هفته‌های بیست و نهم در ادوار گذشته لیگ برتر روزهای خوبی برای استقلال نبوده و این تیم معمولا در این هفته‌ها کمتر نتایج دلخواهش را به دست آوره است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال تهران در حالی امروز در چارچوب هفته بیست و نهم لیگ برتر مقابل پیکان به میدان می‌رود که آمار نشان می‌دهد هفته‌های بیست و نهم خیلی به کام آبی پوشان نبوده است. به خصوص در دیدارهایی که در این هفته‌ها میزبان بوده است.

استقلال در همه ادوار گذشته لیگ برتر، ۱۳ بار در هفته‌های بیست و نهم بازی کرده و این چهاردهمین دیدار این تیم در این هفته‌ها است. آبی پوشان از ۱۳ بازی گذشته شان در هفته‌های بیست و نهم ۸ بار میزبان بوده و ۵ بار در خانه حریفان به میدان رفته‌اند.

استقلالی‌ها در ۵ باری که در هفته‌های بیست و نهم در خانه حریفان به میدان رفته‌اند هرگز شکست نخورده‌اند. ۳ پیروزی و ۲ مساوی حاصل ۵ بازی خارج از خانه این تیم در هفته‌های بیست و نهم است. اما آمار استقلال در بازی‌های خانگی‌اش در هفته‌های بیست و نهم کاملا نا امید کننده است. آنها ۸ بار در خانه به میدان رفته‌اند که حاصل این ۳ پیروزی و ۵ شکست است. آبی‌ها در دیدارهای خانگی شان در این هفته ها ۱۲ گل زده و ۱۶ گل خورده دارند که همه این‌ها نشان دهنده عملکرد ضعیف این تیم در دیدارهایی از هفته های بیست و نهم است که در خانه خود بازی کرده‌اند.

آبی پوشان در هفته‌های بیست و نهم ۴ بار با تراکتورسازی بازی کرده‌اند و این بیشترین تعداد بازی این تیم با یک حریف در این هفته‌ها است. آبی های پایتخت در این ۴ بازی ۲ بار تراکتورسازی را شکست داده و ۲ بار هم مقابل این تیم مغلوب شده‌اند.

این تیم در این هفته ها ۲۰ گل زده و ۲۰ گل هم خورده دارد و هیچ بازیکنی در این هفته‌ها برای استقلال بیشتر از یک گل نزده است. آگوستین گیلائوری اولین بازیکنی است که در هفته‌های بیست و نهم برای آبی پوشان گلزنی کرد و جابر انصاری آخرین گلزن استقلال در هفته های بیست و نهم است.

گیلائوری، حسین کاظمی، فرزاد مجیدی، شاهین خیری، رضا عنایتی، سیاوش اکبرپور، علیرضا منصوریان، مجتبی جباری، فرهاد مجیدی، مهدی سید صالحی، علی حمودی، گوران یرکوویچ، فریدون زندی، جواد نکونام، آرش برهانی، امید ابراهیمی، امین حاج محمدی، سجاد شهباززاده، امید نورافکن و جابر انصاری همه گلزنان استقلال در هفته های بیست و نهم ادوار مختلف لیگ برتر هستند.

بهترین نتیجه‌ای که آبی پوشان در هفته‌های بیست و نهم ادوار گذشته لیگ برتر به دست آورده‌اند پیروزی ۳ بر یک مقابل مس سرچشمه است. این دیدار در ۹۱-۹۰ انجام شد و آبی‌ها توانستند با حمودی، یرکوویچ و زندی میزبان خود را شکست دهند.

بدترین نتیجه آبی ها هم به شکست ۴ بر یک این تیم مقابل تراکتورسازی باز می‌گردد. این بازی در فصل ۹۴-۹۳ انجام شد و تراکتورسازی در دیداری جنجالی موفق شد استقلال را در ورزشگاه آزادی با نتیجه ۴ بر یک شکست داد. تک گل استقلال را در آن بازی امید ابراهیمی در دقیقه ۳۰ به ثمر رساند. تراکتورسازی با هت تریک سامان نریمان جهان و تک گل ادینیو موفق شد سنگین ترین شکست استقلال را در این هفته ها رقم بزند.

پرگل ترین دیدار استقلال در هفته‌های یبست و نهم به پیروزی خانگی این تیم مقابل سایپا باز می‌گردد. دیداری که در فصل ۸۴-۸۳ برگزار شد و آبی پوشان در آن بازی میهمان خود را با نتیجه پر گل ۴ بر ۳ مغلوب کردند. در آن بازی گیلائوری، حسین کاظمی، فرزاد مجیدی و شاهین خیری برای استقلال گلزنی کردند.

آبی پوشان تاکنون ۲ بار در هفته‌های بیست و نهم با پیکان دیدار داشتند که یکی از این دیدارها با نتیجه یک-یک مساوی به اتمام رسید و یکبار هم پیکان با نتیجه ۲ بر یک بر آبی پوشان غلبه کرده است. نکته جالب در خصوص این دو بازی این است که نام مجتبی جباری و علیرضا منصوریان بعنوان گلزنان استقلال در این دو بازی به چشم می خورد.

خلاصه نتایج همه بازی های استقلال در هفته‌های بیست و نهم به شرح زیر است:

۱- فصل ۸۴-۸۳؛ استقلال ۴ - سایپا ۳

۲- فصل ۸۵-۸۴؛ ذوب آهن یک - استقلال یک

۳- فصل ۸۶-۸۵؛ استقلال یک - سایپا ۲

۴- فصل ۸۷-۸۶؛ پیکان یک - استقلال ۲

۵- فصل ۸۸-۸۷؛ پیکن یک - استقلال یک

۶- فصل ۸۹-۸۸؛ استقلال یک - پاس همدان صفر

۷- فصل ۹۰_۸۹؛ استقلال تهران یک - تراکتورسازی تبریز ۲

۸- فصل ۹۱_۹۰؛ مس سرچشمه کرمان یک - استقلال تهران ۳

۹- فصل ۹۲_۹۱؛ استقلال تهران یک - تراکتورسازی تبریز صفر

۱۰- فصل ۹۳_۹۲؛ فولا خوزستان صفر - استقلال تهران یک

۱۱- فصل ۹۴_۹۳؛ استقلال تهران یک - تراکتورسازی تبریز ۴

۱۲- فصل ۹۵_۹۴؛ استقلال تهران ۲ - تراکتورسازی تبریز ۳

۱۳- فصل ۹۶_۹۵؛ پدیده مشهد یک - استقلال تهران ۲

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.