سه‌شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۵ (21 Feb 2017)، ساعت ۱۵:۳۵ (به وقت ایران)

صفحه شخصی: Farshad1

تیم محبوب در لیگ برتر: پرسپولیس

مشارکت:

شروع: ۵ بهمن ۱۳۹۳ (حدود ۲۵ ماه پیش)
لینک‌ها: ۰
عکس‌ها: ۰
ویدیوها: ۰
نظرات: ۹۱۲ (میانگین موافقان: ۲۰ نفر)
اعتبار پیش‌بینی: ۱۰۰۰

رأی دریافتی:

۰ ۰ ۰


پرطرفدارترین نظرات ارسالی در سه‌ماهه اخیر:

حدود ۱۷ روز پیش Farshad1 در مورد «این خبر» گفت: ۱۱۲ موافق
زمانی بود که کی روش از هر تیمی یکی دو تا بازیکن می گرفت، دیگه خیلی زیاد از یک تیم بازیکن می گرفت سه تا بود. اینطوری فشار به همه تیمها تقریبا یکسان بود. اتفاقا از دوره کی روش، تامین کنندۀ اصلی بازیکنان تیم ملی، تنها پرسپولیس و استقلال نبودند. نه تنها از هر تیمی از یک تا سه بازیکن می گرفت، بلکه از اقوام گوناگون ایرانی هم در تیم ملی نماینده ای وجود داشت. تا اینکه تصمیم گرفته شد که به تیمی بیشتر بها داده شود یا اینکه در نزد باشگاهی امکانات مالی بیشتری (حتا بیشتر از تیم ملی!!!) گذاشته شود. آنگاه آقای سرمربی باشگاهی، با فراغت تمام، اقدام به خرید بازیکنان ملی پوش نمود. این شد که باشگاهی با ده ملی پوش به مصاف باشگاه های دیگر می رود که بیشتر این ملی پوشان، دست پروردۀ خود آن باشگاه هم نیستند. بطوریکه آقای فرکی عنوان میدارد که "پرسپولیس تیم ملی است" و آقای ویسی هم می گوید که "با 10 ملی پوش بازی کردن هنر نیست". خُب، اگر نیتجه کار باشگاهی با آنهمه ملی پوش، پیروزی در نبردهای داخلی است، از زیانهایش هم اینست که تیم ملی باید فدای یک باشگاه شود. اما از معرفتِ آقای کی روش؛ هیچ بازیکن سفارشی را به تیم ملی راه نداد، جلوی بیعدالتی، بازیکن سالاری، کم فروشی، بی شخصیتی در تیم ملی را گرفت. (برای هر ادعای فوق خروارها نمونه موجود است). بیش از پولی که میگیرد برای فوتبال ما اعتبار جهانی کسب کرد. نگاهی به سرمربیان تیمهای عربی، ژاپن، کره و ... بیاندازید، و نتیجه کارشان را با تیم ملی ایران مقایسه کنید. در تمام سالهای تحریم، و حتا هم اکنون که هیچ تیمِ خارجی مطرحی که حاضر با بازی با ایران نمیشد و برای ما تحقیر بین المللی به ارمغان می آورد، کی روش تمام قد از تیم ایران و اینکه سرمربی چنین تیمی است افتخار می کند سخن گفت. درست همان زمانها بود که برخی برایش در ایران در آوردند که با قطر برای باخت ایران تبانی کرده و یا بازیکن "ترانسفر" می کند و دلالی می گیرد و ... از وجدانش اینکه؛ میتوانست مانند خیلی از همین ایچ ها و پیچ ها پولش را بگیرد و کم فروشی کند و برود. اما چنین نکرد. از بزرگی و آموزگاریش همین بس که وجدان کاری، نظم و انظباط را بر تیم ملی حاکم کرد. از آموزگاریش هم قدر که هر بازیکن جوان و گمنامی را به تیم ملی آورد، خیلی زود تبدیل به ارکان اصلی باشگاهایشان شدند. به پای بازیکنانی که برای تیم ملی از جان مایه گذاشتند، او هم به پای آنها تا جائیکه امکان داشت، ایستاد (یکیش همین رامین رضائیان). اما خُب، ما ضرب المثلی داریم که می گوید: "نو که اومد به بازار، کهنه میشه دل آزار". اینقدر دیگه در این مثل پیش رفتیم که دیگر پیروزی بر چهار تا تیم در پیتی داخلی را بر پیروزی بر کره و کشورهای عربی و ... ترجیح دادیم. یکدفعه فکر کردیم که این تیم استقلال نیست، بلکه چلسی است و آنهم پرسپولیس نیست، منچستر یونایتد است و ... یادمان رفت که با قطبی چه کردیم، با ایلیچ چه کردیم و اینک همان کارها را داریم با کی روش تکرار می کنیم. دانشمندی می گفت که تاریخ تکرار شدنی نیست، البته او از ایران احتمالا چیزی نمی دانست، وگرنه بسیار زود در می یافت که "از بند رها کردن بردگانی که به زنجیرهایشان عادت کردند بسیار دشوار است" (نقل به معنی).
حدود ۳ روز پیش Farshad1 در مورد «این خبر» گفت: ۹۸ موافق
