ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اعلام کرد، پاداش نایب قهرمانی این تیم در آسیا به چیزی در حدود ۱۷ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ایرج عرب که میهمان امروز (جمعه) برنامه ورزش و مردم بود ضمن بیان این مطلب درباره سه قهرمانی پی‌درپی پرسپولیس در لیگ برتر اظهار داشت: خدا را شکر هفته گذشته به لطف خداوند، زحمتی که کادرفنی و بازیکنان کشیدند و همچنین حمایت خوبی که از سوی هواداران داشتیم، توانستیم هت‌تریک قهرمانی را داشته باشیم و خیلی خوشایند و خوشحال‌کننده بود.

به خاطر بدهی به یک هتل می‌خواهند لوگوی باشگاه را توقیف کنند! وی درباره این موضوع که مدیرعامل تیم کار تشکیلاتی انجام می‌دهد، به عنوان مدیرعامل پرسپولیس چه راهکارهایی برای درباره درآمدزایی در باشگاه پرسپولیس دارد، گفت: در باشگاه یک تیم کار می‌کند. هیئت مدیره، مدیرعامل و ... یکسری وظایف دارند و دیگر افراد در تیم هم یکسری وظایف دارند. درباره خیلی جاها ما نباید جوابگو باشیم و تقسیم وظایف شده است و مسئولیت اصلی با مدیرعامل است. ما پاسخگو هستیم، ولی خیلی فشار روی مدیرعامل وجود دارد حتی زمانی که یک توپ درون دروازه قرار نمی‌گیرد، یک مدیرعامل باید درباره تنظیم روابط درون باشگاهی و بیرون باشگاهی، مسائل مالی و بین‌المللی و خیلی از موضوعات پاسخگو باشد که از بیرون دیده نمی‌شود. درباره راهکار مالی فکر می‌کنم ما بالای ۵۰ جلسه اقتصادی برگزار کردیم و ۱۱ جلسه هم با حضور هیئت مدیره داشتیم. تورم ریالی، نوسان ارزی و خیلی از مشکلات ما را با چالش مواجه کرد. ما فصل قبل را با سختی گذراندیم. بدهی مالیاتی‌مان بالای ۱۰۰ میلیارد است که سررسید شده و یکسری هم بدهی مالیاتی هشت نه میلیاردی داریم که آن هم سررسید شده است.روز گذشته گفتند باید ۳۳۰ میلیون به هتلی بدهیم. آنها اجراییه داشتند و اعلام کردند می‌خواهند لوگوی باشگاه را توقیف کنند!

هزینه‌های جاری، حق‌الزحمه بازیکنان و کادرفنی و بدهی‌ها اولویت‌های ما هستند مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: وقتی روی بودجه سالانه حساب می‌کنید یکسری بدهی به وجود می‌آید که روی آن حساب نکرده‌ایم. یک بدهی به تازگی به وجود آمده که ۶۰ هزار دلار باشگاه بدهی دارد که با قیمت دلار الان ۹۰۰ میلیون می‌شود که یک نفر در گذشته کمک کرده، ولی امروز ما میراث‌دار آن هستیم. ما سه اولویت داریم هزینه‌های جاری، حق‌الزحمه بازیکنان و کادرفنی و بدهی‌ها اولویت‌های ما هستند. این مسائل باید مدیریت شود و هر کدام را که انجام ندهیم مشکل‌ساز است و مدیریت و تنظیم آن سخت است. وقتی بدهی را ندهیم لوگو توقیف می‌شود و اسپانسر هم پولی پرداخت نمی‌کند. درباره آن بدهی ارزی که داریم گفتند می‌خواهیم اموال باشگاه را توقیف کنیم. همه‌ی این مسائل در آستانه نیمه نهایی جام حذفی حاشیه برای ما درست می‌کند و من مجبور هستیم یک طوری این مشکل را حل کنیم.

پاداش نایب قهرمانی آسیا برای ما ۱۷ میلیارد تومان شد عرب درباره پول پاداش نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا تصریح کرد: در زمانی که این پاداش به ما تعلق گرفت دلار ۱۶ هزار تومان بود و مبلغ ریالی پاداش ۳۲ میلیارد تومان می‌شد. از دو میلیون دلار حدود ۱۰۰ هزار دلار را AFC به عنوان خیریه برداشت کرد و بیش از ۲۰۰ هزار دلار را برای بدهی برداشت کردند و وقتی به ما مبلغ پاداش به دست‌مان رسید یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار بود که همزمان با دلار ۱۱ هزار تومانی شد و مبلغ پاداش به ۱۷ میلیارد تومان رسید. یک بخشی را برای هزینه میزبانی فینال و یک بخشی هم برای دستمزد بازیکنان پرداخت کردیم و یک عددی بیش از آن چیزی که درآمد داشتیم هزینه کردیم.

