سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت که در نشست امروز با سرمربیان لیگ برتری وعده داده است که فصل آینده لیگ بهتری را برگزار کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سعید فتاحی در حاشیه نشست آسیب‌شناسی لیگ برتر با حضور سرمربیان حاضر در این رقابت‌ها اظهار داشت: این چهارمین سالی است که نشست آسیب‌شناسی لیگ برتر را برگزار می‌کنیم. یکسری تیم‌ها سرمربی ندارند، اما می‌توانستند کمک مربی‌شان را به نشست بفرستند. برخی از مربیان تیم‌ها هم در جلسه شرکت نکردند. در مجموع جلسه بهتر از سه چهار سال گذشته بهتر بود و قول دادیم لیگ بهتری را برگزار کنیم.

وی افزود: باید از مربیانی که در این جلسه شرکت کردند، تشکر کنیم. نظرات مربیان را برای تقویم مسابقات گرفته‌ایم و از آن استفاده خواهیم کرد. همان‌طور که از قبل گفتیم و امروز هم اعلام کردیم، سازمان لیگ کنار تیم‌هاست نه مقابل آنها.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ خاطرنشان کرد: با توجه به بازی‌های ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا، تقویم مسابقات به مربیان داده شد، اما بازی‌های لیگ در شرایطی برگزار خواهد شد که ورزشگاه‌ها به لحاظ امنیتی شرایط بهتری را داشته باشند. ما از ۵۰ درصد ورزشگاه‌ها بازدید کرده‌ایم و تا سه‌شنبه سایر ورزشگاه‌ها را بازدید و ایرادت را اعلام خواهیم کرد. تمام ورزشگاه‌ها باید شرایط فروش بلیت‌های الکترونیکی، گیت‌ها و اتاق کنترل دوربین‌ها و ... را داشته باشند و در صورتی که این مسائل حل شود، سراغ کیفیت چمن و نورافکن‌های ورزشگاه خواهیم رفت.

فتاحی در رابطه با استفاده از سیستم VAR در بازی‌های لیگ بیان کرد: قانون فیفا اجازه نمی‌دهد که هر باشگاهی تمایل داشت از این سیستم استفاده کند و در کل بازی‌های لیگ باید از VAR بهره ببریم. قرار است در خصوص استفاده از این سیستم جلسه‌ای با مدیران باشگاه‌های لیگ برتری برگزار کرده و تصمیم بگیریم. هدف‌مان این است که بهترین تصمیم را بگیریم.

وی راجع به اینکه ظاهراً قرار بود ویلموتس یا نماینده‌ای از کادر فنی تیم ملی در جلسه امروز حضور یابد، گفت: این خبر را از کجا آورده‌اید که قرار بوده ویلموتس در این جلسه حضور داشته باشد؟! سؤال اَلکی نپرسید تا جواب اَلکی نگیرید! جلسه امروز آسیب‌شناسی لیگ برتر با حضور سرمربیان بود. هر چیزی روال قانونی خودش را دارد. وقتی این سؤال را بپرسید، فردا می‌گویند حتماً ویلموتس احترام نگذاشته و به این جلسه نیامده است. ما امروز بحث آسیب‌شناسی لیگ برتر را داشتیم و نظرات سرمربیان را در مورد تقویم مسابقات گرفتیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ ادامه داد: در همه جای دنیا این‌گونه است که برای تقویم مسابقات ابتدا بازی‌های تیم ملی، تیم امید و سپس لیگ قهرمانان آسیا، جام حذفی و در ادامه بازی‌های لیگ‌های رده‌های پایین‌تر در نظر گرفته می‌شود. امسال چهار فیفادی و مقدماتی جام جهانی را برای تیم ملی داریم که خدا را شکر ویلموتس تنها بازی‌های فیفادی را برای برگزاری اردو خواسته است. برای بازی‌های فیفادی برخی باز‌ه‌ها سه یا چهار روزه است. از طرفی، بازی‌های حساس تیم امید برای صعود به المپیک را داریم و قرار شده است که هر زمان که تیم ملی اردو داشته باشد، تیم امید نیز اردو و بازی‌های تدارکاتی برگزار کند.

فتاحی در واکنش به این سؤال که سال گذشته نیز برخی مربیان در این نشست‌ها شرکت نکردند، اما در جریان مسابقات به تقویم لیگ انتقاد داشتند، گفت: از هشت باشگاهی که در جلسه امروز شرکت نکردند، پنج باشگاه سرمربی ندارند. اگر دوستان سرمربی‌شان می‌آمد و نظرات‌شان را می‌دادند، استفاده می‌کردیم. در سال گذشته گفتیم که وقتی در این جلسات شرکت نکرده‌اید حق اعتراض ندارید، اما اگر باز هم پیشنهادی داشتید، استفاده خواهیم کرد.

این خبر حدود ۵ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.