افشاگری الحاجی گرو
مسئولان استقلال هم مثل هواداران در مدتی که تو از این تیم جدا شدی از گرو به عنوان خرید ناموفق نام می‌برند و می‌گویند تو بازیکن بی‌کیفیتی هستی.

من بی‌کیفیت بودم؟ من از فوتبال اروپا به استقلال آمدم البته می‌دانم برخی از آن‌هایی که در باشگاه استقلال سمت داشتند در مورد من این حرف‌ها را می‌زدند، ولی من اصلاً به این مسائل توجهی نمی‌کردم و واقعاً این صحبت‌ها برایم بی‌اهمیت بود. عقبه من نشان می‌داد که در کجا بازی کردم و چگونه وارد فوتبال ایران شدم. شما به خیلی از بازیکنان بزرگ فوتبال دنیا نگاه کنید که وقتی تیم‌شان را عوض کردند تحت فشار قرار گرفته و اصلا خوب ظاهر نشدند شرایط من هم در استقلال دقیقا همین گونه بود البته از تماشاگران استقلال ممنون هستم، چون آن‌ها واقعاً حمایت می‌کردند، ولی بعضی مواقع واقعاً با استرس و فشار وحشتناک به زمین می‌رفتم. باور کنید خیلی از هواداران استقلال با وجود اینکه به من اطمینان نداشتند، اما پیام‌های محبت‌آمیزی ارسال می‌کردند.

از وینفرد شفر خبر داری؟

وقتی از استقلال جدا شدم با او اصلاً در ارتباط نبودم، ولی از طریق اینستاگرام متوجه شدم او به باشگاه بنی‌یاس امارات پیوسته است. شفر هم مربی بزرگ و خوبی بود که از فوتبال آلمان به ایران آمد، ولی باور کنید شفر هم در استقلال تحت فشار قرار گرفته بود درست مثل من. حالا هم برای من شفر و استقلال تمام شده و فقط خاطره این باشگاه بزرگ در ذهن من مانده است، د ر. مدتی که در ایران بودم اطلاعات خوبی از فوتبال این کشور، فرهنگ مردم و ... کسب کردم که این‌ها برایم لذت‌بخش است.

تو معتقدی که در استقلال تحت فشار بودی، اما آیا مشکل عدم موفقیت تو فقط همین تحت فشار بودن بود؟

زمانی که من به استقلال آمدم بازیکنی به نام تیام از این تیم جدا شد، وقتی با تیم تمرین می‌کردم این موضوع را متوجه شدم، تفاوت من با تیام در این بود که بازیکنی خلاق و پاس‌دهنده مثل جباروف در کنار چند فوتبالیست دیگر در خط هافبک او را تغذیه می‌کردند آن زمان متوجه شدم وقتی تیام جدا شده همه دوست داشتند قهرمان استقلال باشند. تصور کنید من به استقلالی آمده بودم که بازیکن موفقی مثل تیام از آن رفته بود و همانطور که گفتم همه می‌خواستند در این تیم قهرمان باشند مثل فرشید اسماعیلی. در واقع بازیکنان تیم می‌خواستند بگویند ما قهرمان تیم هستیم و همین موضوعات روی عملکرد کلی ما اثر داشت. ما نه در رختکن آرامش داشتیم و نه در کنفرانس‌های خبری بعد از بازی و مدام با استرس بازی می‌کردیم. صادقانه می‌گویم تنها کسانی که راحت با این موضوع برخورد می‌کردند مردم بودند و من می‌دیدم که پیام می‌دهند که شما بازی را باخته‌اید، اما در ادامه جبران کنید. آنجا فهمیدم هواداران فوتبال در ایران ساده نیستند و فوتبال را به خوبی می‌فهمند.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )