کمیته انضباطی فیفا فدراسیون‌های فوتبال مراکش، مکزیک، صربستان و روسیه را با جرایم نقدی مواجه کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سرویس رسانه‌ای فیفا، فدراسیون فوتبال مراکش به خاطر ورود شش نفر از اعضای تیم ملی این کشور به زمین پس از پایان بازی با اسپانیا و تحریک تماشاگران و پرتاب اشیای خارجی، حضور ۱۳ نفر در منطقه فنی زمین که فقط اجازه حضور ۱۱ نفر قابل‌پذیرش است از سوی کمیته انضباطی فیفا ۶۵ هزار فرانک سوئیس جریمه نقدی شد.

بازی تیم‌های ملی فوتبال مراکش و اسپانیا در دور پایانی دیدارهای گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با تساوی ۲ - ۲ پایان یافته بود.

دیگر فدراسیونی که از سوی کمیته انضباطی فیفا با جریمه نقدی مواجه شد، مکزیک است. فدراسیون فوتبال مکزیک به خاطر اقدام تحریک‌آمیز و پرتاب اشیای خارجی توسط هواداران تیم ملی این کشور در بازی دور پایانی گروه F جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برابر سوئد ۱۵ هزار فرانک سوئیس جریمه نقدی شد. این بازی با نتیجه ۳ بر صفر به سود تیم ملی فوتبال سوئد پایان یافته بود.

کمیته انضباطی فیفا فدراسیون فوتبال صربستان را نیز به خاطر نمایش بنری سیاسی با ماهیت تهاجمی ۲۰ هزار فرانک سوئیس جریمه نقدی کرد. جزئیات بیشتری در این رابطه از سوی سرویس رسانه‌ای فیفا منتشر نشده است.

فدراسیون فوتبال روسیه نیز از سوی کمیته انضباطی فیفا به خاطر نمایش بنر تبعیض‌آمیز نژادی از سوی هواداران تیم ملی این کشور با جریمه نقدی به میزان ۱۰ هزار فرانک سوئیس مواجه شد.

کمیته انضباطی فیفا همچنین هشدارهایی برای چند فدراسیون فوتبال صادر کرد. فدراسیون فوتبال مصر به خاطر غیبت محمد صلاح، کاپیتان تیم ملی این کشور در نشست خبری پس از بازی دور پایانی گروه A جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برابر عربستان از کمیته انضباطی فیفا هشدار دریافت کرد. در این بازی عربستان با نتیجه ۲ بر یک پیروز شد.

فدراسیون‌های برزیل و صربستان نیز پس از درگیری‌های هواداران این دو تیم در بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با هشدارهای کمیته انضباطی فیفا مواجه شدند.

نورالدین آمرابات، بازیکن تیم ملی فوتبال مراکش، رئیس فدراسیون فوتبال مراکش و مربی این تیم هم به خاطر رفتارهای خود در خلال بازی با اسپانیا در دور پایانی گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از کمیته انضباطی فیفا هشدارهایی دریافت کردند.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.