مجید جلالی، سرمربی تیم فوتبال پیکان بر این نکته تأکید کرد که تیمش باید در مصاف با پرسپولیس نمایشی شرافتمندانه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مجید جلالی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس، دیداری معوقه از هفته نهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور اظهار داشت: ما بعد از اینکه یک ماه بازی نکردیم در سه بازی قبلی به وضوح کیفیت‌مان اُفت کرده بود و نتوانستیم امتیازات خوبی کسب کنیم. چیزی که اکنون ما را التیام می‌دهد، بازی مقابل تیم خوب پرسپولیس است و امیدواریم در این مسابقه امتیاز بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در مورد اینکه پرسپولیس دچار کمبود بازیکن است و شاید این موضوع باعث دست‌کم گرفتن تیمِ برانکو شود، گفت: شاید این اتفاق شرایط را برای پرسپولیس راحت‌تر و برای ما سخت کرده باشد. پرسپولیس تیمی است که سه سال بازیکنانش کنار هم بوده و پشتوانه بسیار خوبی هم دارند. این تیم با شایستگی زیاد به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد و از ترکیب این تیم در فینال نیز هشت بازیکن در بازی فردا حضور خواهند داشت و فقط تنها مشکل آنها این است که چهار الی پنج روز است که تمرین نکرده‌اند. ما می‌دانیم پرسپولیس و برانکو چه خدماتی به فوتبال ما ارائه کرده‌اند و هیچ‌کس نمی‌تواند با یک مسابقه آنها را محک بزند. روز گذشته نیز به بازیکنانم گفتم بازی سختی داریم و باید یک دیدار شرافتمندانه را به نمایش بگذاریم.

وی در ادامه در واکنش به این موضوع که کارلوس کی‌روش اخیراً برخورد خوبی با رسانه‌ها نداشته است و اعضای کادر فنی او چند روز گذشته درگیری با یک خبرنگار داشته‌اند، گفت: واقعیت این است که من حرف‌های زیادی در این مورد دارم. به شخصه وقتی صحنه درگیری مربی تیم ملی را با آن خبرنگار دیدم، چیزی که در وجودم تحریک شد غرور ملی بود، اما شما (رسانه‌ها) این شرایط را ایجاد کردید. اگر کسی علیه تیم ملی حرفی می‌زد، امانش نمی‌دادید. به نظرم، همه ما عضوی از این فوتبال بوده و مسئولیتی داریم. اگر یک روز فوتبال ما رشد کند، همه‌مان خوشحال خواهیم شد. اعتقادم این است که رسانه‌ها باید گروهی تشکیل دهند و عملکرد خود را در ۹ سال اخیر بررسی کنند. چیزی که الان به وجود آمده، حاصل کاری است که خودتان کردید. ببخشید که این‌طور حرف می‌زنم، اما واقعیت این است.

جلالی در واکنش به طرح این موضوع از سوی خبرنگاری مبنی بر اینکه چند وقت پیش هم مربی تیم ملی با الفاظی نامناسب به حمید استیلی حمله کرده بود، اما کانون مربیان هیچ واکنشی نشان نداد، تصریح کرد: من باز هم می‌گویم، به عنوان یک عضو کوچکی از خانواده فوتبال که همه ما عضو خانواده فوتبال هستیم از این چیزها ناراحت و دلگیر می‌شوم. چرا من که ۱۴ سال در کانون مربیان وقت و انرژی گذاشتم رها کردم و گفتم نمی‌آیم؟! شما نیروهای خودتان را دلسرد کردید، نیروهایی که برای شما و با شما بودند را دلسرد کردید. من نمی‌خواهم همه را گردن شما بیاندازم، اگر حتی دستگاه ورزش و فوتبال ضعیف شد به خاطر این بود که به طور کاذب مراحلی را طی کردید که یک نفر را بال و پر دادید.

سرمربی تیم فوتبال پیکان افزود: خدمات خارجی‌هایی که اینجا کار می‌کنند، دیده می‌شود و در تاریخ ثبت خواهد شد، ولی رفتارهایش هم باید دیده شود. خیلی از کشورها هستند که مربی خارجی دارند و از کنار آنها بهره می‌برند و فوتبال‌شان رشد می‌کند و به نتایج خوبی می‌رسند، ولی به‌هرحال سعی می‌کنند همه چیز را هم به کنترل درآورند. امروز، روز قبل از یک بازی خیلی مهم است و باید تمرکزم روی کارم باشد. ممکن است الان از صحبت‌های من دوباره یک موج درست شود که دوست ندارم. مدت‌هاست که دوست ندارم وارد این جریان‌ها شوم، چون بودم و دیدم که بیهوده است. بنابراین فقط در جواب شما پاسخ می‌دهم و می‌دانم که شما دلگیر و آزرده‌خاطر هستید.

وی در واکنش به این موضوع که کارلوس کی‌روش دلیل عدم حضورش در ورزشگاه‌ها و ندیدن بازی‌های لیگ را نداشتن امنیت بیان کرده است، گفت: من چه می‌توانم بگویم؟! اگر یک روزی و یک فضای مناسبی باشد در این زمینه صحبت‌های زیادی دارم. یک سخنرانی اواخر آذر ماه تحت عنوان «قدرت نرم و فوتبال» دارم. از همه درخواست دارم که صحبت‌های من در آن سخنرانی را بشنوند. شاید شما هم جواب خیلی از سؤال‌های‌تان را بگیرید.

جلالی درباره اینکه نقش مدیریت فدراسیون فوتبال در این مسائل چطور باید باشد، تصریح کرد: این چیزی نیست که من الان بگویم. درباره تمام این موضوعات من حرف دارم و در موقعیت مناسب صحبت می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در مورد صحبت‌هایی که پیرامون غیبت مهدی شیری برابر پرسپولیس مطرح شده است و اینکه او در بازی پارس جنوبی - پیکان اخراج شد تا در این بازی حضور نداشته باشد، گفت: شما اگر یک هفته با مهدی زندگی کنید، متوجه می‌شوید این بچه خالص و باشخصیتی است. واقعاً می‌توانم بگویم روحیه فداکارانه‌ای دارد. من شاید از اینکه مهدی را در این بازی ندارم، ناراحت باشم، ولی اگر برابر پرسپولیس بازی می‌کرد و روز خوبش نبود که هزار مشکل پیش می‌آمد و اگر هم روز خوبش بود و گل می‌زد باز هم برایش شرایط سختی پیش می‌آمد. شما بدانید که ما وقتی در جم برابر پارس جنوبی بازی می‌کردیم همه فکر می‌کردیم بازی بعدی‌مان با فولاد خوزستان است نه پرسپولیس.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.