رسول خطیبی، سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز ابراز امیدواری کرد، دیدار تیمش مقابل تراکتور این شهر تماشاگرپسند و فوتبالی باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از تبریز، رسول خطیبی در نشست خبری پیش از دیدار شاگردانش مقابل تراکتور تبریز اظهار داشت: در بازی فردا دو تیم تبریزی و آذربایجانی با یکدیگر دیدار خواهند کرد که امیدوارم این بازی یک دیدار تماشاگرپسند و فوتبالی باشد تا کسانی که برای تماشای بازی به ورزشگاه می‌آیند از بازی لذت ببرند. تیم ما برای بازی فردا شرایط خوبی دارد و در هفته‌های اخیر نتایج خوبی کسب کرده‌ایم. بازیکنان‌مان سنگ تمام گذاشتند و عالی کار کردند. آنها مسائل فنی را به نحو احسن رعایت می‌کنند و امیدوارم این روند را در مسابقات ادامه دهند. به آنها گفته‌ام همیشه این روح بزرگ را حفظ کنند و امیدوارم فردا بازی زیبایی را از سوی ماشین‌سازی شاهد باشید.

وی در پاسخ به این سؤال که همه از عشق و علاقه رسول خطیبی به تیم تراکتور خبر دارند و خیلی‌ها می‌دانند ممکن است تراکتور با شکست مقابل ماشین‌سازی از جمع مدعیان کنار برود و این شرایط چقدر روی بازی فردا تأثیر می‌گذارد و آیا کسب یک امتیاز رضایت‌بخش است یا نه، گفت: در بازی فردا توجهی به مسائل دیگری نداریم. نه تنها در این بازی، بلکه در تمام بازی‌ها با بازیکنان صحبت کردیم براساس کار تاکتیکی بتوانیم روند خوب‌مان را ادامه بدهیم. از هواداران دو تیم هم قدردانی می‌کنیم که وقتی صحبت از فوتبال خوب می‌شود، از ماشین‌سازی صحبت می‌شود و از تیم ما تمجید می‌کنند. هم ما در کادرفنی و هم بازیکنان خوب می‌‌دانیم که باید تکلیف‌مان را در ماشین‌سازی انجام دهیم. ماشین‌سازی بازی‌هایی انجام داده که همه در مورد آن صحبت کرده و تماشاگرپسند بوده است. امیدوارم این بازی‌ها را ادامه داده و شادابی و نشاط را که این روزها در تیم می‌بینید، امیدوارم ادامه داشته باشد و پیروز باشیم.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی درباره اینکه در شرایط بحرانی تراکتور با این تیم روبه‌رو می‌شوید و نظرتان در خصوص توقع هواداران چیست، گفت: در بازی فردا هدف و فکر و ذکر ما ارائه بازی تماشاگرپسند است. در تمام بازی‌ها نه فقط در این بازی، حتی در بازی‌هایی که شکست خورده‌ایم، شادابی تیم ما مورد تمجید قرار گرفته است. فقط یک خواهش از مسئولان تیم دارم که این تیم را رها نکنند، چون پتانسیل بالایی دارد. اگر به این تیم نگاه خوبی داشته باشیم، بازیکنان ما حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت. حمایت خوبی از تیم ما شده است و از طرفی کم‌هزینه‌ترین تیم را داریم و کمترین پرداختی را هم داشتیم. ما دومین تیم جوان لیگ هستیم که امیدوارم این جوانان بتوانند کارایی لازم را داشته باشند.

خطیبی درباره تقابل دو مربی بومی در بازی فردا گفت: ان‌شاءالله که خیر است و امیدوارم تمام آذربایجانی‌ها و تبریزی‌ها موفق باشند. همیشه آرزوی موفقیت کردم و من هم یک تبریزی و آذربایجانی هستم و غیرت و تعصب در خون من است. همیشه نسبت به زادگاهم تعصب داشتم و امیدوارم روزی یکی از تیم‌های این شهر به قهرمانی در لیگ برتر برسد و در آسیا هم به قهرمانی دست یابد. این را ۱۰، ۱۵ سال پیش گفتم که هیچ آرزویی غیر از این ندارم و در فوتبال به هر چیزی که می‌خواستم، رسیده‌ام.