نیاز است که درآمدهای سازمان لیگ شفاف شود وی درباره درآمد باشگاه از تبلیغات محیطی عنوان کرد: نیاز است که درآمدهای سازمان لیگ شفاف شود و ما نامه هم زدیم. دقیقاً نمی‌دانیم که چقدر درآمد دارند و چقدر سهم ماست. چندین نامه زدیم و هنوز این موضوع معلوم نشده است. اگر بدهکار هستیم باید مشخص شود. درآمد ما صرفاً از اسپانسر است و یک درآمدهای جزئی شاید از حضور در مسابقات آسیایی و درآمدی از اجاره ورزشگاه داشته باشیم.

وقتی وزارت ورزش به ما کمک نمی‌کند چطور می‌گویند کمک به پرسپولیس بیشتر از استقلال بوده است؟! مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره کمک وزارت وزش گفت: ما زیرمجموعه وزارت ورزش هستیم، ولی وزارت ورزش نمی‌تواند به ما کمک کند. وقتی کمکی امکان‌پذیر نیست و نمی‌شود به پرسپولیس و استقلال کمک کرد، چطور می‌توان بگوییم که کمک به پرسپولیس بیشتر از استقلال است. ما اصلا هیچ نگاه متفاوتی از سوی وزارت ورزش ندیدیم.

دنبال این هستیم که برانکو در پرسپولیس بماند عرب درباره قرارداد برانکو و اینکه او در پرسپولیس می‌ماند یا خیر، خاطرنشان کرد: برانکو فصل بعد هم با ما قرارداد دارد و ما هم قطعاً دنبال این هستیم که او بماند. باشگاه علی‌رغم تمام مشکلاتی که داشت، همزمان با بازیکنان یک مبلغی هم به برانکو پرداخت کرد. برای سال آینده هم یک برنامه اسپانسری خوب در نظر داریم. ما سعی کردیم هزینه‌های اضافی را کم کنیم، ولی کفایت نکرده است. باید دنبال افزایش درآمد برای باشگاه باشیم که ان‌شاءالله نتایج آن در فصل آینده مشخص خواهد شد.

هیچ صحبتی از لیست مازاد و بازیکنان جدید نشده است وی درباره ترانسفر برخی از بازیکنان پرسپولیس گفت: برانکو گفته است ما نیمه نهایی و فینال جام حذفی را داریم و هیچ صحبتی از لیست مازاد و بازیکنان جدید نشده است. فقط به بازیکنان اعلام شد که اگر پیشنهاد خارجی دارند بگویند تا با در نظر گرفتن شرایط بازیکن و باشگاه بهترین تصمیم گرفته می‌شود. فعلاً موضوع جدیدی برای ترانسفر بازیکنی وجود ندارد. در حال حاضر هر بحثی درباره نقل‌وانتقالات گمانه‌زنی هست. ما الان فقط به جام حذفی فکر می‌کنیم و ان‌شاءالله که بتوانیم فضای آرامی ایجاد کنیم و برویم برای فینال جام حذفی.

در حال رفع مشکل‌مان با مدیربرنامه‌های رسن هستیم مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره حاشیه‌های به وجود آمده درباره بشار رسن عنوان کرد: ببینید ما بازیکنان‌مان همه قرارداد دارند، اما قرارداد بازیکنان خارجی یک مقدار با توجه به تورم و مسائل ارزی با مشکل مواجه شده است. ما در این مدت تصمیماتی که گرفتیم به این صورت بوده که زمانی منشا از باشگاه جدا شد، پولش پرداخت شد و هیچ مشکلی پیش نیامد و باشگاه هم در آینده مشکل نخواهد داشت. درباره بشار رسن هم یک مشکلی با مدیربرنامه‌هایش داشتیم و در حال رفع آن هستیم. هواداران پرسپولیس فهیم و عاشق هستند. اینقدر که عاشق پرسپولیس هستند به هر قیمتی می‌خواهند یک بازیکن در باشگاه باشد. ما باید همه جوانب را نگاه کنیم و هواداران ما متوجه این موضوع هستند. ببینید تفاوت ارز و ریال خیلی مشکل‌ساز است و تیم باید این مسائل را مدیریت کند.

