فدراسیون فوتبال در واکنش به گزارش اختصاصی خبرگزاری مهر توضیحاتی را در مورد روند اصلاح اساسنامه ارسال کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، فدراسیون بین المللی فوتبال در پاسخ به ارسال پیش نویس اساسنامه توسط فدراسیون فوتبال ایران، ایرادهایی را به آن وارد و تاکید کرد که این فدراسیون باید تا روز ۱۶ خرداد موارد اصلاح شده را به فیفا ارسال کند.

گروه ورزشی خبرگزاری مهر در گزارشی اختصاصی قسمت هایی از نامه فیفا به فدراسیون را منتشر کرد اما طبق پیش بینی ها این فدراسیون با انتشار اطلاعیه ای، اصل ماجرا را تکذیب کرد! این در حالی است که خبرگزاری مهر به آنچه منتشر کرده اطمینان کامل دارد و قطعاً گزارش مستندی را روی خروجی خود قرار داده است.

در اطلاعیه فدراسیون فوتبال آمده است: «لازم است به برخی موارد پیرامون موضوعات مطرح شده در این خصوص اشاره شود؛

۱ - پیرو مصوبه مورخ ۱۸ فروردین ۹۹ هیات رییسه محترم فدراسیون فوتبال و با عنایت به درخواست فدراسیون جهانی فوتبال، پیش از مهلت قانونی جدول زمانبندی پیشنهادی و مشروح مراحل انجام اصلاح و تصویب اساسنامه همچنین مقررات انتخاباتی و برگزاری مجمع از سوی فدراسیون فوتبال به فیفا ارسال شد.

در ادامه نشست بعدی اعضای هیات رییسه فدراسیون روز ۲۱ اردیبهشت برگزار شد و با توجه به پیشنهادات واصله از اعضای مجمع درباره اساسنامه و همچنین بر اساس الزامات فیفا با و عنایت به قوانین داخلی کشورمان موارد به فیفا ارسال شد تا نظرات مشورتی فیفا اخذ شود.

۲ - در این موارد شفاف سازی لازم بارها از سوی فدراسیون فوتبال صورت گرفت. به طور مثال، در مصاحبه مورخ ۳۱ فروردین دبیرکل محترم فدراسیون فوتبال در این باره آمده است؛ با توجه به توصیه و تاکید فیفا روی اصلاح اساسنامه که سال گذشته به فدراسیون اعلام شد، در چند مرحله باید این موضوع را پیگیری کنیم. ابتدا باید پیش نویس اساسنامه را تدوین کنیم و برهمین اساس نظرات اصلاحی اعضای مجمع را نسبت به اساسنامه مصوب سال ۹۰ خواستیم. اعضای مجمع تا چهارشنبه ۲۷ فروردین فرصت داشتند نظرات شان را به ما ارائه بدهند. کمیته حقوقی و تدوین مقررات هم کار خود را شروع کرده و پس از تهیه پیش نویس اساسنامه، آن را به هیئت رئیسه فدراسیون ارائه و متعاقب این موضوع، پیش نویس را برای فیفا و ای اف سی هم ارسال می‌کنیم تا با توجه به اینکه مرجع بالادستی ما است، نظر خود را اعلام کند. با توجه به این رفت و آمدها در نهایت اساسنامه باید در مجمع با حضور خود اعضاء مصوب شود.

۳- روشن است که مراحل مربوطه درباره سیر اصلاح اساسنامه مکاتبات پی در پی و مذاکرات گسترده ای را بین فدراسیون فوتبال و فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا به همراه داشته و خواهد داشت. همانطور که انتظار می رفت نخستین پاسخ رسمی فیفا جهت اعلام نظر پیرامون متن پیش نویس در روز جمعه نهم خرداد دریافت و موارد اصلاحی مورد نظر در اختیار کمیته تدوین مقررات قرار گرفته است. این روند متداول تعامل فدراسیون و فیفاوای اف سی در مسیر اصلاح اساسنامه همچنان تا رسیدن به متن نهایی ادامه خواهد داشت و با تبادل مواد قانونی و بخش های مختلف اساسنامه فرآیند مربوطه تا رسیدن به نتیجه دنبال می شود.

۴- لازم به توضیح است که انتشار برخی شایعات و گمانه زنی ها در خصوص لحن تهدید آمیز مکاتبات فیفا با فدراسیون فوتبال ایران یا وارد آوردن ۸۰ ایراد به پیش نویس ارسال شده منطبق با واقعیت نبوده و اینگونه اخبار غیر مستند و غیر اخلاق حرفه ای کمکی به روند قانونی اصلاح اساسنامه خصوصاً در همکاری FiFA و AFC نخواهد کرد.

۵- فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران طبق تکلیف قانونی خود نسبت به پیگیری و تکمیل فرآیند اصلاح اساسنامه در تعامل با نهادهای بالادستی اقدام می کند و قطعاً روند تصویب اساسنامه در مجمع محترم و سایر مراحل قانونی لازم در داخل کشور دنبال خواهد شد. بدیهی است اهالی ورزش و رسانه های گروهی میبایست با تعامل هر چه بیشتر در ادامه مسیر پیش رو یار خاطر باشند.ان شاءالله.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.