فوتبال جهان| خوسه پکرمن، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کلمبیا گزینه سرمربیگری تیم ملی چین است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روزنامه آرژانتینی «ناسیون» آرژانتین گزارش داد خوسه پکرمن، یکی از گزینه‌های هدایت تیم ملی فوتبال چین خواهد بود. این سرمربی آرژانتینی پس از رساندن تیم ملی فوتبال کلمبیا به مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸، به همکاری خود با فدراسیون فوتبال کلمبیا پایان داد. پکرمن ۶۹ ساله پیش از این در مقطعی گزینه سرمربیگری تیم‌های ملی آرژانتین و مکزیک بود، اما او هنوز در خصوص آینده حرفه‌ای خود تصمیم‌گیری نکرده است.

طبق گزارش «ناسیون»، چینی‌ها به دنبال حضور خوسه پکرمن روی نیمکت تیم ملی این کشور پس از مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ هستند چون مارچلو لیپی، سرمربی کنونی چین اعلام کرده پس از پایان مسابقات جام ملت‌ها از سمت خود در تیم ملی فوتبال چین کنار خواهد رفت.

والدراما: ترجیح می‌دهم یک کلمبیایی سرمربی تیم ملی‌مان شود، نه کی‌روش!همچنین گفته می‌شود خورخه سامپائولی هم یکی از گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی چین است، اما چینی‌ها بیشتر علاقه‌مند به جذب پکرمن هستند، کسی که می‌تواند در فرایند طولانی‌مدت روی توسعه و پیشرفت فوتبال جوانان و ساختار فوتبال چین تأثیرگذار باشد.

پکرمن که از سال ۲۰۱۲ هدایت تیم ملی کلمبیا را عهده‌دار بود، با این تیم تا مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل پیش رفت که این بهترین عملکرد تاریخ این تیم به شمار می‌رود. در حال حاضر شنیده می‌شود کی‌روش گزینه جانشینی وی در تیم ملی کلمبیا است اما هنوز هیچ چیز قطعی نیست.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.