هفته بیست‌و‌هشتم لیگ دسته اول فوتبال امروز با انجام هفت دیدار آغاز خواهد شد که در یکی از این مسابقات تیم راه‌آهن در صورت شکست مقابل ایرانجوان بوشهر سقوطش به لیگ دسته دوم قطعی خواهد شد.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، هفته بیست‌وهشتم لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور امروز (شنبه) با انجام هفت دیدار آغاز خواهد شد که طی آن تیم‌های نساجی،‌ بادران و فجرسپاسی در دیدارهای خود به دنبال عقب نماندن از کورس قهرمانی هستند و تیم راه‌آهن هم در صورت شکست مقابل ایرانجوان بوشهر سقوطش به لیگ دسته دوم قطعی خواهد شد. در زیر نگاهی به هفت دیدار روز نخست از هفته بیست‌و‌هشتم لیگ دسته اول خواهیم داشت:

* مس رفسنجان - نساجی قائمشهر، ساعت ‏۱۵‏، ورزشگاه شهدای رفسنجان ‏

داور: امید سعیدفر، کمک‌ها: مهدی شفیعی، عباس سعادت و وحید مالکی

جدال دوباره مربیان استقلالی این‌بار در سیرجان، علی سامره و جواد نکونام سرمربیان استقلالی مس و نساجی در حالی به مصاف هم خواهند رفت که سه امتیاز این مسابقه برای قائمشهری‌ها حکم مرگ و زندگی را دارد. شاگردان نکونام که با ۴۷ امتیاز در رده پنجم جدول قرار دارند اگر می‌خواهند شانس صعود به لیگ‌ برتر را از دست ندهند، باید دست پر از رفسنجان برگردند. از سوی مقابل اما رفسنجانی‌ها در رده دهم جدول قرار دارند و نه خطر سقوط آنها را تهدید می‌کند و نه امیدی برای صعود به لیگ برتر دارند. نکونام هم که به تازگی هدایت نساجی را بر عهده گرفته، در دو دیدار قبلی به دو پیروزی شیرین دست پیدا کرده و حالا هم به دنبال حفظ روند صددرصد پیروزی با تیم خود است.

* ماشین‌سازی تبریز - ملوان بندرانزلی، ساعت ‏۱۵‏، ورزشگاه بنیان دیزل ‏ تبریز ‏

داور: وحید صالحی، کمک‌ها: یعقوب حجتی، محمد شاکر و ابوالفضل دوستی

شاگردان عباس آقایی در این دیدار می‌جنگند تا خیال خود را بابت بقا در لیگ دسته اول راحت کنند. تبریزی‌ها که فصل گذشته از لیگ برتر به لیگ دسته اول سقوط کردند، برای فرار از لیگ دویی شدن به دنبال سه امتیاز این دیدار خانگی هستند. تبریزی‌ها با ۲۹ امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار دارند و با برتری در این مسابقه تا حدود زیادی خیال هواداران خود را بابت بقا در لیگ راحت خواهند کرد. تیم ملوان هم با تساوی‌های پی‌درپی که در هفته‌های اخیر به دست آورده، دیگر عملاً شانسی برای لیگ برتری شدن ندارد و به این ترتیب هواداران ملوانی حداقل یک فصل دیگر حضور در لیگ دسته اول را تجربه خواهند کرد.

* فجرسپاسی شیراز - آینده‌سازان برق جدید ‏شیراز، ساعت ‏۱۵‏، ورزشگاه شهید دستغیب ‏ شیراز ‏

داور: ایمان کهیش، کمک‌ها: مرتضی هوشیار، سعید زیبا و محمدرضا تارخ

دربی شیرازی‌ها و بازی مرگ و زندگی برای فجر. تیم‌های فجر و برق در حالی در هفته بیست‌هشتم رودرروی هم قرار خواهند گرفت که شاگردان علی کلانتری در تیم فجر برای عقب نماندن از کورس مدعیان، نیاز مبرمی به سه امتیاز این دیدار دارند. از طرف دیگر هم برقی‌ها که در نیم‌فصل اول یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر بودند، حالا با نتایجی ضعیف که در این چند هفته به دست آورده‌اند تا رتبه یازدهم جدول سقوط کردند. این تیم به مانند دیگر تیم‌های میانه جدولی دیگر شانسی برای لیگ برتری شدن ندارد و فقط برای کسب جایگاهی آبرومند در جدول تلاش می‌کند.

