سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا می‌گوید تحت‌تأثیر روحیه هجومی ناپولی قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روبرتو مانچینی در گفت‌وگو با روزنامه ایتالیایی «ایل‌ماتینو» چاپ ناپل با اشاره به برتری ۲ بر صفر خانگی سه‌شنبه شب شاگردان کارلو آنچلوتی مقابل لیورپول در هفته اول از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا گفت: تحت‌تأثیر روحیه هجومی ناپولی قرار گرفتم و این چیزی است که من از بازیکنانم در تیم ملی ایتالیا می‌خواهم. در ابتدا وقتی ترکیب ناپولی برای تقابل با لیورپول را دیدم، با خودم فکر کردم که کارلتو ممکن است با مهاجمانی که در زمین دارد، به مشکل بخورد اما اینطور نشد و ناپولی با شایستگی به پیروزی رسید. آن دیدار، جنگ شجاعت بود که کارلتو در آن پیروز شد.

وی همچنین در تمجید از مهاجم ایتالیایی ناپولی اظهار داشت: اینسینیه همیشه در تیم ملی ایتالیا خوب کار می‌کند اما در ناپولی هم بازیکن تأثیرگذاری است. از دید من لورنزو مناسب بازی در پست بال چپ است. او بازیکنی هجومی است و باید سعی کند کمتر در کارهای دفاعی شرکت کند که انرژی‌اش را هدر ندهد.

سرمربی آتزوری همچنین در خصوص مدافع ۲۶ ساله آبی‌پوشان ناپل خاطرنشان کرد: من دی‌لورنزو را می‌شناسم و شانسی او را به اردوی سال گذشته تیم ملی ایتالیا دعوت نکردم. نیازی به دیدن بازی دی‌لورنزو هم ندارم که به ارزش‌های او واقف هستم. جیووانی بازیکن باکیفیتی است، او جوان است و نیاز به کسب تجربه دارد، اما به نظرم او آینده تیم ملی فوتبال ایتالیاست.

مانچو در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره دروازه‌بان ۲۲ ساله ناپولی یادآور شد: اگر الکس مِرِت به اردوی تیم ملی ایتالیا دعوت شده، به خاطر پختگی و کیفیت بازی‌اش است. بازی‌های اینچنینی در لیگ قهرمانان اروپا هم به الکس کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر رشد کند. مِرِت می‌توانست چند ماه زودتر به اردوی آتزوری بیاید، اما ترجیح دادیم او در اختیار تیم زیر ۲۱ ساله‌های ایتالیا باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی بوفون از بازی‌های رده ملی بازنشسته شد، احساس کردیم که این پست خالی شده اما در عوض حالا می‌بینیم که در این پست به اندازه کافی گزینه داریم.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.