تیم‌های اتریش، فرانسه و هلند موفق به صعود از گروه D رقابت‌های فوتبال یورو ۲۰۲۴ شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دوازدهمین روز از رقابت‌های فوتبال یورو ۲۰۲۴ از ساعت ۱۹:۳۰ با برگزاری دو دیدار همزمان از گروه D آغاز شد؛ دیدارهایی که با توقف فرانسه و پیروزی اتریش مقابل هلند همراه بود.

در حساس‌ترین بازی؛ تیم اتریش در ورزشگاه المپیا اشتادیون شهر برلین دست به کار بزرگی زد و هلند مدعی را ۳ بر ۲ شکست داد تا با ۶ امتیاز و به عنوان صدرنشین راهی مرحله یک‌هشتم نهایی شود. نیمه اول اتریش مزد عملکرد خوبش را با گل به خودی «دونیل مالن» در دقیقه ۶ گرفت. هلند نیمه دوم را بسیار خوب شروع کرد و توسط کودی خاکپور در دقیقه ۴۷ به گل رسید. این گل ۱۲ دقیقه دوام داشت؛ چرا که «رومانو اشمید» با یک ضربه سر زیبا گل دوم اتریش را به ثمر رساند. در دقیقه ۷۵ ممفیس دپای موفق به ثبت گل دوم هلند شد تا این تیم باز هم صدرنشین گروهش شود؛ البته که این صدرنشینی بسیار موقت بود، چون «مارسل سابیتر» هافبک باشگاه دورتموند در دقیقه ۸۰ با ضربه‌ای از زاویه تقریباً بسته، گل سوم اتریش را وارد دروازه هلند کرد تا این بازی در نهایت با پیروزی ۳ بر ۲ این تیم خاتمه پیدا کند.

فیلم خلاصه بازی زیبای هلند - اتریش را ببینید.

.

در دیگر بازی امروز تیم فرانسه فرصت بسیار خوبی را برای صدرنشین از دست داد و مقابل تیم قعرنشین لهستان به تساوی یک بر یک رسید.

در این بازی ابتدا کیلیان امباپه در دقیقه ۵۶ از روی نقطه پنالتی برای فرانسه گلزنی کرد اما روبرت لواندوفسکی در دقیقه ۷۹ از روی نقطه پننالتی نتیجه را مساوی کرد. امباپه با گلی که به ثمر رساند، اولین گلش در تاریخ حضور در رقابت‌های یورو را به ثبت رساند.

فیلم خلاصه بازی فرانسه - لهستان را مشاهده کنید.

.

در جدول رده‌بندی این گروه اتریش با ۶ امتیاز صدرنشین شد، فرانسه با ۵ امتیاز در رده دوم قرار گرفت و هلند با ۴ امتیاز به رتبه سوم بسنده کرد. هر سه تیم از این گروه صعود کردند.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.