اسماعیل خلیل‌زاده، رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: جلسه امروز هیئت مدیره استقلال به دلیل اتفاقات اخیر بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، اسماعیل خلیل‌زاده پس از پایان جلسه امروز (شنبه) هیئت مدیره باشگاه استقلال، اظهار داشت: در ابتدا باید از مسئولان کشور، انتظامی و ... که به دلیل درگذشت همسرم پیام تسلیت فرستادند و همچنین پیگیر بیماری‌ام بودند، تشکر کنم. اولین جلسه هیئت مدیره استقلال در سال ۹۹ تشکیل شد که به خاطر اتفاقات زیادی بود که افتاده بود. بحث‌هایی بود که من از آن مطلع نبودم.

وی در واکنش به بحث اختلاف بین اعضای هیئت مدیره استقلال تصریح کرد: اختلاف شخصی نیست. در باشگاه استقلال اختلاف سلیقه وجود داشته و خواهد داشت. اگر اختلاف سلیقه نباشد، هیئت مدیره توانمندی نخواهد بود اما اگر بحث در چارچوب اخلاق نباشد و دیگران به دروغ آن را مطرح کنند، خوب نیست. امروز اما جلسه بدی نبود.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در مورد پرداخت ۱۰ درصد از مطالبات بازیکنان استقلال خاطر نشان کرد: بله، طبق گفته خودش (سعادتمند) چیزی در حدود ۱۰ میلیارد تومان پرداخت شده و مابقی نیز طبق گزارشی که داد، قرار است پرداخت شود.

خلیل‌زاده در خصوص فیش‌های جعلی واریزی برای هروویه میلیچ و شیخ دیاباته دو بازیکن خارجی استقلال گفت: متاسفانه این اتفاق افتاده است.

وی درباره اینکه چرا احمد سعادتمند از هوادار خارج‌نشین تشکر کرد، تصریح کرد: اشتباهی صورت گرفته است. این مطلب را همین الان مدیرعامل باشگاه با من در میان گذاشت و گفت که فیش‌ها را به دو کارشناس نشان داده و آنها تایید کرده بودند و بلافاصله پس از این اتفاق از فرد مذکور تشکر کردند.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در ارتباط با اینکه امیر سلطانی معاون ورزشی وقت باشگاه استقلال روز جمعه گفته که فیش‌ها جعلی است اما مدیرعامل باشگاه دو روز بعد یعنی یکشنبه در سایت باشگاه از هوادار مدنظر تشکر کرد، گفت: من هم این مسئله را شنیدم و سلطانی موضوع را گفت. سعادتمند فیش‌ها را در اختیار سلطانی قرار می‌دهد تا آنها را بررسی کند و پس از بررسی می‌گوید که فیش‌ها جعلی است. سعادتمند اما گفته که دو کارشناس بانکی که شاید از صرافان بوده‌اند‌، فیش‌ها را تایید کرده‌اند و بر اساس تایید آنها تشکر کرده است.

خلیل‌زاده در مورد وضعیت ادامه همکاری کامران منزوی در هیئت مدیره استقلال گفت: منزوی در این مدت زحمات زیادی کشید و همیشه همراه سعادتمند بوده است و به کارش ادامه می‌دهد.

وی در خصوص ناراحتی‌اش از وزیر ورزش و جوانان و همچنین اختلافش با عبدالرضا موسوی عضو پیشین هیئت مدیره استقلال گفت: نه با وزیر مشکلی داشتم، نه با موسوی. زمانی که بیمار شدم، احساس کردم باشگاه به آدم اقتصادی قوی نیاز دارد. با توجه به اختلاف سلیقه‌ای که بین من و موسوی به وجود آمده بود، نامه‌ای به ایشان نوشتم که برگردد. اگر خودم بحث رفتن را مطرح کردم به دلیل بیماری‌ام بود و توان حضور در جلسات باشگاه را نداشتم.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در واکنش به جریمه روزانه ۵۰ میلیون تومانی استقلال به دلیل عدم پرداخت وامی که موسوی برای استقلال تهیه کرد، گفت: سعادتمند نامه‌ای به خبرگزاری‌ای که قرارداد را منتشر کرده، فرستاده و پرسیده که این نامه‌ها محرمانه بوده و چه کسی آن را به شما داده است. با این حال، ما چیزی برای پنهان کردن نداریم. به همه قسمت‌های نامه‌ها و قراردادها توجهی نشده و تنها یک قسمت دیده شده است.

خلیل‌زاده ادامه داد: شرکت آریا برتر یک سال پول داده و سپس قرارداد بسته است. قرار بود در چند مرحله پول‌شان را بدهیم و زمانی که نتوانستیم این کار را انجام دهیم، متممی به قرارداد اضافه کردیم که اگر در فلان تاریخ پول ندهیم، فلان قدر باید [خسارت] بدهیم. شرکت مدنظر یک سال پول نگرفته و تنها پس از این مدت به یک بخش نامه‌هایش اشاره شده است. رسانه دیگری امروز مطالبی در این زمینه منتشر کرده که اقدام قانونی علیه آنها انجام داده‌ایم.

