جدال دور برگشت مرحله یک‌هشتم‌نهایی فصل متوقف شده لیگ قهرمانان اروپا بیش از حد تصور قربانی داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ادعاهای پزشکی اخیر نشان می‌دهد اصرار به برگزاری بازی برگشت مرحله یک‌هشتم‌نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا بین لیورپول و اتلتیکومادرید با حضور تماشاگران، شیوع گسترده ویروس کرونا و کشته شدن ۴۱ نفر به خاطر ابتلا به این ویروس را در پی داشته است.

طبق اعلام بیمارستان‌های محلی ۴۱ نفر از درگذشته‌های مبتلا به ویروس کرونا، تماشاگران بازی جنجالی لیورپول و اتلتیکو مادرید در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بودند.

قرمزها ۹ مارس در آنفیلد میزبان اتلتیکو مادرید بودند و ۳ هزار هوادار از مادرید به این شهر سفر کردند. در آن زمان اسپانیا و بخصوص مادرید به شدت درگیر شیوع ویروس کرونا بودند و معلوم نیست چرا اجازه برگزاری مسابقه با تماشاگر داده شد.

تجزیه و تحلیل‌های جدید از بیمارستان‌های محلی مرسی ساید نشان می‌دهد این مسابقه می‌تواند حداقل به جان ۴۱ فرد مبتلا در بیمارستان‌های محلی که فوت شده‌اند، مربوط باشد. این افراد بین ۲۵ الی ۳۵ روز بعد از مسابقه جانشان را از دست دادند. این داده‌ها بخشی از تحقیقاتی بزرگ و گسترده در «ساندی تایمز» را تشکیل می‌دهند که برخی از تصمیمات دولت را با انتشار اطلاعات بیش‌تر عرضه می‌کند.

در زمان برگزاری مسابقه در آنفیلد، حدود ۶۴۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا در اسپانیا گزارش شده بود که در مقایسه با صد هزار نفر مبتلای انگلیسی بسیار بیش‌تر است.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.