هافبک سابق تراکتور در آستانه جدایی از ماشین‌سازیوی درباره فسخ قرارداد شاهین ثاقبی اظهار داشت: در مورد بازیکنان باشگاه تصمیم می‌گیرد. من هم فکر می‌کنم چهار پنج روز پیش این را شنیدم که قرارداد او فسخ شده است. برای این بازیکن آرزوی موفقیت دارم. او زحمتش را برای تیم کشید. تمام بازیکنان در قلب من جای دارند. تصمیم باشگاه بوده است که این اتفاق رخ بدهد.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی درباره هواداران دو تیم و انتظار آنها از بازی فردا گفت: در مورد هواداران هم باید بگویم که مردم تبریز و آذربایجان واقعاً فوتبال را می‌فهمند و اینکه می‌خواهند از فوتبال این شهر حمایت کنند، نشان‌دهنده این است که فوتبال را می‌فهمند. تیم ماشین‌سازی واقعاً فوتبال بازی می‌کند. دوست دارم تبریزی‌ها همیشه سربلند باشند، تمام تیم‌هایی که در لیگ برتر، لیگ دسته اول یا دوم و سوم حضور دارند. امیدوارم در فوتبال آذربایجان یک روز تیمی قهرمان و تیمی دیگر نایب قهرمان شود یا تیمی در لیگ برتر و تیم دیگر در لیگ دسته اول قهرمان شود. اگر درست برنامه‌ریزی کنیم، این اتفاق قطعاً رخ می‌دهد. بازی فردا دیداری است که باید تمرکز کنیم و بدانید در این دو سه روز با بازیکنان صحبت کردیم و خواسته‌ایم روی بازی تمرکز داشته باشند. باید روند خودمان را که دو برد و سه مساوی بوده، ادامه بدهیم، چون از لحاظ امتیاز گیری در صدر جدول بازی‌های خانگی بودیم و بعد از ما تیم‌های مدعی قرار دارند. این بزرگی تیم من را نشان می‌دهد و امیدوارم بتوانیم این روند را ادامه بدهیم.

خطیبی در واکنش به این مسئله که پس از برکناری دنیزلی خیلی‌ها دوست دارند او سرمربی تراکتور شود، گفت: نمی‌خواهم در این مورد صحبت کنم، چون الان سرمربی ماشین‌سازی هستم. برای تیم تراکتور آرزوی بهترین‌ها را دارم. من در هر دو تیم حضور داشتم و برایم فرقی نمی‌کند. برای هر دو تیم آرزوی موفقیت دارم، اما اکنون سرمربی ماشین‌سازی هستم و امیدوارم هر تصمیمی که مدیران می‌گیرند، به صلاح دو تیم باشد.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی درباره عدم استقبال تماشاگران از دو بازی قبلی تیم‌های تبریزی گفت: فردا تماشاگران حتماً به ورزشگاه می‌آیند. امیدوارم از لحاظ فوتبالی، بازی برای تماشاگران دلچسب باشد و شاهد حاشیه نباشیم. البته همیشه این‌طور بوده است و امیدوارم بتوانیم تفکرات‌مان را در زمین پیاده کنیم و فردا هر چقدر بیشتر موقعیت داشته باشیم بازی زیباتر می‌شود.

وی در مورد غایبان تیمش اظهار داشت: ما دو بازیکن مصدوم و دو محروم داریم. زارعی و اسلامی‌خواه بازیکنان محروم ما هستند و باید ببینیم شرایط مصدومان ما چگونه است.

خطیبی راجع به اینکه ماشین‌سازی یکی از تیم‌های پرهوادار است، اما چرا تماشاگران این تیم استقبال ندارند، گفت: ما در بازی‌های قبلی با نمایشی که داشتیم، استقبال خوبی از دیدارهای‌مان صورت گرفت. در بازی با سایپا و ذوب‌آهن، تماشاگران خوبی به ورزشگاه آمدند و بازیکنان هم روحیه خوبی داشتند. وقتی آنها به ورزشگاه می‌آیند بازیکنان انگیزه می‌گیرند و امیدوارم با حضور پرشور هواداران، بازی خوبی را از سوی تیم‌مان شاهد باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا به هدف‌تان از ابتدای لیگ رسیده‌اید یا نه؟»، خاطرنشان کرد: به هدف‌مان رسیده‌ایم، اما می‌خواهیم زیباتر بازی کنیم و تلاش خواهیم کرد در نیم‌فصل دوم نتایج بهتری بگیریم. مطمئناً با گرفتن بازیکنان جدید کیفیت تیم و نتایج بهتری از تیم ما خواهید دید.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی درباره اینکه آیا بازیکن نامی می‌گیرد یا دنبال بازیکنان گمنام می‌رود، گفت: انگیزه بهترین موضوع در فوتبال است. بازیکنان باید انگیزه لازم را برای بازی کردن داشته باشند. باید بازیکنانی را جذب کنیم که انگیزه داشته باشند، خواه بازیکن نامی باشد یا گمنام.

خطیبی درباره اینکه فکر می‌کند انتخاب کدام مربی برای تراکتور بهتر است، اظهار داشت: من در این خصوص نظری ندارم و شاید بهتر باشد بعد از بازی در این خصوص صحبت کنیم.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.