معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش هیچ دخالتی در تصمیمات فدراسیون فوتبال نمی‌کند و فدراسیون باید درباره همکاری یا عدم همکاری با کی‌روش تصمیم بگیرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا داورزنی در پایان مجمع عمومی فدراسیون دوومیدانی اظهار داشت: ما موظف هستیم که هر ساله مجامع را برگزار کنیم. امروز هم دوومیدانی عملکرد دو سال گذشته خود را ارائه کرد که به نظرم مجمع خوبی بود و گزارش خوبی ارائه شد. با توجه به در پیش بودن المپیک توکیو و حساسیت آن، برنامه‌ها ارائه شد و انتظار آن است که این برنامه را عملیاتی کند که این کار هم برای المپیک و هم بازی‌های آسیایی لازم است.

وی درباره تکلیف روسای بازنشسته هیئت‌ها گفت: ۱۰، ۱۱ فدراسیون با سرپرست اداره می‌شوند که تلاش این است که در زودترین زمان ممکن مجامع آنها به ویژه المپیکی‌ها را برگزار کنیم. ما مشکلی درباره قانون بازنشسته‌ها در هیئت ها داریم که از مجلس استعلام دوباره گرفته‌ایم. تلاش ما این است که این موضوع زودتر مشخص شود تا مشکلی نباشد.

وی درباره شرایط احسان حدادی و اختلافش با فدراسیون دوومیدانی گفت: حل این مسائل در داخل فدراسیون است، نه در رسانه‌ها. همیشه تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله هست. به هر حال در رشته‌های مدال آور همچون کاراته، وزنه برداری، تکواندو و کشتی باید اعزام‌های زیادی در مسیر کسب سهمیه المپیک شود. موضوع فقط احسان حدادی نیست و بحث درباره همه فدراسیون‌ها است. کیهانی در تلاش است با کمک کمیته المپیک و وزارت ورزش بهترین شرایط را فراهم کند. برنامه فدراسیون در داخل ستاد عالی بازی‌ها که به تصویب برسد، اجرایی می‌شود و کمک می‌کنیم خللی در آن به وجود نیاید.

داورزنی درباره بازی امروز تیم ملی فوتبال گفت: دعا می‌کنیم که ایران از دیوار چین عبور کند. به نظرم تیم ملی شایسته قهرمانی است. درباره کی‌روش هم باید بگویم که وزارت ورزش هیچ دخالتی در تصمیمات فدراسیون نمی‌کند و فدراسیون باید درباره همکاری یا عدم همکاری تصمیم بگیرد. این مسائلی هم که مطرح می‌شود که وزارت ورزش کی‌روش را نمی‌خواهد، برخلاف واقع است. تصمیمات در داخل فدراسیون‌ها گرفته می شود و وزارت از برنامه و این تصمیمات حمایت می‌کند. ما امیدواریم که تیم ملی به فینال برسد و قهرمان آسیا شود.

وی درباره شرایط فدراسیون کشتی و در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود وزارت ورزش گزینه‌ای برای ریاست دارد، گفت: چند روز قبل بنی‌تمیم و بنا و محمدی به ستاد عالی بازی‌ها آمدند و برنامه خود را ارائه کردند. دغدغه ما و کمیته ملی المپیک انجام برنامه‌ها تا المپیک است. وزارت به این موضوعات ورود نمی‌کند که بخواهد با افراد حرف بزند. ما هیچ گزینه‌ای برای ریاست فدراسیون کشتی نداریم و هر تصمیمی که مجمع بگیرد، از آن حمایت می کنیم.

این خبر حدود ۷ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.