گروهی از هواداران تیم فوتبال اینتر جنبشی را برای برکناری سرمربی ایتالیایی این تیم به راه انداخته‌اند.

گروهی از هواداران تیم فوتبال اینتر جنبشی را برای برکناری سرمربی ایتالیایی این تیم به راه انداخته‌اند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که باشگاه اینتر و سرمربی این تیم آنتونیو کونته از امکان ادامه همکاری‌شان اطمینان خاطر دارند، گروهی از هواداران این تیم خواهان اخراج سرمربی ایتالیایی شده‌اند و با ایجاد هشتگ «کونته اخراج» در توییتر نارضایتی خود از عملکرد او به خصوص پس از باخت خانگی ۲ بر صفر مقابل رئال مادرید را اعلام کرده‌اند. آنها همچنین با ایجاد یک نظرسنجی از دیگر هواداران اینتر خواسته‌اند که نظر خود را درباره اخراج کونته اعلام کنند.

باخت اینتری در هفته چهارم مرحله گروهی شانس این تیم را بسیار کاهش داده و به اما و اگرهایی وابسته کرده است. اینتر از ۴ بازی‌اش در این فصل لیگ قهرمانان اروپا تنها ۲ امتیاز گرفته و نه‌ تنها ممکن است از صعود به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، بلکه شاید حتی از راهیابی به لیگ اروپا به عنوان تیم سوم جدول گروه B نیز باز ماند. وضعیت نراتزوری در سری A هم تعریفی ندارد و این وضعیت سبب شده که هواداران به شدت از عملکرد مربی که فصل گذشته تیم‌شان را به فینال لیگ اروپا رساند و با یک امتیاز اختلاف نسبت به یوونتوس نایب قهرمان کالچو کرد، ناراضی باشند.

در همین حال نشریه کوریره دلاسرای ایتالیا نوشته است که کونته به هیچ عنوان تصمیمی برای استعفا ندارد و اینتر هم به اخراج او فکر نمی‌کند، البته آمارها نشان می‌دهد که اینتر معمولاً باشگاه باصبر و حوصله‌ای برای تحمل ناکامی‌ مربیانش نیست. در ۴۳ سال گذشته در اینتر تنها سه مربی بیش از دو فصل متوالی هدایت این تیم را برعهده داشته‌اند که یکی از آنها یوجنیو برسلینی، دیگری جووانی تراپاتونی و آخری روبرتو مانچینی بوده‌اند.

ضرر ۱۰۴ میلیون یورویی نراتزوری

در حالی که نتایج و عملکرد فنی اینتر در این فصل چنگی به دل نمی‌زند، گزارش مالی این باشگاه هم نشان دهنده ثبت ضرر مالی هنگفتی معادل ۱۰۲.۴ میلیون یورو در سال مالی منتهی به ماه ژوئن ۲۰۲۰ است.

طبق گزارش مالی باشگاه، درآمد اینتری‌ها در سال مالی اخیرشان ۴۵ میلیون یورو کاهش داشته که این به دلیل از دست دادن منابعی همچون بلیت فروشی و پاداش‌های صعود به مراحل پایانی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰-۲۰۱۹ بوده است.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.