سرمربی فصل گذشته چلسی به سری A بازگشت تا هدایت بانوی پیر را برعهده بگیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، چندین هفته رایزنی باشگاه‌های یوونتوس و چلسی برای انتقال مائوریتزیو ساری به تورین سرانجام نتیجه داد و امروز (یکشنبه) باشگاه یوونتوس با انتشار پیامی در صفحه اختصاصی خود در توئیتر از ملحق شدن این مرد ایتالیایی به بانوی پیر خبر داد.

این سرمربی ۶۰ ساله که فصل گذشته با چلسی مقام سوم لیگ برتر و قهرمانی لیگ اروپا را کسب کرد، با قراردادی سه ساله به یوونتوس پیوست تا در این تیم جانشین ماسیمیلیانو آلگری شود.

او در حالی به یوونتوس پیوست که تا سال ۲۰۲۱ با چلسی قرارداد داشت. هنوز جزئیاتی از مبلغی که بانوی پیر به چلسی بابت غرامت فسخ قرارداد ساری پرداخته منتشر نشده است، اما برخی از رسانه‌های ایتالیایی این رقم را ۱.۱ میلیون پوند اعلام کرده‌اند در حالی که رسانه‌های انگلیسی آن را چیزی بین پنج تا ۱۰ میلیون پوند تخمین زده‌اند.

ساری پیش از پیوستن به چلسی در تابستان سال گذشته سه فصل هدایت ناپولی را برعهده داشت و با این تیم نایب قهرمان سری A شد.

فوتبال جهان| سفر مدیر ورزشی یوونتوس به لندن برای مذاکره با چلسی

او در حالی چلسی را ترک می‌کند که با این تیم ۴۰ پیروزی، ۱۱ تساوی و ۱۲ باخت داشت و تیمش ۱۲۳ گل زد و ۶۷ گل دریافت کرد. با وجود کسب سهمیه لیگ قهرمانان و قهرمانی در لیگ اروپا، گروه زیادی از هواداران چلسی به طور گسترده از عملکرد ساری انتقاد کردند و همین موضوع دلیل اصلی او برای پذیرش پیشنهاد یوونتوس و بازگشت به ایتالیا بود.

در همین حال رسانه‌های انگلیسی اعلام کرده‌اند که فرانک لمپارد، هافبک سابق چلسی و سرمربی فعلی تیم دسته دومی دربی کانتی انگلیس به زودی جانشین ساری خواهد شد.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.