مائوریتزیو ساری، سرمربی جدید یوونتوس در اولین کنفرانس خبری‌اش اظهارات جالبی داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مائوریتزیو ساری که پس از فسخ دوجانبه قراردادش با باشگاه چلسی با قراردادی سه ساله هدایت تیم فوتبال یوونتوس را برعهده گرفت، بعدازظهر امروز (پنجشنبه) در اولین کنفرانس خبری‌اش به عنوان سرمربی بانوی پیر گفت: خوشحالم که اینجا هستم. برای مربیگری نیاز به ایده‌های روشن است. من از ناپولی حمایت می‌کردم چون در شهر ناپل به دنیا آمده بودم. من حتی بر این باورم که می‌توانیم در رده ملی هم به موفقیت برسیم و ایده‌هایم در این زمینه را هم ارائه کرده‌ام.

وی در خصوص دوران سرمربیگری‌اش در ناپولی هم اظهار داشت: در چند ماه پایانی حضورم در ناپولی، نسبت به علاقه‌ام به باشگاه و علاقه‌ام به هواداران دچار تردید شده بودم و حس حرفه‌ای‌ام به من گفت که دوره‌ام در این تیم به پایان رسیده است. زمانی هم که نسبت به ادامه حضورم در ناپولی دچار تردید شده بودم، باشگاه کارلو آنچلوتی را به عنوان سرمربی بعدی تیم معرفی کرد.

سرمربی پیشین ناپولی تصریح کرد: در ادامه پیشنهادهایی از ایتالیا دریافت کردم اما ترجیح دادم برای سرمربیگری به خارج از کشور بروم و نمی‌خواستم مستقیماً از ناپولی به تیم ایتالیایی دیگری بروم. حضور در لیگ برتر انگلیس تجربه فوق‌العاده‌ای بود اما در نیم‌فصل دوم به لحاظ حرفه‌ای و شخصی حس کردم که نیاز به برگشت به ایتالیا دارم.

ساری ادامه داد: یوونتوس فرصت بازگشت به ایتالیا را به من داد و این در واقع لحظه تاج‌گذاری دوران حرفه‌ای من بود که ۸۰ درصد آن واقعاً دشوار بود. فکر می‌کنم در این فرایند هم به همه احترام گذاشتم و تمام توانم را هم به کار بستم. وقتی یوونتوس با من تماس گرفت، احساس خیلی قوی‌ای داشتم. در طول ۳۰ سالی که سرمربیگری می‌کنم تا کنون ندیده بودم که باشگاهی اینچنین برای به خدمت گرفتن سرمربی مصمم و متحد باشد و همین برای حضور در یووه متقاعدم کرد.

وی یادآور شد: به نظرم ما مسیر طولانی پیش‌روی خود داریم. در مورد ساختار و سازماندهی تیم با رئیس باشگاه صحبت کردم. وقتی به انگلیس بروید تازه متوجه می‌شوید که ما در چه زمینه‌هایی ضعف داریم. بابت فصل پیش‌روی سری A ایتالیا هیجان‌زده هستم چون آنتونیو کونته بازگشته است، مارکو جامپائولو سرمربی میلان شده، حضور سرمربی مستعدی همچون پائولو فونسکا در رم و حضور روبرتو دزربی روی نیمکت ساسولو که برایش احترام زیادی قائل هستم.

سرمربی ایتالیایی بانوی پیر در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: اگر آنطور که شما فکر می‌کنید من حالا بابت حضور در یووه احساساتی شده‌ام، سال‌ها پیش دچار حمله قلبی می‌شدم. من مستقیماً از لیگ آماتور به یوونتوس نرسیدم، بلکه بعد از حضور در سری C، سری B، سری A و لیگ برتر به یوونتوس رسیدم. من از باشگاه بزرگ دیگری به نام چلسی به یووه آمدم که درست است که تاریخچه کوچکتری نسبت به یوونتوس دارد اما در ۱۰ یا ۱۵ سال اخیر پیشرفت قابل‌توجهی به لحاظ کیفی داشته است.

ساری در خصوص کار با فوق‌ستاره پرتغالی راه‌راه پوشان تورین هم اظهار داشت: من در طول این سال‌ها با بازیکنان بزرگی کار کرده‌ام، اما کریستیانو رونالدو در سطحی دیگر است. بازیکنی که در بالاترین سطح فوتبال جهان است. کریس تمامی رکوردهای فوتبال جهان را در اختیار دارد و مایلم به او کمک کنم که رکوردهای دیگری ثبت کند. من سرمربی بازیکنی [گونسالو ایگواین] بودم که رکورد گل‌زده در یک فصل سری A را در اختیار دارد و حالا دوست دارم این تعداد بازیکن را به عدد ۲ برسانم.

وی افزود: زمانی که در ناپولی بودم، وظیفه‌ام و حرفه‌ای‌گری‌ام ایجاب می‌کرد که به فکر راه‌حلی برای شکست یوونتوس باشم. در آن زمان ۱۱۰ درصد توانم را به کار بستم و حالا در یوونتوس اوضاع به همین منوال خواهد بود. به هر حال آن یک رقابت ورزشی بود و حرفه‌ای‌گری‌ام من را به این سو سوق می‌دهد که با تمام توان در اختیار یوونتوس باشم.

سرمربی بیانکونری در خصوص خائن خطاب شدنش از سوی هواداران ناپولی تأکید کرد: من سه سال در ناپولی بودم و در نهایت احترام به هواداران این تیم تصمیم گرفتم برای سرمربیگری به خارج از ایتالیا بروم. در ادامه نیاز به بازگشت به ایتالیا داشتم و پیشنهادی از یوونتوس دریافت کردم و همین و بس. در زندگی‌ام به همه احترام گذاشته‌ام و ۱۱۰ درصد توانم را در هر باشگاهی که در آن کار کرده‌ام، به کار بسته‌ام. حالا همین تعهد کاری را به یوونتوس دارم. من تصمیمی منطقی گرفتم و نیازی نیست رمانی در این خصوص بنویسم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به نظرم وقتی بازیکن باکیفتی همچون دیبالا یا کریستیانو دارید، او می‌تواند در هر پستی بازی کند و بر اساس ویژگی‌های بازیکن است که پستش تعریف می‌شود و پست مهاجم نوک هم پستی کلیدی است.

این خبر حدود ۷ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.