ستاره تیم ملی فوتبال اسپانیا با گل حیرت‌انگیزی که به ثمر رساند، یک رکورد را هم به ثبت رساند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، گل تماشایی لامین یامال برای تیم ملی اسپانیا در بازی شب گذشته (سه‌شنبه) مقابل فرانسه نه تنها کاندیدای زیباترین گل جام شد، بلکه یک رکورد تحسین‌برانگیز را هم برای ستاره بارسلونا به همراه داشت.

یامال ۱۶ ساله که با حضورش به جوان‌ترین بازیکن تاریخ جام ملت‌های اروپا تبدیل شده بود، با گل استثنایی خود درست ۴ روز مانده به ۱۷ ساله شدنش لقب جوان‌ترین گلزن تاریخ این تورنمنت را هم از آن خود کرد.

تا پیش از این عنوان جوان‌ترین گلزن تاریخ جام ملت‌های اروپا به یوهان ونلانتن از سوئیس اختصاص داشت که با ۱۸ سال و ۱۴۱ روز و در رقابت‌های یورو ۲۰۰۴ و از قضا درست مانند یامال، مقابل فرانسه گلزنی کرد.

علاوه بر این، یامال به جوان‌ترین فوتبالیست تاریخ تبدیل شد که در تورنمنت یک رسمی بین‌المللی گلزنی می‌کند؛ رکوردی که پیش از این در اختیار پله اسطوره فقید فوتبال برزیل بود. پله در جام جهانی ۱۹۵۸ زمانی با ۱۷ سال و ۲۴۴ روز سن، گلزنی کرده بود.

یامال که پس از بازی جایزه بهترین بازیکن میدان را هم دریافت کرد، درباره گلی که زد گفت: بابت پیروزی‌‌ و صعودمان به فینال خیلی خوشحالم. نمی‌دانم این زیباترین گل جام شود یا نه اما برای من گل بسیار خاصی بود چون سرانجام توانستم در یورو گلزنی کنم آن هم چنین گلی که بسیار خاص بود و من بابت آن و رفتن به فینال واقعاً خوشحالم.

ستاره بارسلونا پس از گلزنی‌اش ژستی هم مقابل دوربین گرفت که کنجکاوی خبرنگاران را برانگیخت. او گفت: آن حرکتم خطاب به شخصی بود. خودتان می‌دانید که برای چه کسی بود.

به نظر می‌رسد که مخاطب ژست یامال، آدرین رابیو هافبک تیم ملی فرانسه بوده باشد که قبل از بازی گفته بود، یامال اگر می‌خواهد در فینال بازی کند باید کارهایی بیش از آنچه تا این مقطع از او دیده شده را انجام دهد.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.