فیگـو: از شاگردی کروش لذت ببر
علیرضا حقیقی سفر یک‌روزه‌ای به لیسبون داشت و در این سفر توانست یکی از تکنیکی‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال دنیا را ببیند‌؛ لوئیز فیگو را.

دروازه‌بان ایرانی در این سفر یک روزه به انجام کارهای شخصی‌‌اش در پرتغال پرداخت و در مسیر بازگشت در فرودگاه استانبول با ستاره سابق تیم‌ملی پرتغال رودررو شد. فیگو کشف کارلوس کروش بود. کروش بازیکنانی نظیر او، روی کوشتا، فرناندو کوتو، نونو گومژ و... را در فوتبال پرتغال کشف کرد. این بازیکنان همواره به نیکی از کروش یاد می‌کنند. فیگو در رئال‌مادرید و تیم‌ملی پرتغال هم شاگرد این مربی بود. در سال ۲۰۱۰ وقتی کارلوس با فدراسیون فوتبال این کشور به مشکل خورد، فیگو به حمایت شدید از کروش پرداخت و گفت فدراسیون در تمام دعواها مقصر است.

او گفت، پرتغالی‌ها قدر چنین مربی بزرگی را ندانستند و با او برخورد بدی کردند. فیگو یکی از پرافتخارترین فوتبالیست‌های دنیا به حساب می‌‌آید و در سال ۲۰۰۱، یعنی یک سال پیش از اینکه کارلوس سرمربی‌‌اش در رئال ‌مادرید شود، بهترین بازیکن جهان شد. فیگو امسال برای ریاست فیفا هم کاندیدا شد اما پیش از انتخابات انصراف خود را اعلام کرد. حقیقی پس از دیدن لوئیز فیگو دقایقی با او گفت‌وگو کرد. علیرضا فصل قبل در لیگ پرتغال بازی کرد به همین دلیل فیگو شناخت نسبی از او داشت.

این دو دقایقی در فرودگاه با هم گفت‌وگو کردند که فیگو با اشاره به همکاری علیرضا با کروش در تیم‌ملی، رو به این بازیکن گفت: «از فرصت شاگردی کارلوس کروش لذت ببر. دوران خوبی است. این را بدان که با یکی از بهترین مربیان دنیا کار می‌کنی. سعی کن از او یاد بگیری.» حقیقی هم گفت کارلوس بهترین مربی‌ای است که تا به حال با او کار کرده است. پس از پایان این حرف‌ها، آنها عکسی به یادگار با هم گرفتند. علیرضا پس از آن با پرواز استانبول- مسکو راهی روسیه شد تا از آنجا راهی کازان شود.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۳ )