پیشکسوت فوتبال ایران گفت: استقلال و پرسپولیس از طرح ممنوعیت جذب بازیکن خارجی ضربه بدی خواهند خورد.

علی جان ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ادامه مسابقات لیگ نوزدهم که قرار است از اواخر خردادماه آغاز شود، گفت: بالاخره بعد از مدت ها شاهد جنب و جوش در فوتبال خواهیم بود. بعد از گذشت سه ماه توانستیم چند بازی بوندسلیگا را از طریق تلویزیون تماشا کنیم. خوشحالم که دوباره فوتبال کشور ما هم از اواخر خرداد آغاز می شود. اگر چه هواداران نمی توانند به خاطر شرایط موجود از نزدیک بازی ها را تماشا کنند اما این ورزش برای مردم ایران یک سرگرمی خوب بوده است.

پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد: طبق برنامه ای که سازمان لیگ داده، تیم ها سه هفته زمان دارند تا خود را به شرایط آرمانی برسانند. این سه هفته زمان بسیار کمی است، در حالی که بازیکنان ایرانی سه ماه است تمرینات خوبی را نداشته اند. این سه هفته نمی تواند آنها را به مرز آمادگی کامل برساند و این خطر احساس می شود که شاید بازیکنانی که یک مقدار سنشان بالا است، دچار آسیب دیدگی شدید شوند.

جان ملکی در مورد جام حذفی هم گفت: جام حذفی در کمترین زمان ممکن می تواند یک تیم را به قهرمانی برساند. حالا که استقلال شرایطش برای رسیدن به قهرمانی در لیگ سخت شده، می تواند با انجام دو بازی قابل قبول و حساب شده جام را بالای سر برده و به یک قهرمانی دیگر دست پیدا کرده و خود را آماده فصل جدید لیگ قهرمانان کند.

پیشکسوت فوتبال ایران در مورد طرح جذب ممنوعیت بازیکنان و مربیان خارجی از سوی وزارت ورزش برای استقلال و پرسپولیس هم گفت: عجیب ترین طرحی که در این سالها برای سرخابی ها در نظر گرفته شده همین طرح بوده است. مگر می شود دو تیم نتوانند بازیکن خارجی جذب کنند و سایر تیم ها به راحتی این کار را انجام دهند. با این شرایط استقلال و پرسپولیس ضربه خواهند خورد و سایر تیم ها از آن استفاده می برند. کاش وزارت ورزش به جای چنین طرح غیر حرفه ای، ورود بازیکنان خارجی را با نظارت بیشتری انجام دهد تا استقلال و پرسپولیس دچار بدهی های سنگین نشده و باعث نشوند چنین طرحی را برای این دو تیم در نظر بگیرند.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.