رسانه‌های ایتالیایی از قوت گرفتن احتمال انصراف باشگاه میلان از حضور در رقابت‌های فصل آینده لیگ اروپا خبر داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه رم اردوی پیش فصل خود در منطقه پینتزولو را لغو کرده است، اتفاقی که رسانه‌های ایتالیایی آن را به نشانه‌ای از انصراف روسونری از شرکت در فصل آینده رقابت‌های لیگ اروپا دانسته‌اند. این اردو قرار بود از سه روز دیگر آغاز شود و در یک بازه زمانی ۸ روز برگزار شود. شروع زودهنگام اردوی پیش فصل جالوروسی به دلیل شرکت این تیم در دور دوم مرحله مقدماتی لیگ اروپا است که باید روز بیست‌و‌پنجم جولای اولین بازی رسمی خود را در فصل جدید انجام دهد. با خودداری میلان از شرکت در لیگ اروپا اما سهمیه این تیم به رم خواهد رسید و این بدان معناست که رم دیگر مجبور نیست در مرحله مقدماتی شرکت کند و مستقیماً به مرحله گروهی لیگ اروپای فصل آینده می‌رود.

باشگاه رم اگرچه مستقیماً این موضوع را به عنوان دلیل لغو اردوی پیش فصلش عنوان نکرده اما در بیانیه‌اش سرنخ‌هایی از احتمال خودداری روسونری از شرکت در فصل آینده لیگ اروپا داده است.

در بیانیه این باشگاه آمده است: در پی گفت‌و‌گوهایی که میان پائولو فونسکا، سرمربی جدید تیم، کادر فنی و مدیریت ارشد باشگاه صورت گرفت، تصمیم بر این شده که شروع اردوی پیش فصل تیم به تعویق بیفتد و دلیل آن هم نامشخص بودن تاریخ اولین بازی رسمی تیم در فصل ۲۰-۲۰۱۹ است.

طبق اعلام سایت توتومرکاتووب، انصراف میلان از شرکت در لیگ اروپا که نوعی مجازات داوطلبانه به خاطر تخطی از قانون بازی جوانمردانه مالی با هدف کسب زمان بیشتر برای موازنه تراز مالی باشگاه بر اساس معیارهای یوفا است، به رم اجازه می‌دهد که به جای این تیم راهی مرحله گروهی لیگ اروپا شود.

این خبر حدود ۵ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.