عضو هیات رییسه سازمان لیگ می‌گوید تصمیم درباره برگزاری یا لغو ادامه مسابقات لیگ برتر فوتبال بر عهده سازمان لیگ نیست.

به گزارش ایسنا، صادق درودگر، عضو هیات رییسه سازمان لیگ فوتبال اظهار کرد:‌ برگزاری مسابقات در رشته‌های مختلف ورزشی در اختیار فدراسیون‌ها و سازمان‌های لیگ نیست. ستاد کروناست که تصمیم می‌گیرد رستوران‌ها باز شوند، مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها تعطیل شوند یا بازی‌ها برگزار شود یا نشود. همه این‌ها به دستور نهادهای بالا دستی است و ما هم تابع آن‌ها هستیم. آن‌ها به مسائل اشراف دارند و تصمیمات کلان می‌گیرند و ما مجری هستیم. به هیچ عنوان به لیگ به خاطر مسائل اقتصادی نگاه نمی‌کنیم. مسائل اقتصادی و پزشکی و اجتماعی از هم جدا هستند. این‌ها تصمیماتی است که مسئولانی که زیر نظر آن‌ها کار می‌کنیم باید اتخاذ و به ما اعلام کنند. ما هم مجری مصوبات ستاد کرونا هستیم.

او در پاسخ به این پرسش که اگر مسابقات لیگ مجددا لغو شود، از لحاظ اقتصادی چه ضرری به سازمان لیگ وارد می‌شود؟ گفت: تا الان هیچ نامه‌ رسمی مبنی بر این من ندیده‌ام. خانم هراتیان هم همین را گفته است. این‌ها باید نامه رسمی با مستندات به ما بدهند. بعد از آن هم باید به پروتکل ستاد کرونا، وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی ورزشی رجوع کنیم. اگر در آن پیش بینی شده بود باید این اتفاق بیفتد، اگر هم نه باز هم تابع تصمیمات پروتکل هستیم. درباره مسائل مالی هم باید بگویم که من هنوز حساب و کتاب نکرده‌ام.

درودگر اضافه کرد:‌ ما تابع سیاست‌های ستاد کرونا هستیم. آن‌ها اعلام کردند حتی در شهرهای قرمز هم بازی‌های برگزار شود. ناظران هم اعلام کردند که ۷۵ درصد پروتکل‌ها رعایت شود. در جهان جایی نیست که همه موارد بهداشتی به صورت ۱۰۰ درصد رعایت شود. تیم روستوف هم به همین مشکل خورد و با تیم دوم بازی کرد. ولی ما دوست داریم ورزشکاران، مربیان، داوران و مدیران‌مان سلامت باشند. امیدوارم هر تصمیمی که به نفع مردم و جامعه است اتخاذ شود. مسئولان کلان کشور همه مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی را بررسی می‌کنند و بعد از آن نظر می‌دهند. ما هم به نظری که به ما اعلام شود احترام می‌گذاریم.

او درباره محکومیت دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران هم توضیح داد:‌ من مسئول پاسخگویی به آقای نصر اصفهانی نیستم. نامه‌ای هم تا الان ندیده‌ام. من مسئول این کار نیستم و باید از مسئولش سوال کنید.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.