از اينستاگرام ایران‌اینترنشنال ورزشی

چهار روز پس از موعد عرضه دوباره بلوک ۵۱ درصدی استقلال و پرسپولیس، تسنیم خبر داده که دو باشگاه بزرگ دولتی ایران، همچنان بدون مشتری مانده‌اند. قرار بود در ۱۲ دی ۱۴۰۲، سهام استقلال و پرسپولیس عرضه شود که به دلیل نبود متقاضی، به ۲۶ دی موکول شد.

حدود یک ماه پیش سازمان خصوصی‌سازی با صدور یک اطلاعیه از عرضه اولیه ۵۱ درصد سهام استقلال و پرسپولیس از طریق کارگزاری بانک ملت خبر داد.

بر اساس این اطلاعیه ۵۳۶۲۶۵۷۶۵۰ سهم ۳۹۴۶ ریالی پرسپولیس (به ارزش ۲۱.۱۶۱.۰۴۷.۰۸۶.۹۰۰ ریال) و ۵۵۰۳۴۸۶۵۰۰ سهم ۳۳۶۲ ریالی استقلال (به ارزش ۱۸.۵۰۲.۷۲۱.۶۱۳.۰۰۰ ریال) در فرابورس عرضه باید عرضه شود.

پس از این خبر رسید که ورزش سه خبر داده شستا (شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی) و پتروشیمی خلیج فارس به ترتیب برای خرید پرسپولیس و #استقلال پیش‌قدم شده و خواهان خرید سهام عرضه‌شده هستند.

اما مدتی بعد فارس، خبر داد شستا از خرید سهام #پرسپولیس منصرف شده: «شرکت شستا که یک هلدینگ اقتصادی است ۵۰ درصد از سهام ذوب‌آهن را هم در اختیار دارد اما حالا شنیده می‌شود که این شرکت برای خرید سهام پرسپولیس پشیمان شده و پاکتی به فرابورس ارائه نخواهد داد تا یکی از مشتریان اصلی باشگاه پرسپولیس خودش را کنار بکشد.»

همه این گمانه‌زنی‌ها در حالی است که در آگهی اولیه سازمان خصوصی‌سازی اعلام شده بود متقاضیان باید ابتدا برای بررسی احراز صلاحیت امنیتی و تمکن مالی، یک درصد مبلغ پایه سهام قابل عرضه را به عنوان سپرده ضمانت، به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز نمایند. همچنین کارگزار خریدار باید ده درصد مبلغ سهام پایه قابل عرضه را به صورت نقدی یا ضمانت‌نامه بانکی به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تحویل دهد.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.