مهدی علی‌نژاد، سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان اعتقاد دارد که برای فوتبال ایران برنامه‌ریزی صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهدی علی‌نژاد، سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در نشست کمیسیون روابط عمومی فدراسیون‌های ورزشی گفت: کشور در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و آثارش به ورزش هم رسیده است. دشمن تمام عرصه‌ها را تنگ کرده است. در مواقعی که اوضاع مناسب بوده است و در گذشته تمام مقاصد و خواسته‌های خارجی‌ها را اجرا می‌کردند.

وی با اشاره به مسئله سلب میزبانی از تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: برای فوتبال هم برنامه‌ریزی شده است. ارشدترین فرمانده نظامی ما به شهادت رسیده و هواپیما هم سقوط کرده است، در نتیجه بستر مناسبی برای فشار زیاد شده است.

علی‌نژاد ادامه داد: کمیته مسابقات AFC روز جمعه نامه زد و تصمیم گرفت که مسابقات خانگی در مرحله پلی‌آف و گروهی در ایران برگزار نشود. جمع‌بندی همان روز این شد که ما با این شرایط در لیگ قهرمانان شرکت نکنیم. ۳۶ سال چنین تصمیمی صورت نگرفته بود. باشگاه‌ها هم با تصمیم اتخاذ شده موافق بودند.

سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: ما پس از نامه کمیته مسابقات کنفدراسیون آسیا دو سه نامه به فیفا و AFC زدیم. سیاست ما اعلام رسمی مقاومت بود. خوشبختانه همه پای کار این تصمیم بودند و از این سیاست دفاع کردند. هدف مسئولان AFC بعد از مسابقات باشگاهی، فوتبال ملی ما بود. متأسفانه برخی‌ها اخبار را برای کشورهای بیگانه ارسال می‌کردند، چه ایرانی داخل ایران و چه ایرانی خارج از ایران که برای خارجی‌ها کار می‌کنند.

وی همچنین تصریح کرد: پس از این اتفاقات قرار شد شیخ احمد رئیس شورای المپیک آسیا با شیخ سلمان صحبت کند. ما روز دوشنبه نامه جدیدی دریافت کردیم که براساس آن، کمیته اجرایی نظریه کمیته مسابقات را تأیید کرد. اما دو پیشنهاد داد تا اگر موافق بودیم، دوباره در AFC صحبت کنیم. اول اینکه پلی‌آف در بیرون از ایران برگزار شود، دوم اینکه ناظر بفرستند تا شرایط را ببینند و سپس تصمیم‌گیری کنند. ما این پیشنهادها را نپذیرفتیم، چون در قضیه عربستان هم همین اتفاق افتاده بود.

علی‌نژاد با تأکید بر اینکه در کشور ما امنیت وجود دارد، خاطرنشان کرد: مسئولان AFC سه‌شنبه امارات را به‌عنوان میزبان پلی‌آف معرفی کردند و گفتند که پول داوران و همچنین ۱۰۰ هزار دلار را می‌دهند. آنها در تمام نامه‌ها هم گفته بودند باید شرایط امنیتی بررسی شود.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.