* صبای قم - مس کرمان، ساعت ‏۱۵‏، ورزشگاه یادگار امام ‏ (ره) قم ‏

داور: ناصر جنگی، کمک‌ها: ایوب غلام‌زاده، جعفر رهبرفام و علی صباحی

آخرین تلاش‌های صبا برای فرار از سقوط زودهنگام. شاید قمی‌ها را باید از الان یکی از تیم‌های سقوط کرده به لیگ پایین‌تر بدانیم. هر چند هنوز این تیم روی کاغذ برای بقا شانس دارد، اما بسیار سخت به نظر می‌رسد شاگردان محمد مؤمنی بتوانند در لیگ دسته اول باقی بمانند. مسی‌های کرمان هم پس از پیروزی هفته گذشته مقابل هم‌نام رفسنجانی خود به رده هفتم جدول صعود کردند و حالا می‌توانند با سه امتیاز این دیدار جایگاه خود را در جدول بهبود ببخشند.

* بادران تهران - اکسین البرز، ساعت ‏۱۵‏، ورزشگاه کارگران ‏ تهران ‏

داور: پیام حیدری، کمک‌ها: بابک عباسقلی‌زاده، رحیم حاجیلو و امید جمشیدی

بادرانی‌ها که از ابتدای فصل خود را یکی از مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر نشان داده‌اند، در چهار هفته اخیر فقط به یک پیروزی رسیده‌اند و همین موضوع باعث شده تا این تیم تهرانی به رده چهارم جدول سقوط کند. شاگردان ربیعی برای از دست ندادن جایگاه خود در این هفته کار سختی برابر اکسین خواهند داشت. شاگردان لطیفی با وجود اینکه پنج هفته است موفق به کسب پیروزی نشده‌اند، اما همچنان خود را یکی از بخت‌های اصلی صعود به لیگ برتر می‌دانند و حالا با روحیه‌ای مضاعف به دیدار با بادران خواهند رفت. اکسینی‌ها با ۴۲ امتیاز در رده ششم جدول حضور دارند و این شانس را دارند تا با برتری در این مسابقه فاصله امتیازی خود را با تیم‌های بالانشین کم کنند.

* ایرانجوان بوشهر - راه آهن تهران، ساعت ‏۱۵:۱۵‏، ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر

داور: داریوش احمدی، کمک‌ها: براتعلی مولوی، محمدرضا طالبی و رضا کریمی

صدور حکم سقوط راه‌آهن با امضای بوشهری‌ها؟ تیم ریشه‌دار راه‌آهن در حالی این هفته میهمان ایرانجوان خواهد بود که در صورت شکست در این دیدار سقوطش به لیگ دسته دوم قطعی خواهد شد. شاگردان بیاتی‌نیا در این فصل به هیچ وجه حال و روز خوبی نداشته‌‌اند و حالا هم در یکقدمی سقوط به دسته پایین‌تر قرار دارند. از سوی مقابل هم تیم ایرانجوان بوشهر وضعیتی بهتر از راه‌آهن ندارد و برای فرار از سقوط می‌جنگد. این تیم که با ۲۲ امتیاز در رده شانزدهم جدول قرار دارد، باید در هفته‌های باقیمانده اختلاف هفت امتیازی را با تیم‌های بالایی خود جبران کند.

* نفت مسجدسلیمان - شهرداری ماهشهر، ساعت ‏۱۵:۱۵‏، ورزشگاه شهید بهنام ‏محمدی مسجدسلیمان

داور: کمیل غلامی، کمک‌ها: عسگر محمدی، مرتضی کاظمیان و عبدالنبی پورخلف

شاگردان محمود فکری که تا چند هفته پیش با اقتدار در صدر جدول حضور داشتند، حالا در صورت شکست در این مسابقه احتمال دارد صدرنشینی خود را پس از هفته‌ها از دست بدهند. مسجدسلیمانی‌ها که یکی از بخت‌های اصلی صعود به لیگ برتر هستند، هفته گذشته چهارمین شکست فصل خود را مقابل گل‌گهر سیرجان تجربه کردند. تیم شهرداری ماهشهر هم پس از تساوی ارزشمند هفته قبل مقابل بادران، اکنون باید به مصاف یکی دیگر از مدعیان لیگ دسته اول برود. شاگردان مرزبان که با ۳۳ امتیاز در رده دوازدهم جدول قرار دارند دیگر امیدی به صعود به لیگ برتر ندارند و فقط برای کسب جایگاه خوب در پایان فصل تلاش خواهند کرد.

دو دیدار باقیمانده هفته بیست‌و‌هشتم لیگ دسته اول روز دوشنبه برگزار خواهد شد.

برای مشاهده جدول رده‌بندی لیگ دسته اول اینجا کلیک کنید.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.