آقای برانکوی گرامی سخنان "گرم" درباره تیم ملی مصرف نکرد که حمایتی برای آن کسب کند، چه اینکه بخوبی میداند حمایت از تیم ملی یعنی حمایت از برنامه های سرمربی آن. حال اینکه ایشان بزرگترین و شدیدترین ضدیتها را علیه برنامه های تیم ملی ایران، با پنهان شدن پشت فیفا انجام دادند. تیم ملی اکنون بدین خاطر در نظر آقای برانکو "مقدس" شده، چون خودش شدیدا به حمایت مسئولین در رقابتهای آسیایی پیش رو نیازمند است. ایشان بخوبی آگاه است که با نیمکت نشینی مستمر ساسان انصاری، امید عالیشاه، عبدالهی و ... موجبات خروج آنها را فراهم ساخته است. و با خریدهای مشکوک مانند پفک نمکی های اوکرائینی، مدیریت و قابلیتهای فنی خود را به شدت زیر سؤال برده است. آقای برانکو گرامی، تا زمانی که هدایت پرسپولیس را بر عهده دارید و پرسپولیس رشد صعودی خود را طی می کند، به احترامش دندان روی جگر می گذاریم، اما ناجوانمردیها و خیانت شما در رابطه با تیم ملی ما و سرمربی اش فراموش و بخشوده نخواهد شد.
حدود ۲ ماه پیش Farshad1 در مورد «این خبر» گفت: ۸۷ موافق
اگر ما ایرانیها ندانیم که "عجم" یعنی چه، و چون عربها از قدیم برای تحقیر ما ایرانیان، به ما "عجم" می گفتند، آقای جاسم کرار که یک عرب هستند و خود را "افتخار فوتبال عرب" میداند، بخوبی به معنی و مفهوم "عجم" آشنا هستند و از روی لجاجت در دل ایران، باز ما را "عجم" می نامد!!! "عجم" یعنی زبون نفهم، و عربها برای تحقیر ما ایرانیان، به ما "زبان نفهم" گفته و می گویند. اوج بدبختی آنجاست که در ترجمۀ این واژه به فارسی، خود ما ایرانیها کاسۀ داغتر از آش شده و زودی می پریم و می گوییم که "عجم" یعنی ایرانی!!!
حدود ۱۷ روز پیش Farshad1 در مورد «این خبر» گفت: ۸۱ موافق
مربی های زیادی برای پرسپولیس آمدند و رفتند، اما من یک هوادار پرسپولیس بوده، هستم و خواهم بود. اما این دلیل نمیشه که در برابر بیداد، واکنش نشان ندهم. آقای برانکو؛ شما برای پرسپولیس زحمت کشیدید دست شما درد نکند و بجاش از شما سپاسگزار و ممنون دار هستم. برای تیم ملی سابق ما نیز هر چه در توان داشتید گذاشتید، اگر در کشکول شما چیزی بیشتر از آن نبود که عرضه کنید، خُب، پول ما هم چندان نبود که از شما بهتر بیاوریم، شما همان آشی بودید که با پول ناچیز و دستگاه "مدیریتی" باسمه ای و "مکتبی" ما جور جور بود. اگر ما در ایران آدمی مانند کی روش ندیده بودیم - آدمی که در برابر کاستی ها سر خم نکند، همواره فریاد اعتراضش بر سر زیاده خواهان فرصت طلب که جز رنگ اسکناس نه شرف میشناسند، نه ناموس و نه میهن، بلند بود، آدمی که در پهنۀ جهانی از تیم ملی تحریم شدۀ ما بلند قد دفاع کند و به دنیا بگوید که اگر ورزشکاران باید در شرایط برابر به دیدار هم بروند، تیم من به خاطر تحریمها از داشتن شرایط برابر محروم است، آدمی که غرور و شخصیت ملی را به تیم ملی ما که اتفاقا در دوران شما آغاز به خدشه دار شدن نمود، بازگرداند. و نکات آموزندۀ بسیاری که با آمدن آقای کی روش به ایران، با خود برای مردم و ورزشدوستان ایرانی به ارمغان آورد - برای ما "دستۀ کورها"، شمای "یک چشم"، خیلی هم خوب بودید. بالاخره از مایلی کهن و افاضلی و چهارتا متخصص فوتبال "علی اصغری" که بهتر بودید. آقای برانکوی گرامی، اگر شما روزی دوباره سرمربی تیم ملی ایران بشوید و موفق شوید که ایران را قهرمان جام جهانی هم بکنید، آری، حتا اگر ایران را قهرمان جام جهانی هم بکنید، برای خیانت امروز شما به تیم ملی ما، و ناجوانمردیهایی که در حق کی روش روا داشته اید، سر سوزنی در نزد دادخواهی من و آنانی که تشنۀ دادخواهی اند، جایی نخواهید داشت. من از هم اکنون به آن جام جهانی ای که شما با دغلبازی و نامردی میخواهید برای ما بیاورید، تُف می اندازم.
حدود ۲ ماه پیش Farshad1 در مورد «این خبر» گفت: ۵۶ موافق
درود بر همۀ کسانی که با سری سبز و زبانی سرخ، در برابر ستمگران می ایستند، آنها را به چالش می کشند و سر خم نمی کنند.