رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان اعلام کرد که سرمربی پرتغالی تیم ملی با این شرایط حاضر به ادامه همکاری نیست.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علی کفاشیان در خصوص جلسه‌ای که امروز با مدیران آل‌اشپورت و کی‌روش داشت، گفت: در این جلسه از زحمات چند ساله آنها تشکر کردیم و در آینده هم از آنها استفاده می‌کنیم. جلسه با کی‌روش هم ۴ و نیم ساعت به طول انجامید و او بعد از قرعه‌کشی مرحله بعدی انتخابی جام جهانی کار دارد. تیم ملی باید در شش تیم مرحله بعدی جزو دو تیم اول باشد، اما در جلسه که صحبت کردیم کی‌روش گفت که با این شرایط حاضر به ادامه همکاری نیست. او می‌گوید کار کردن در تیم ملی نیازمند یکسری امکانات و خواسته‌هاست که ما باید این خواسته‌ها را برآورده کنیم.

وی ادامه داد: در این جلسه همانند جلسات قبل کی‌روش در خصوص مسائل مربوط به تیم ملی از قبیل اردوها، پاداش‌ها، حقوق‌ها و ... گلایه‌هایی داشت و همچنان خواستار این است که شرایط تغییر کند اما با توجه به بودجه‌ای که برای امسال ما در نظر گرفته شده به کی‌روش گفتم شاید نتوانیم آنطور که باید خواسته‌های او را برآورده کنیم.

کفاشیان تصریح کرد: تاکید می‌کنم اولویت ما تیم ملی است و من به کی‌روش قول دادم هر کاری از دستم برآید برای فراهم کردن امکانات و خواسته‌های او انجام دهم اما کی‌روش از من تضمین می‌خواست که واقعا ما نمی‌توانیم تضمین دهیم. او هم تاکید داشت اگر این امکان برای او فراهم نشود نمی‌تواند کارش را در تیم ملی ادامه دهد. به کی‌روش گفتم در این مورد من و شما نمی‌توانیم تصمیم نهایی بگیریم از این رو قرار شد او نیز در جلسه‌ای که در هیئت رئیسه خواهیم داشت شرکت کرده و صحبت‌ها را در آنجا مطرح کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: خوشبختانه در جلسه هیئت رئیسه دو کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال هم هستند و صحبت‌های کی‌روش را نیز خواهند شنید و می‌توانیم تصمیمات خوبی در آن جلسه بگیریم. آنچه مسلم است ماندن کی‌روش به نفع فوتبال ایران است. او تیم ملی را تا اینجای کار خیلی خوب آماده کرده و می‌تواند با برنامه‌ریزی خوب راه صعود به جام جهانی برای تیم ملی را هموار کند. اتفاقا کی‌روش برنامه یک ساله آماده کرده و حتی قبول کرد در مراسم قرعه‌کشی مقدماتی جام جهانی شرکت کند.

کفاشیان در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی افراد همانند ذوالفقارنسب بر این اعتقادند که کی‌روش با این کارهایی که انجام می‌دهد به دنبال امتیاز گرفتن از فدراسیون فوتبال است یا اهداف دیگری را دنبال می‌کند، گفت: من چیزهایی که شما می‌گویید را نشنیده‌ام. به من چه که دیگران چه گفته‌اند.

وی درباره اینکه آیا پس از تغییراتی که در اساسنامه بوجود خواهد آمد او نامزد ریاست فدراسیون خواهد شد، خاطرنشان کرد: خیر؛ من کاندیدا نشده‌ام و در حال حاضر افراد دیگری برای ریاست فدراسیون کاندید شده‌اند. منتظریم دولت اساسنامه فدراسیون فوتبال را به رسمیت بشناسد.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه تا اساسنامه به تصویب دولت نرسد انتخابات برگزار نخواهد شد گفت: وزارت ورزش و سازمان بازرسی اعلام کردند که اساسنامه مصوبه دولت را ندارد و به این شکل نمی‌توان انتخابات را برگزار کرد. هر زمان که مصوبه دولت آمد و اساسنامه ما قانونی شد انتخابات با ۴ کاندیدایی که ثبت‌نام کرده‌اند ( عزیز محمدی، عزیزی‌خادم، تاج و آجورلو) برگزار می‌شود.

