مراسم قرعه کشی مسابقات فوتبال جوانان قهرمانی آسیا در حالی برگزار می شود که سرمربی تیم جوانان ایران از سمتش استعفا کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسئولان فدراسیون فوتبال ایران در دی ماه ۱۳۹۷ مسئولیت سرمربیگری تیم فوتبال جوانان ایران را به سیدسیروس پورموسوی سپردند تا با این مربی برنامه های خود را برای مسابقات قهرمانی آسیا پیش ببرند.

پورموسوی در ابتدای کارش در تیم جوانان، انگیزه زیادی داشت و در مصاحبه هایش بارها بر ساختن یک نسل طلایی برای فوتبال کشورمان تاکید داشت.

وی برنامه هایش در تیم جوانان را با زیر نظر گرفتن کمپ های استعدادیابی آغاز کرد و در نهایت موفق شد با ایران در مرحله گروهی مقدماتی قهرمانی آسیا با کسب سه پیروزی مقابل نپال، قرقیزستان و امارات مقتدرانه به جمع ۱۶ تیم نهایی مسابقات قهرمانی آسیا - که قرار است مهرماه برگزار شود- صعود کند.

پورموسوی البته در ماه های گذشته دلخوری هایی نسبت به اتفاقات حاشیه ای در تیمش داشت و حتی در اسفند ۱۳۹۸ با انتشار پیام خداحافظی در صفحه شخصی اش، نخستین گام را برای استعفا برداشت: «بنام حضرت دوست که هرچه داریم از اوست. با آرزوی موفقیت برای تمامی بازیکنانم در تیم‌ملی جوانان ایران. همه شما عزیزانم را به خداوند بزرگ می‌سپارم. خدانگهدار.»

این مربی، البته به صورت رسمی از تیم جوانان جدا نشد و مسئولان کمیته فنی و کمیته جوانان هم بر ادامه کار با پورموسوی تاکید داشتند. اما وی سرانجام روز گذشته تصمیم نهایی و قطعی خود را برای جدایی از تیم جوانان اعلام و تاکید کرد که دلایل این جدایی برای خودش قابل احترام است.

این اتفاق در حالی رخ داده که طبق برنامه، مراسم قرعه کشی مسابقات جوانان قهرمانی آسیا ۲۹ خردادماه برگزار می شود. این رقابت ها قرار است مهرماه به میزبانی ازبکستان انجام شود و تا آن زمان کمتر از ۴ ماه برای تیم جوانان فرصت باقی مانده است.

البته مسئولان کمیته فنی و کمیته جوانان در پی استعفای پورموسوی سکوت کرده اند و هنوز به صورت رسمی با جدایی این مربی موافقت نشده است.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.