مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان تأکید کرد که هزینه پرسپولیس و استقلال از طریق سامانه هواداری تأمین می‌شود، نه دولت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر امروز (پنجشنبه) در دیدار با سمن‌ها و خانواده ورزش استان همدان اظهار داشت: بارش‌های اخیر در برخی از استان‌ها به زیرساخت‌ها آسیب وارد کرد، اما در جریان همین اتفاقات شاهد وحدت و همدلی مردم در کمک به سیل‌زدگان بودیم.

وی با بیان اینکه مردم در حماسه‌ای با شکوه باعث شدند از آلام سیل‌زدگان کاسته شود، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز مثل همیشه در کمک به مردم حضور جهادی داشت. مردم در صحنه دفاع از سپاه نیز حاضر شدند و بار دیگر شاهد تحکیم وحدت و همدلی بین ملت بودیم. مردم با تمام توان به صحنه آمدند و از نهادی که همواره از تمامیت ملی و ارزش‌های کشور دفاع کرده، پشتیبانی کردند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه سپاه بیش از گذشته در دل مردم جا گرفت، تأکید کرد: اقدامات اخیر ترامپ در تحریم سپاه و کاهش فروش نفت ایران باعث تقویت غرور ملی شد و باز هم آمریکا ناکام ماند.

سلطانی‌فر با بیان اینکه در ابتدای دولت تدبیر و امید، حدود ۶۰ سمن در کشور فعال بودند، افزود: این تعداد اکنون به ۲ هزار سمن رسیده است که امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم به چهار هزار مورد افزایش یابد. ورزش با تأثیر اجتماعی بالا در ایجاد وحدت و غرور ملی نقش چشمگیری دارد به طوری که هیچ عرصه‌ای مثل ورزش را نمی‌توان یافت که با پیروزی و افتخارآفرینی یک تیم و یک ورزشکار تا این حد دل یک ملت شاد و با بازتاب اجتماعی زیاد همراه شود.

وی در ادامه هزینه ۱۶ تیم لیگ برتری فوتبال را بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: فوتبال جامعه مخاطب گسترده‌ای دارد و هزینه کل تیم‌های لیگ برتری هم در حالی ۶۰۰ میلیارد تومان است که این میزان اوقات فراغت بیش از ۵۰ میلیون نفر را با یک ابزار سالم و خوب در طول یکسال پر می‌کند و موجب شادی و نشاط مردم می‌شود. منبع اعتبارات آنها از جمله پرسپولیس و استقلال خارج از منابع دولت و از طریق سامانه‌های هواداری تأمین می‌شود و دولت هیچ هزینه‌ای برای این موضوع نمی‌کند، در حالی که ورزش تأثیرات سازندگی و اجتماعی بالا در شکور دارد و در جسم و روح مردم موثر واقع می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان سال ۹۷ را سال پر بار و پر مدالی برای ورزش کشور دانست نام برد و گفت: سال گذشته با موفقیت تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آغاز شد و در حالی که در گروه مرگ قرار داشتیم، بر خلاف تصور برخی‌ها نه کیسه گل شدیم و نه اینکه نتایج بدی گرفتیم، بلکه بهترین و درخشان‌ترین نتیجه تاریخ حضور ایران در جام جهانی فوتبال بدست آمد. در بازی های آسیایی هم با ۶۲ مدال بیشترین تعداد مدال در بازی‌های آسیایی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را بدست آوردیم و حتی در برخی از رشته‌ها بعد از سال‌ها موفق به کسب مدال شدیم بطوری که در واترپلو بعد از ۴۴ سال و در تنیس روی میز پس از ۵۲ سال به مدال دست یافتیم و در کبدی تیم‌های آقایان و بانوان ما دو مدال ارزشمند طلا را در حضور هندوستان قهرمان جهان این رشته بدست آوردند. در بازی‌های پاراآسیایی هم موفقیت قابل توجهی بدست آوردیم و بعد از دو دوره قرار گرفتن در جایگاه چهارم به مکان سوم صعود کردیم. در بازی‌های المپیک جوانان هم به نسبت دوره قبل یازده، دوازده رده صعود داشتیم.

سلطانی‌فر سال ۹۸ را سالی سرنوشت برای ورزش کشور دانست و افزود: امسال با توجه به کسب سهمیه المپیک سال سخت و سرنوشت سازی برای کشور است و امیدواریم با تلاش ورزشکاران و حمایت مسئولان بتوانیم عملکرد درخشان در المپیک ۲۰۲۰ داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به واگذاری مسئولیت‌ها به جوانان ادامه داد: ایران در حال تحولی بزرگ در نظام اداری‌اش قرار دارد و مدیران چهار دهه گذشته کم کم جای خود را به جوانان می‌دهند. عزم و اراده نظام بر انتقال قدرت از نسل فعلی به نسل جوان است، حرکتی که از دو سه سال گذشته آغاز شده است و روز به روز جدیت بیشتری پیدا می‌کند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه انتقال قدرت باید همراه با انتقال تجربه باشد، گفت: انتقال قدرت با حرکت آهسته انجام می‌شد، اما اکنون در حال سرعت گرفتن است تا نسل جوان وارد میدان شود.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )