دروازه‌بان پیشین منچستریونایتد معتقد است دروازه‌‌بان جوان شیاطین سرخ هنوز راه درازی برای جانشینی داوید دخه‌آ دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دین هندرسون، دروازه‌بان ۲۳ ساله منچستریونایتد که در فصول گذشته به طور قرضی در تیم‌هایی استوک‌پورت کانتی، گریمسبی تاون و شروزبری تاون بازی کرده، از سال ۲۰۱۸ به طور قرضی در شفیلدیونایتد حضور دارد و کمک شایانی به این تیم برای صعود به لیگ برتر انگلیس کرد. نمایش‌های درخشان وی در ترکیب این تیم در سطح اول فوتبال باشگاهی انگلیس باعث شده تا بحث بازگشت او به منچستریونایتد در پایان فصل مطرح شود، جایی که می‌تواند رقیب سرسختی برای داوید دخه‌آ ۲۹ ساله برای ایستادن در درون دروازه سرخپوشان منچستر باشد.

پیتر اشمایکل که خود سال‌ها مسئول حفاظت از دروازه‌ شیاطین سرخ بود و یکی از بهترین دروازه‌بانان تاریخ این باشگاه به شمار می‌رود، در پیام تصویری زنده در حساب کاربری رسمی‌اش در شبکه اجتماعی «اینستاگرام» نوشت: آیا جداً کسی هست که بخواهد داوید دخه‌آ را در درون دروازه نگذارد و همین حالا به جایش دین هندرسون را در ترکیب بگذارد؟ در مورد پتانسیل هندرسون شک و تردیدی نیست اما او تنها یک فصل در لیگ برتر در تیمی بازی کرده که روند فوق‌العاده‌ای در این لیگ داشته است.

وی افزود: هندرسون باید یک فصل دیگر توانایی‌هایش را نشان دهد، درست مانند این فصل، او باید یک فصل دیگر هم توانایی‌هایش را به نمایش بگذارد تا همه را متقاعد کند که او گزینه درستی برای پست دروازه‌بانی منچستریونایتد است. واقعاً تفاوت زیادی بین شماره یک بودن در ورزشگاه برامال لِین و شماره یک بودن در ورزشگاه اولدترافورد وجود دارد. حتی بین بازیکن شفیلدیونایتد بودن و بازیکن منچستریونایتد بودن، تفاوت زیادی هست.

اشمایکل ۵۶ ساله که خود با منچستریونایتد به عناوین قهرمانی مختلفی از جمله پنج قهرمانی در لیگ برتر انگلیس و یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دست یافته، در ادامه خاطرنشان کرد: من بازیکنان و مهاجم گلزن زیادی را دیده‌ام که با شهرت زیادی به منچستریونایتد آمده‌اند اما در این تیم نتوانسته‌اند به وعده‌هایی که داده بودند، عمل کنند. توضیح چرایی این اتفاق، ساده است چون فشار در اولدترافورد کاملاً متفاوت است.

وی افزود: برای‌تان مثالی می‌زنم. اگر هندرسون در شفیلدیونایتد مرتکب اشتباهی شود که تا آنجایی که یادم می‌آید تنها یک اشتباه مقابل لیورپول مرتکب شد، مردم و هوادران با خود می‌گویند "اوه، اشکال ندارد، او دروازه‌بان جوان و مستعدی است و ..."، چون برای شفیلدیونایتد بازی می‌کند اما اگر دین این اشتباه را در اولدترافورد و برای منچستریونایتد مرتکب شود، سپس تیتر یک رسانه‌ها در طول هفته تا بازی بعدی خواهد شد، جایی که رسانه‌ها توانایی‌های او را زیرسؤال خواهند برد.

دروازه‌بان اسطوره‌ای منچستریوناید در پایان گفت: فشار در باشگاه منچستریونایتد و در بیرون از باشگاه واقعاً متفاوت است. اگر شما در شفیلدیونایتد مرتکب اشتباهی شوید، خب مشکلی نیست چون همه انتظار ندارند که در هر بازی به پیروزی برسید اما وقتی برای باشگاه‌های بزرگتر بازی می‌کنید، داستان فرق می‌کند. پس بهتر است وضعیت پیشرفتی دین هندرسون رو زیرنظر بگیریم، اما به نظر من خیلی زود است که او بخواهد جانشین دخه‌آ شود. پس پاسخ این پرسش که دخه‌آ یا هندرسون؟ تنها یک پاسخ دارد و آن دخه‌آ است.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.