها سعی می‌کنیم کار خودمان را انجام دهیم و بهترین بازی‌های‌مان را به نمایش بگذاریم. به نظرم با توجه به مشکلات زیادی که این فصل ما داشته‌ایم، اینتر حرف‌هایی برای گفتن داشته و بازیکنان ما قهرمانان اصلی رقابت‌ها هستند. اینتر البته به خاطر تاریخچه‌ای که دارد، شایسته این است. نیمه دوم فصل هنوز باقی مانده اما کاری که ما در یک سال و نیم اخیر انجام داده‌ایم به غیر از مشکلاتی که مردم اغلب درکش نمی‌کنند، فوق‌العاده بوده است.

وی همچنین درباره رویارویی سه‌شنبه شب پیش‌روی اینتر با میلان در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی ایتالیا و این موضوع که آیا دربی لیگ مهمتر از دربی کوپا ایتالیا است، خاطرنشان کرد: ما می‌دانیم که سری ‌A برای باشگاه اینتر به لحاظ اقتصادی از اهمیت بالاتری برخوردار است، از این‌رو فتح اسکودتو و یا کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا برای ما مهمتر از کوپا ایتالیاست. همانطور که پیش از این هم گفته‌ام، ما اما همچنان به جام حذفی ایتالیا احترام می‌گذاریم و می‌خواهیم بازی‌های خوبی را در این تورنمنت به نمایش بگذاریم.

آنتونیو کونته در پایان خاطرنشان کرد: کسی این بازی را دست‌کم نمی‌گیرد و سعی خواهیم کرد مثل همیشه به پیروزی برسیم. هیچ محدودیتی برای خود قائل نیستیم اما برای شکست میلان و صعود به مرحله نیمه‌نهایی باید رویکرد مناسبی داشته باشیم.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.