از اينستاگرام ایران‌اینترنشنال ورزشی

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا در احکام سنگینی سرمربی، ۴ بازیکن تیم ملی و فدراسیون فوتبال را به ۴۵ هزار دلار جریمه محکوم کرده است؛ امیر قلعه‌نویی، علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی به دلیل حضور نیافتن در کنفرانس خبری پس از بازی با قطر، فدراسیون فوتبال به دلیل اطمینان ندادن بابت حضور سه عضو تیم ملی فوتبال در مصاحبه تلویزیونی بلافاصله بعد از مسابقه و سعید عزت‌اللهی به دلیل مصاحبه علیه داور پس از بازی با قطر.

این احکام در حالی است که مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، یکی از نواب‌رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا است.

در حکم کمیته انضباطی و اخلاق کنفدراسیون فوتبال آسیا که ۴۰ روز پس از پایان جام قهرمانی آسیا صادر شده است، آمده؛

- فدراسیون فوتبال به دلیل خروج دیرهنگام اعضای تیم ملی ایران از رختکن که سبب تأخیر در شروع دیدار با قطر به مدت یک دقیقه و ۴۰ ثانیه شد، به پرداخت مبلغ هزار و ۲۵۰ دلار محکوم شد.

- علیرضا جهانبخش به دلیل حضور نیافتن در مصاحبه تلویزیونی بلافاصله بعد از بازی با قطر پس از درخواست AFC، باید جریمه‌ای به مبلغ ۱۰ هزار دلار پرداخت کند.

- مهدی طارمی به دلیل غیبت در مصاحبه تلویزیونی بلافاصله پس از دیدار با قطر با وجود درخواست مسئول کنفدراسیون فوتبال آسیا، ۱۰ هزار دلار جریمه شد.

- امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی ایران به دلیل غیبت در مصاحبه تلویزیونی بلافاصله بعد از بازی با قطر با وجود درخواست کنفدراسیون فوتبال آسیا، به پرداخت جریمه‌ای ۱۰ هزار دلاری محکوم شد.

- فدراسیون فوتبال به دلیل اطمینان ندادن بابت حضور سه عضو تیم ملی فوتبال این کشور در مصاحبه تلویزیونی بلافاصله بعد از مسابقه، باید جریمه‌ای به مبلغ ۱۰ هزار دلار پرداخت کند.

- سعید عزت‌اللهی به دلیل زیر سؤال بردن تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا بابت انتخاب داور دیدار با قطر (احمد العلی از کویت) و زیر سؤال بردن بی‌طرفی و صداقت وی، به پرداخت ۵ هزار دلار جریمه نقدی محکوم شد.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.