کفاشیان در خصوص اینکه گویا افشین پیروانی از مدیریت ورزشی تیم ملی استعفا کرده است، اظهار داشت: او چند بار خداحافظی کرده اما باز هم به کارش ادامه داده است.

وی در واکنش به این مسئله که چرا پیروانی در برنامه ۹۰ با ادبیات مناسبی با دبیرکل فدراسیون فوتبال صحبت نکرد، گفت: پیروانی نظر خودش را داد و اسدی هم نظراتش را گفت. از زمانی که ما به فدراسیون فوتبال آمده‌ایم همه نظراتشان را آزادانه بیان می‌کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که اسدی در برنامه ۹۰ به فردوسی‌پور می‌گفت، مهندس؛ عنوان کرد: خب به من چه؟!

کفاشیان با اشاره به صحبت‌های مسئولان وزارت ورزش مبنی بر اینکه در خصوص ادامه همکاری کارلوس کی‌روش با تیم ملی، رئیس فدراسیون فوتبال باید تصمیم بگیرد، گفت: از نظر من کی‌روش باید بماند و کارش را انجام دهد. مطمئنا هر فردی هم که رئیس فدراسیون شود باید از کی‌روش حمایت کند چون به نفع فوتبال نیست که او در تیم ملی نباشد اما برای ماندن کی‌روش لازم است شرایطی هم فراهم شود. او امروز شرایط را گفت و ما این مسائل را به دولت و وزارت ورزش انتقال خواهیم داد تا بودجه‌ای برای تیم ملی بدهند. ما برای تیم ملی جدا از دستمزد مربیان که حدود ۱۰ میلیارد تومان است ۱۵ میلیارد تومان هم در سال نیاز داریم تا امکانات فراهم کرده و به بازیکنان پاداش بدهیم. البته این رقم جبران خواهد شد تا در صورتی که به جام جهانی صعود کنیم ۴۰،۵۰ میلیارد تومان پاداش به ما خواهد رسید.

وی در خصوص اینکه آیا در مناقشه فوتبالی بین ایران و عربستان ما زیر بار حرف سعودی‌ها رفتیم و باید در کشور ثالث به میدان برویم تصریح کرد: خیر، بازی‌ها در کشور ثالث انجام می‌شود و باشگاه‌های ما نیز اعلام آمادگی کرده‌اند تاریخ بازی‌ها نیز اعلام شده که قرار است مسابقات در زمان مقرر انجام شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به این مسئله که سفر تیم‌های باشگاهی برای رویارویی با تیم‌های عربستانی در کشوری ثالث حدود ۸۰۰ میلیون تومان خواهد شد که این رقم در ردیف بودجه آنها تعریف نشده و آیا فدراسیون کمکی به آنها خواهد کرد یا خیر، اظهار داشت: چطور حساب کرده‌اید که ۸۰۰ میلیون تومان شده است؟ ما صحبت کردیم و قرار شده با ما ارزان حساب کنند.

کفاشیان در پاسخ به این پرسش که اگر ایران و عربستان در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی با یکدیگر همگروه شوند آیا باز هم بازی‌ها در کشوری ثالث برگزار خواهد شد، گفت: مشخص نیست در این خصوص فیفا تصمیم می‌گیرد و ما آنجا هم اعتراض خواهیم کرد و خواهیم گفت فقط در ایران بازی می‌کنیم. اتفاقا این را هم گفته‌ایم که اگر قرار است تصمیم دیگری گرفته شود پس اساسنامه‌شان را تغییر بدهند و بنویسند که سیاست در فوتبال دخالت دارد. اینکه با عربستانی‌ها در کشور دیگری بازی نمی‌کنیم به صورت کتبی هم اعلام شده است.

وی درباره اینکه ظاهرا ایران میزبانی مسابقات فوتسال را هم از دست داده است، اظهار داشت: قرار شده مسابقات فوتسال در جای دیگری برگزار شود و ما میزبانی را از دست ندادیم بلکه این موضوع را اعلام کردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در خاتمه درباره اینکه بحث حق پخش تلویزیونی به کجا رسید، گفت: ما نامه‌نگاری کرده‌ایم. بین ما نامه‌های فدایت شوم رد و بدل می‌شود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.