فرشید اسماعیلی بازوی راست استراماچونی ‌یا شمشیر دولبه تیم؟
در نظر بگیرید یک پای تمام صحنه‌های اکشن استقلال فرشید اسماعیلی است؛ بازیکنی که به خاطر خانه تکانی بیش از اندازه‌ای که در تیم شده، جزو معدود بازیکنانی است که چهره‌اش برای هواداران فوتبال در تیم استقلال آشنا است اما اسماعیلی به نظر نمی‌رسد هیچ کدام از حرکاتش شکل و شمایل یک فرد باتجربه را داشته باشد.
همین چند روز پیش بود که درگیری فیزیکی این بازیکن با سه، چهار بازیکن دیگر استقلال در تمرین، بدجور سر و صدا کرد، هرچند که استراماچونی سعی کرد این درگیری را نادیده گرفته و بازیکنان خاطی را بدون هیچ تنبیه انضباطی به تمرین برگرداند اما این نکته هیچ چیز از اصل ماجرا کم نکرد و در نهایت نام اسماعیلی برای چندمین بار در لیست بازیکنان جنجالی درج شد.
بهتر است مسائل فصل پیش که باعث جنجال و حاشیه تیم شد را با هم مرور کنیم تا مشخص شود فرشید اسماعیلی به عنوان فرد باتجربه تیم چقدر در این مسائل نقش داشته است.
دم دستی‌ترین بازی که نیاز به یادآوری نیست و شاید تمام صحنه‌هایش حداقل ذهن هوادار استقلال را رنج می‌دهد، بازی دربی است که فرشید اسماعیلی با زدن پنالتی تمام رویاهای هواداران را نقش بر آب کرد. در همان بازی بود که مهدی رحمتی جایگاهش را در بین هواداران از دست داد، چند بازیکن در رختکن به جان هم افتادند و در نهایت استقلال دیگر رنگ خوشی را ندید.
این تنها موردی نبود که فرشید اسماعیلی نقش پررنگی در جنجال‌های استقلال داشت. این بازیکن که به تازگی با گرفتن عکس‌های جورواجور سعی می‌کند خودش را به فتحی نزدیک نشان دهد، فصل پیش به همراه روزبه چشمی در چند نوبت جلوی آقای رئیس ایستاد و البته تنبیه انضباطی شد.
معمولاً فرشید اسماعیلی در هر اعتراضی که قرار است بازیکنان استقلال انجام دهند یک پای ثابت است و نمی‌گذارد جنجال‌های تیمی از زیر دستش رد شود. در چنین شرایطی که استقلال مانده با بازیکنانی نظیر اسماعیلی که به نوعی بزرگ تیم محسوب می‌شوند چه توقعی است که به دور از هیاهو به کار خود ادامه دهد.
منهای توانایی فنی بالایی که فرشید اسماعیلی دارد و در زمان شفر به همراه تیام در بازی‌های آسیایی بهترین نمرات را گرفت اما در بحث اخلاقی این بازیکن نیاز به تجدید نظر روی رفتار خود دارد.
در تیمی که تعداد انگشت شماری از بازیکنان برای تماشاگر فوتبال آشنا هستند و تقریباً در اکثر پست‌ها دچار تغییر شده، نیاز دارد افرادی مثل فرشید سعه صدر بیشتری داشته باشند تا تیم به آرامش برسد.
استقلال از دو بازی ابتدای فصل خود تنها یک امتیاز کسب کرده و نیاز دارد در بازی سوم به سه امتیاز برسد تا با روحیه بالا بتواند در دربی شرکت کند. این مسأله مستلزم آرامش تیمی است که بزرگترهای استقلال آن را به بدنه این تیم تزریق می‌کنند. فرشید اسماعیلی هم به جای شرکت در صحنه‌های اکشن باید به نوعی بازوی راست استراماچونی باشد تا تیم به سر منزل خود برسد.
ایران ورزشی
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.