لینک‌های ارسالی توسط کاربران فوتبالی‌ترین فرستاده می‌شوند و محتوای آنها الزاماً بیانگر دیدگاه مدیریت فوتبالی‌ترین نمی‌باشد. چنانچه لینکی را در تضاد با قوانین سایت می‌دانید، لطفاً به ما اطلاع دهید.
With January’s AFC U۲۳ Championship edging ever closer, join the-afc.com as we continue our look at the teams who will be vying for honours in Qatar, at a tournament that also doubles as the qualifiers for the men’s football tournament at the ۲۰۱۶ Olympic Games.
جام جهانی سنگنوردی در چین برگزار شد و رضا علیپور از ایران در رشته سرعت به عنوان قهرمانی دست یافت. در این ماده، لیبور هورزا از جمهوری چک نایب قهرمان شد و مدال برنز به نماینده فرانسه رسید. ​مرتضی محمدی دیگر شرکت کننده ایران در رده دوازدهم قرارگرفت. در این ماده ۲۱ سنگنورد حضور داشتند که چین با پنج نماینده و روسیه با چهار شرکت کننده از کسب مدال بازماندند. علیپور ۲۱ ساله موفقیت‌های متعددی در سال‌های گذشته کسب کرده. او دارنده مدال برنز سال ۲۰۱۴ جهان در اسپانیاست. در آن رقابت‌ها پس از نمایندگان اوکراین و روسیه در رده سوم قرار گرفته بود. رضا علیپور در جام جهانی ۲۰۱۴ فرانسه ضمن شکستن رکورد ملی، پس از سنگ‌نوردان اوکراین و لهستان به مقام سوم رسید. این سنگ‌نورد قزوینی پیش از آن نیز مدال طلا و نقره جام جهانی ۲۰۱۳ را در کارنامه داشت. فدراسیون جهانی، تصویر صعود او را همراه با عکسی از جهش یوزپلنگ ایرانی منتشر کرده بود. در سنگنوردی سرعت، نوع انجام مسابقه به «دویدن روی دیوار صاف» شباهت دارد. قهرمانی جهان در چنین رشته‌ای، مستلزم برخورداری از قدرت بدنی قابل توجه، سرعت بالا، تمرکز مناسب و تکنیک و مهارتی قابل توجه است. علیپور سال ۱۳۹۲ در مسابقات سنگنوردی قهرمانی آسیا که به میزبانی ایران و در پارک ملت تهران برگزار شد، پس از نماینده چین نشان نایب قهرمانی را در رشته سرعت بدست آورده بود تا عنوان سال قبل خود در همدان را تکرار کند. چهار ماه پس از آن مسابقات بود که در «هایانگ» چین به مدال طلای جام جهانی دست یافت. او در فینال و در رقابتی نزدیک با کوکورین که سنگ‌نورد بر‌تر رنکینگ جهانی بود، موفق شد ضمن احراز عنوان قهرمانی، اولین مدال جهانی تاریخ سنگ‌نوردی ایران را هم رقم بزند. در آن مسابقات فرناز اسماعیل‌زاده در رده‌ دهم زنان قرار گرفت و داود رکابی در رشته «سرطناب» رده‌ هفتم را به خود اختصاص داد. امسال صداوسیمای ایران گزارشی از علیپور پخش کرد که با کفش‌های پاره، در سالنی فاقد امکانات و به تنهایی مشغول تمرین است. او در توضیح این مسئله گفت که وقتی به صورت حرفه‌ای تمرین می‌کند، باید هر دو ماه، کفش خود را عوض کند اما پول خرید کفش تازه را ندارد. پس ناگزیر است خطر مصدومیت را به جان بخرد و با همین کفش‌های مستهلک، تمریناتش را پیگیری کند. علیپور با اشاره به اینکه رسانه‌های فرانسوی به تمجید از عملکرد او پرداخته‌اند اما مسئولین ورزش در ایران توجهی به او ندارند، یادآور شده بود حریفانش فقط به موفقیت فکر می‌کنند اما او مجبور است همیشه به مشکلاتش فکر کند و اگر شرایط اجازه داد، موفقیت را هم مدنظر قرار دهد. در جام جهانی ۲۰۱۵ در دو بخش برگزار شده از مسابقات زنان، کیم جائین از کره جنوبی و ماریا کراساوینا از روسیه قهرمان شدند. غیر از علیپور، دیگر مدال طلای بخش مردان را هم آدام اوندرا از جمهوری چک به گردن آویخت.
وحید هاشمیان، ملى‌پوش سابق ایران كه دوره مربیگرى ارشد خود را در آلمان می‌گذراند، در گفت‌وگویی اختصاصی با دویچه وله از دوره کارآموزی نزد پپ گواردیولا، سرمربی بایرن مونیخ و نیز تاکتیک تیم ملی ایران می‌گوید.
حمیدرضا رسایی، مسئول کمیته تخلفات اداری کمیسیون اصل نود مجلس که پرونده فساد در فوتبال را هم پیگیری می‌کند از ارتباط بین عزل و نصب‌های اخیر در فدراسیون فوتبال با پرونده در فوتبال پرده برداشت و در این خصوص با نود گفتگو کرد که ماحصل این مصاحبه پیش روی شماست. ۹۰: در جریان عزل و نصب‌های اخیر فدراسیون فوتبال هستید؟ دقیقا و مو به مو اتفاقات مربوط به این حوزه را تعقیب می‌کنم. ۹۰: ظاهرا این عزل و نصب‌ها به ماهیت پرونده فساد در فوتبال برمی‌گردد؟ بله، درست حدس زدید. اینها به خاطر پرونده فساد در فوتبال است که تازه آغاز شده و کماکان ادامه دارد. ۹۰: یعنی نام آیت‌اللهی و نبی در این پرونده آمده است؟ بله، در این میان افرادی هستند که به دلیل مسائل به وجود آمده به مجامع قضایی معرفی می‌شوند. ۹۰: امکان دارد در این خصوص نام فرد دیگری هم مطرح شود؟ بله چرا امکان ندارد؟ این پرونده باز شده تا به تخلفات اهالی فوتبال و مسئولین این رشته رسیدگی کند. ۹۰: می‌شود نام نفر سوم این پرونده را با ما در میان بگذارید؟ خود کفاشیان نفر سومی است که نامش در این لیست مطرح است و باید در مجامع قضایی پاسخگوی اتهامات وارده در این پرونده باشد. ۹۰: اتهام رئیس فدراسیون فوتبال چیست؟ ایشان متهم به سوء‌مدیریت هستند و باید به عنوان مسئول مجموعه اداره فوتبال کشور پاسخگوی افراد زیر دستش باشد. ۹۰: چه زمانی گزارش پرونده فساد در فوتبال در صحن علنی مجلس قرائت می شود؟ فعلا فوتبال درحال تحمل پس‌لرزه‌ها است. وقتی زمانش فرا رسید این پرونده هم مطرح خواهد شد. ۹۰: چه زمانی تاریخ دقیق را اعلام می‌کنید؟ هنوز معلوم نیست. در نوبت رسیدگی به درخواست برای طرح در صحن علنی مجلس است.