وریا غفوری، کاپیتان تیم فوتبال استقلال از بازیکنان این تیم تشکر کرد و گفت که در دو بازی اخیر با ترکیب آندره‌آ استراماچونی به میدان رفته‌اند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, وریا غفوری بعد از پیروزی ۴ بر یک تیم فوتبال استقلال مقابل شاهین شهرداری بوشهر در نشست خبری این بازی حاضر شد. غفوری در شروع نشست خبری در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید، آیا اکنون هم بازیکن استقلال است و هم نقش مربی و سرپرست تیم را بر عهده دارد، گفت: فقط کاپیتان تیم هستم، نه مربی‌ام و نه سرپرست. باید از بازیکنان باشرف و باغیرت استقلال تشکر کنم. آنها با تمام مشکلات تعهدشان را به استقلال نمایش و نشان دادند که این تیم چقدر برای آنها مهم است. بازیکنان از دل و جان مایه گذاشتند و از نظر ذهنی خیلی زود خودشان را آماده این بازی کردند. من دست مریزاد می‌گویم و از بازیکنان تشکر می‌کنم.

استراماچونی حرف زیاد شنیده و منتظر عمل است وی درباره اینکه آندره‌آ استراماچونی پیش از بازی ویدیویی منتشر و در آن اعلام کرد دیگر سرمربی استقلال نیست و این شرایط تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، گفت: واقعیت این است که ما هم حرف‌های ضدونقیض زیاد شنیده‌ایم. استراماچونی هم حرف زیاد شنیده و منتظر عمل است. خود من هم پیگیر بودم در این چند روز و فکر می‌کنم هم وزارتخانه و هم از باشگاه، آقای خلیل‌زاده پیگیر حل این مشکل هستند. در صحبتی هم که با باشگاه داشتند، قرار است روز دوشنبه به صورت کامل مشکل استراماچونی حل شود و اگر صحبت‌ها درست باشد، او دوشنبه به ایران باز می‌گردد.

در این ۲ بازی با ترکیب استراماچونی به زمین رفتیم غفوری در مورد اینکه آیا با استراماچونی در ارتباط بوده است یا نه، اظهار داشت: نمی‌توانم یکسری مسائل را به صورت کامل توضیح بدهم و این مسائل درون تیمی است. برای روشن شدن شما باید بگویم در این دو بازی با ترکیب آقای استراماچونی به زمین رفتیم و او از راه دور به ما کمک کرد. به خصوص در بازی امروز، ترکیب را او برای ما چیده بود و همه جوره تیم را کمک کرد.

برای اولین بار در تاریخ یک تیم همه چیزش را از دست می‌دهد اما بازهم سرپا می‌ماند کاپیتان تیم فوتبال استقلال درباره اینکه باشگاه هم مدیرعامل ندارد و با این شرایط آینده تیم را چطور می‌بیند، تصریح کرد: از ابتدای صحبت‌هایم گفتم بازیکنان یک کار بزرگ را انجام می‌دهند. در این آشفتگی و وضعیت بد تیم، خودشان همت و مدیریت می‌کنند و کار را جلو می‌برند. من از آنها ممنونم. امیدواریم که وعده‌ها عملی و خیلی زود تکلیف سرمربی، سرپرست تیم و مدیرعامل مشخص شود. فکر می‌کنم برای اولین بار در تاریخ فوتبال دنیاست که یک تیم مدیرعامل، سرپرست و سرمربی‌اش را از دست می‌دهد و بازهم تیم سرپا می‌ماند. امیدوارم این مشکلات حل شود. بازیکنان هم مشکلات عدیده‌ای دارند که باید این مشکلات نیز حل شوند. منتظریم سریع تکلیف مدیرعامل مشخص شود تا مشکل بازیکنان را هم مانند سرمربی حل کند.

مطالبات استراماچونی قانونی پرداخت شود، مشکلی برای بازگشت به ایران ندارد وی در ادامه درباره احتمال بازگشت استراماچونی گفت: تا وضعیت مدیرعامل مشخص نشود، قطعاً وضعیت تیم هم مشخص نمی‌شود و اینکه مطالبات بازیکنان را چه کسی می‌دهد. با استراماچونی هم صحبت کردیم و اگر مطالبات او از راه قانونی پرداخت شود، مشکلی برای بازگشت به ایران ندارد. طبق صحبت‌هایی که انجام شده ما تا روز دوشنبه صبر می‌کنیم تا ببینیم چه می‌شود و امیدوارم مشکلی برای بازگشت او نباشد.

باید تا روز دوشنبه صبر کنیم وی درباره اینکه استراماچونی پیش از بازی پیامی صادر کرده و گفته بود مشکلات در این ۹ روز حل نشده و دیگر سرمربی استقلال نخواهد بود، اظهار داشت: ما تمرکزمان روی بازی بود و از این ماجرا خبر نداریم. در خصوص همه چیز توضیح دادم و همه چیز را کامل گفتم و باید تا روز دوشنبه صبر کنیم.

از استراماچونی برای چیدمان ترکیب و حتی تعویض‌ها کمک گرفته بودیم کاپیتان تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه تیم آنها صدرنشین شد و نیم‌فصل را به خوبی به پایان برده است و اینکه آیا او در بازی تعویض‌ها را با نیمکت هماهنگ می‌کرد، گفت: ما از استراماچونی برای چیدمان ترکیب و حتی تعویض‌ها کمک گرفته بودیم. در ابتدای نشست خبری هم این مسئله را گفتم.

غفوری در واکنش به صحبت‌های امیر قلعه‌نویی که خواستار تعویق دیدار سپاهان و استقلال در جام حذفی شده است و اینکه موضع باشگاه استقلال در این خصوص چیست، خاطرنشان کرد: این سؤال به باشگاه باز می‌گردد و به نظرم باشگاه استقلال باید پاسخ این سؤال را بدهد.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.