شاگردان یورگن کلوپ در دربی مرسی‌ساید مقابل شاگردان کارلو آنچلوتی تن به تساوی دادند و این در حالی است که کمک داور ویدئویی گل قرمزشان را مردود اعلام کرد.

شاگردان یورگن کلوپ در دربی مرسی‌ساید مقابل شاگردان کارلو آنچلوتی تن به تساوی دادند و این در حالی است که کمک داور ویدئویی گل قرمزشان را مردود اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های فوتبال اورتون و لیورپول از ساعت ۱۵ امروز (شنبه) به وقت تهران در چارچوب هفته پنجم لیگ برتر انگلیس در دربی مرسی‌ساید به مصاف هم رفتند. این بازی که در ورزشگاه گودیسون‌پارک برگزار شد با برتری تساوی ۲-۲ پایان یافت. سادیو مانه در دقیقه ۳ و محمد صلاح در دقیقه ۷۲ برای سرخپوشان مرسی‌ساید گلزنی کردند و مایکل کین در دقیقه ۱۹ و دومنیک کالورت‌لوین در دقیقه ۸۱ برای آبی‌پوشان مرسی‌ساید گلزنی کردند.

محمد صلاح با گلزنی در این دیدار شمار گل‌های زده‌اش با پیراهن این تیم را به ۱۰۰ گل در ۱۶۰ بازی رساند. به این ترتیب این مهاجم مصری پس از راجر هانت (۱۰۰ گل‌زده در ۱۴۴ بازی) و جک پارکینسون (۱۰۰ گل‌زده در ۱۵۳ بازی) تبدیل به سومین بازیکن تاریخ لیورپول شد که با کمترین تعداد بازی به ۱۰۰ گل‌زده می‌رسد. این همچنین اولین گل صلاح به اورتون از سال ۲۰۱۷ بود.

سادیو مانه نیز با گلی که در این بازی به ثمر رساند، اولین بازیکن لیورپول شد که از ماه دسامبر ۲۰۱۶ اولین گل لیگ برتری این تیم را در گودیسون پارک به ثمر رساند. آخرین گل لیگ برتری لیورپول در این ورزشگاه را خود او در ماه دسامبر ۲۰۱۶ به ثمر رسانده بود.

همچنین مصدومیت فیرجیل فن‌دایک در دقیقه ۷ بازی روی تکل خشن جردن پیکفورد، دروازه‌بان اورتون یکی دیگر از اتفاقات مهم این بازی بود که سبب شد این مدافع هلندی زمین بازی را ترک کند.

بحث‌برانگیزین اتفاق این بازی اعلام آفساید سادیو مانه در وقت‌های تلف‌شده نیمه دوم این بازی توسط کمک‌داور ویدئویی ( VAR) بود که گل هندرسون هم متعاقب آن مردود اعلام شد تا لیورپول از کسب سه امتیاز باز بماند.

با این نتیجه اورتون ۱۳ امتیازی و لیورپول ۱۰ امتیازی شدند و تغییری در رده‌های اول و دوم‌شان در جدول رده‌بندی لیگ برتر انگلیس به وجود نیامد.

در ادامه این بازی امروز و امشب سه دیدار دیگر برگزار می‌شود که بر این اساس از ساعت ۱۷:۳۰ چلسی پذیرای ساوتهمپتون است، از ساعت ۲۰ تیم‌های منچسترسیتی و آرسنال در ورزشگاه اتحاد به مصاف هم می‌روند و از ساعت ۲۲:۳۰ نیز منچستریونایتد در خانه نیوکاسل به میدان می‌رود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.