سرمربی رقیب ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه می‌گوید که برای او در این رقابت‌ها اولویت با کسب نتیجه‌ است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خولن لوپتگی، سرمربی تیم ملی اسپانیا یکی از سه همگروه ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با شبکه TVE‌ اسپانیا گفت‌و‌گویی انجام داده و در آن درباره وضعیت، اهداف و برنامه‌های تاکتیکی تیمش صحبت کرده است. این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید:

خولن، تورنمنت زیبا در حال آغاز است ...

بله، جام جهانی دارد شروع می‌شود و این چیزی است که همه ما منتظرش هستیم، تورنمنتی که ما برای آن انگیزه داریم و برای آن در این دو ماه اخیر زحمت کشیدیم.

زمان زیادی تا اولین بازی‌تان برابر پرتغال باقی نمانده؟ برای این بازی چه دغدغه‌هایی دارید؟

برای ما مربیان هر چیزی می‌‌تواند دغدغه و نگران کننده باشد. ما می‌خواهیم به بهترین شیوه ممکن کارمان را در این جام آغاز کنیم. ما برای اولین بازی‌مان متعادل، متمرکز و آماده هستیم و تصور می‌کنیم که این بازی مانند همه تمام بازی‌های جام جهانی سخت باشد.

احتمالاً خسته‌ شده‌ای بس که گفتی پرتغال در کریستیانو خلاصه نمی‌شود؟ واقعاً چنین طرز تفکری داری؟

معلوم است که اینطور فکر می‌کنم. کریستیانو جزو بهترین بازیکنان این عصر است اما پرتغال تیم پرمهره‌ای دارد، این تیم قهرمان اروپاست. تیم‌های قدرتمند پر از بازیکنان بزرگ هستند.

می‌توانید لالیگا را بدون کریستیانو رونالدو تصور کنید؟

این موضوعی است که به من ربطی ندارد اما تکرار می‌کنم که کریستیانو جزو بهترین بازیکنان این نسل است.

درباره بحث استفاده تیم‌ از یک مهاجم نوک اختصاصی «شماره ۹» خسته‌تان می‌‌کند؟

خیر، مرا خسته نمی‌کند چون هیچ بحثی وجود ندارد. ما ۲۳ بازیکن داریم و تقریباً برای همه پست‌ها دو بازیکن داریم و کلی مهره جایگزین. در هر مقطع بهترین تصمیم را برای تیم اتخاذ می‌کنیم، یا حداقل چیزی که تصور می‌کنیم برای تیم بهتر است. تنها بحثی که وجود دارد داشتن یک تیم قوی است و از این رو، چه مهاجم باشد چه بازیکن دیگری، ما باید بهترین‌ها بازی‌ها را از بازیکنان‌مان بگیریم.

آیا ناچو را به عنوان جانشین کارواخال در نظر گرفته‌اید؟

خب، ما گزینه‌های متنوعی برای این پست داریم و احتمالات مختلفی برای شیوه بازی‌‌مان وجود دارد.

لوپتگی رهبر تیم ملی اسپانیا است؟

نه، چیزی که باید در هر تیم ملی رهبری کرد، احساس تیم است. احساسی که بازیکنان تیم ما در حال حاضر دارند، احساس شعف و شور و شوق است.

آیا اسپانیا می‌تواند، قهرمان جام جهانی شود؟

ما با انگیزه، با رویکردی نتیجه‌گرا و با این طرز تفکر که هر بازی حکم آخرین بازی ما را در جام دارد به میدان می‌رویم. این برنامه‌ای است که ما داریم و بر اساس آن به چیزی که حق‌مان باشد می‌رسیم. ما تلاش می‌کنیم به چیزی که شایستگی‌اش را داریم برسیم.

این خبر حدود ۲ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.