وی افزود: شخصی به نام چتری را می‌شناسم اما کارمند هتل کادوس رشت نیست و نسبتی با من ندارد. بنده در اتاق تعاون حضور دارم و پرونده‌ها برای تایید صلاحیت نزد من می‌آیند. روز اولی که با شرکت مذکور قرارداد امضا کردم، همه دستگاه‌های نظارتی، همه وزارتخانه‌ها و اعضای هیئت مدیره آن را می‌دانستند. متاسفانه در حق موسوی نیز ظلم شد.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که چرا فکر می‌کند در حق موسوی ظلم شده است، گفت: موسوی در مقطعی پول داد، آیا کار بدی کرد؟ آیا پولش را گرفته است؟ موسوی در روزهایی که باشگاه بحران داشت، در زمان مدیریت من کمک کرد. من با روش او مشکل داشتم و گفتم نباید دست‌مان را برای کمک گرفتن دراز کنیم اما اگر موسوی کمک نمی‌کرد، استقلال چطور می‌توانست برای بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به خارج از کشور برود؟ موسوی در صفحه شخصی‌اش شماره حساب به هواداران داد اما تنها ۹۰ میلیون تومان جمع شد.

خلیل‌زاده خاطرنشان کرد: از دو شرکت ۲۰ میلیارد تومان گرفتیم که یک هزاری هم پس نداده‌ایم. به مدیرعامل باشگاه گفتم قصد دارم همه اسناد مالی باشگاه در زمان امیرحسین فتحی‌، خودم و حتی دوره ۱۰ روزه علی فتح‌الله‌زاده را در نشست خبری نشان دهم، چون نمی‌خواهم بعدا بگویند خلیل‌زاده در فلان قرارداد این کار را کرده است. پس از چهلم درگذشت همسرم کل اسناد مالی باشگاه را نشان می‌دهم.

وی در ارتباط با اختلاف بین احمد سعادتمند و فرهاد مجیدی تصریح کرد: من در جریان این موضوع نیستم. مجیدی سرمربی تیم است و باید در تمرینات شرکت کند. اگر مشکلی دارند باید از خودشان بپرسید اما بعید می‌دانم چنین چیزی باشد.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در مورد بحث ادامه یا تعطیلی مسابقات لیگ برتر گفت: اگر از جماعت ورزشکار یک نفر ویروس کرونا بگیرد تا دو سال از بدنش بیرون نمی‌رود. باید از زحمات همه بیمارستان‌های رشت تشکر کنم. نمی‌گویم از بازیکنان قوی‌تر هستم‌ اما آقایان تصمیم گیرنده، این کار را نکنید، چون اگر یک نفر از ورزشکاران بگیرد به بقیه نیز سرایت می‌کند، چه بازی‌ها بدون تماشاگر باشد چه با تماشاگر.

خلیل‌زاده درباره اینکه آیا در جریان انتصاب‌های اخیر در باشگاه استقلال بوده است یا نه‌، گفت: متاسفانه در جریان نبودم اما از اختیارات قانونی مدیرعامل بود. امروز مدیرعامل باشگاه گفتند که یکی دو نفر که منصوب شده‌اند یا برخی نفراتی که در جریان کار بودند، دیگر در خدمت باشگاه نخواهند بود.

وی در واکنش به این سوال که ظاهرا از پخش نامه پادوانی از سوی بخش رسانه‌ای باشگاه ناراحت بوده‌اید، گفت: اصلا اینطور نیست. نمی‌دانم چه کسانی آمده‌اند و تنها یک نفر از اعضای هیئت مدیره یک نفرشان را می‌شناخت. در رابطه با یک نفر دیگر که رسانه‌ها نیز تذکر داده بودند، مدیرعامل باشگاه از او خواسته است که دیگر نباشد.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که آیا میلیچ و دیاباته در استقلال می‌مانند یا نه، گفت: میلیچ را نمی‌دانم اما دیاباته می‌ماند. اگر اشتباه نکنم دی‌ ماه یا برج یازده سال گذشته بود که موسوی از حساب خودش ۱۳۵ هزار درهم معادل ۵۳۰ میلیون تومان به دیاباته پرداخت کرد. دیاباته بچه بامعرفتی است.تا جایی که امکان داشته باشد به مدیرعامل کمک می‌کنیم که دیاباته بماند. در مورد میلیچ اما نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتد، ضمن اینکه بودوروف هم رفتی شده است.

خلیل‌زاده خاطرنشان کرد: از کسانی که قراردادها را منتشر می‌کنند، می‌خواهم که این کار را نکنند. به سعادتمند گفتم که از این پس تا هر زمانی که تلفن همراهم روشن است درباره بحث‌های مالی صحبت می‌کنم و کارهای اجرایی بر عهده مدیرعامل است. با مدیرعامل نیز هیچ اختلافی نداریم و او کار اجرایی را برعهده خواهد داشت.

وی در رابطه با تکمیل شدن نفرات هئیت مدیره باشگاه استقلال تصریح کرد: اطلاعی در این زمینه ندارم.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا منزوی در جلسه امروز شرکت نکرد، گفت: نمی‌دانم چرا منزوی نیامد.

خلیل‌زاده در واکنش به این سوال که اختلاف دلیل اصلی عدم شرکت مجیدی در جلسه با سعادتمند بوده است، گفت: با تمام قدرت از مجیدی حمایت می‌کنیم. با مجیدی صحبت خواهم کرد تا دلایل عدم حضور در جلسه با سعادتمند را بدانم.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.