قزوین- رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: گرامیداشت یاد شهدا رسالتی همگانی است و در هیچ شرایطی اجازه نخواهیم داد تا نام شهیدی از معابر عمومی و خیابانهای شهر قزوین حذف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حکمت الله داودی عصر شنبه در جلسه شورای شهر قزوین که در تالار مردم برگزار شد اظهارداشت: بدون هر گونه اغراقی باید اذعان کرد در شورای پنجم تاکنون هیچ کوتاهی نسبت به شهدا و خانواده بزرگوار آنها که ولی نعمتان انقلاب هستند نشده و افتخار داریم که هم در شورا آزاده داریم و هم تعدادی از اعضا از وابستگان شهدا هستند و این موضوع دغدغه آنها را بیشتر کرده است.

وی بیان کرد: نامگذاری کوچه ها و معابر کار بزرگی نیست بلکه رسالتی است تا همه ما و شهروندان یادمان باشد که موفقیت های کشور و انقلاب و پیروزی در جنگ را مدیون چه کسانی هستیم و تاکنون نیز هیچ کوتاهی در گرامیداشت یاد شهدا صورت نگرفته است.

داودی یادآورشد: این که در برخی رسانه و فضای مجازی گفته شد نام شهدا از معابر حذف شده این موضوع در قزوین صحت ندارد البته ممکن است بر اثر مرور زمان و یا حرارت آفتاب شاهد فرسودگی و پاک شدن عکس و نام شهدا در تابلویی بوده ایم که این موضوع نشان می دهد باید کمی سریعتر این موارد مورد ارزیابی قرار می گرفت اما این موضوع حذف نام شهدا نبوده است.

رئیس شورای اسلامی شهزر قزوین تصریح کرد: دو عضو شورای پنجم، برادر و خواهر شهید هستند که همین افراد بزرگترین مدافع شهدا هستند که اگر خدای ناکرده بخواهد غفلتی نسبت به شهدا شود حتما تذکر می دهند اما در مجموع همه اعضا نسبت به شهدا احترام خاصی قائل هستند و در مقابل عظمت آنها سر تعظیم فرود می آورند.

وی گفت: باید پیمانکاران در اجرای نصب تابلوها و سرکشی به آن برای رفع عیب توجیه شوند و ما نیز باید دقت کنیم تا در صورت بروز نقص و یا کم رنگ شدن تابلوها بسرعت رفع عیب کنیم.

هفته آینده برای شهردار تصمیم می گیریم

داودی به انتخاب شهردار هم اشاره کرد و گفت: انتخاب شهردار در دستور کار قرار دارد و در دو هفته آینده بررسی صلاحیت نامزدها و برنامه های آنها آغاز می شود.

در این جلسه محس حق شناس عضو دیگر شورا هم در خصوص بی توجهی به فضای سبز تذکر داد و اظهارداشت: به نظر می رسد در حوزه فضای سبز عقب گرد کرده ایم و بی توجهی به از بین رفتن فضای سبز جای سوال دارد که باید تذکر لازم به مسئولان و پیمانکاران داده شود.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.