ناکامى مطلق در دستیابى به جوایز برترین‌هاى سال فوتبال آسیا رکورد منفى سال ۲۰۱۳ را براى فوتبال ایران تکرار کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فوتبال ایران به طور معمول در مراسم برترین‌هاى سال رکوردها و عناوینى را به دست آورده و به شکل سنتى همواره صاحب عناوین برتر رشته فوتسال بوده است. با این وجود در مراسم سال ۲۰۱۹ ناکامى ۶ سال پیش تکرار شد و هیچ جایزه اى به نمایندگان ایران نرسید.

سال گذشته و در مراسم ۲۰۱۸ حسن‌زاده بهترین بازیکن سال فوتسال آسیا شد، همچنین فغانى و کمک‌هایش عنوان بهترین تیم داورى سال را براى ایران کسب کردند.

در سال ۲۰۱۷ باز هم حسن‌زاده بهترین بازیکن فوتسال آسیا بود همچنین ایران جایزه بخش فدراسیون برتر در بخش توسعه را به دست آورد.

سال ۲۰۱۶ حسن‌زاده اجازه نداد دست ایران از رسیدن به عناوین برتر کوتاه بماند و باز هم عنوان بهترین بازیکن سال فوتسال را کسب کرد.

در سال ۲۰۱۵ وحید شمسایى و تاسیسات دریایى دو جایزه بهترین بازیکن و بهترین تیم فوتسال را به دست آوردند.

سال ۲۰۱۴ نخستین تجربه حسن‌زاده در کسب جایزه بهترین بازیکن سال فوتسال آسیا بود.

سال ۲۰۱۳ پیش از سال جارى آخرین سالى بود که فوتبال ایران هیچ عنوان و افتخارى در مراسم بهترین‌هاى قاره کسب نکرد هرچند در همین سال مجوز صعود به جام جهانى ۲۰۱۴ با پیروزى مقابل کره جنوبى به دست آمد.

با این وجود سال ۲۰۱۹ را با ناکامى در جام ملت‌ها، شکست‌هاى تلخ در مرحله مقدماتى جام جهانى و از دست رفتن صدرنشینى قاره کهن در جدول فیفا باید یکى از تلخ‌ترین سال‌هاى فوتبال ایران در دهه اخیر دانست.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.