سعی ما بر توافق با بازیکنان خارجی است عرب درباره حفظ بازیکنان خارجی پرسپولیس گفت: سعی ما بر توافق با بازیکنان خارجی است. بعضی از موضوعات مثل همین اتفاقاتی که چند روز گذشته افتاده، یکسری شیطنت‌ است و هواداران ما از این مسائل گذشته‌اند و خود ما هم سعی بر دامن زدن بر حواشی نداریم. روابط عمومی باشگاه باید به یکسری مسائل رسمی جواب دهد، ولی جوابگویی به یکسری مسائل سطحی هم درست نیست.

بین ما و بازیکنان ارتباط خیلی خوب و دوستانه‌ای وجود دارد وی در مورد آینده سیدجلال حسینی در پرسپولیس نیز یادآور شد: برای فصل آینده سرمربی تیم نه لیست خرید به ما داده است و نه لیست خروج. به این خاطر در این مورد حرف نزنیم بهتر است، چرا که تمام تمرکزمان روی بازی با سپاهان قرار دارد. اما مسئله‌ای که باید به آن اشاره کنم این است که اخیراً عنوان شده ارتباط خوبی بین باشگاه و بازیکنان وجود ندارد که این مورد را رد کرده و تأکید می‌کنم بین ما و بازیکنان ارتباط خیلی خوب و دوستانه‌ای وجود دارد.

توضیح مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد نقل‌وانتقالات سرخپوشان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس راجع به بازگشت مهدی طارمی و فرشاد احمدزاده به این تیم نیز عنوان کرد: با توجه به اینکه نقل‌وانتقالات آغاز نشده است، هنوز هیچ چیز در تیم ما مشخص نیست. البته باشگاه در این زمینه کار خودش را انجام می‌دهد، اما صحبتی در این مورد ندارم.

هواداران فریب نخورند! عرب همچنین در ارتباط با فعالیت رسمی باشگاه پرسپولیس در فضای مجازی نیز خاطرنشان کرد: در این مورد در یک ماه اخیر مدیریتی برای این بخش در باشگاه در نظر گرفتیم و توانستیم توئیتر رسمی‌مان را با مجوز از فیفا دریافت کنیم. این مورد در ر بطه با صفحه اینستاگرام باشگاه هم انجام شده است. خواهش من از هواداران این است که مراقب باشند در شبکه‌های مجازی فریب افرادی را که تلاش می‌کنند برای باشگاه حاشیه درست کنند و یا قیمت برخی بازیکنان را بالا ببرند را نخورند.

در مورد سهمیه تماشاگران در دیدار مقابل سپاهان تابع سازمان لیگ هستیم وی در واکنش به حواشی مختلفی که برای سهمیه هواداران سپاهان و پرسپولیس در بازی نیمه نهایی جام حذفی به وجود آمده است، تصریح کرد: در این مورد ما تابع قوانین و مقررات هستیم. بعد از اینکه سعید فتاحی (رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ) در برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد که سهمیه تماشاگران در این بازی ۵۰ - ۵۰ است و بهاروند (رئیس سازمان لیگ) هم چند بار در مصاحبه‌‌هایش به آن تأکید داشته. ما هم با احترام به نظر آنها و قوانین تابع آن هستیم. در کنار این موضوع سعی می‌کنیم با همکاران‌مان در باشگاه سپاهان ارتباط خوبی داشته باشیم تا بازی در یک فضای خوب و بدون حاشیه برگزار شود تا شاهد بازی جذابی باشیم. از همین رو به سه نفر از همکاران‌مان مأموریت داده‌ایم تا سه روز زودتر از زمان بازی راهی اصفهان شده و شرایط را برای برگزاری بازی در فضای آرام فراهم کنند. هر کاری هم لازم باشد با مسئولان باشگاه سپاهان برای برگزاری هر چه بهتر بازی انجام می‌دهیم.

برای جذب بازیکن سعی می‌کنیم خواسته‌های کادر فنی را برآورده سازیم عرب در پاسخ به این سؤال که چه پیغام خوبی برای هواداران پرسپولیس دارد، گفت: همه‌ی تلاش ما این است که بتوانیم برای فصل آینده فضایی را ایجاد کنیم که باشگاه کمترین دغدغه مالی را داشته باشد. از این‌رو کارهای اسپانسری خوبی را انجام داده و اگر به همین روال هم پیش برود آن وقت سال خوبی را از نظر مالی پیش‌رو خواهیم داشت. در مور جذب بازیکن هم سعی خواهیم کرد تا خواسته‌های کادرفنی را برآورده ساخته و اگر در نقاطی ضعف داریم بازیکن خوبی به خدمت بگیریم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پایان گفت: یکی از عمده مشکلات باشگاه پرسپولیس بحث دولتی بودن آن است. این موضوع اثر منفی روی باشگاه دارد تا حدی که ما در استفاده از مشاور در باشگاه هم محدودیت داریم.

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )