بازی افتتاحیه رقابت‌های جام ملت‌های آمریکای جنوبی ۲۰۲۴ با ثبت یک رکورد جدید برای فوق‌ستاره آلبی‌سلسته همراه شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های جام ‌ملت‌های آمریکای ۲۰۲۴ (کوپا آمه‌ریکا) بامداد امروز (جمعه) با مصاف تیم‌های ملی آرژانتین و کانادا در خاک آمریکا آغاز شد که این بازی با برتری ۲ بر صفر آرژانتینی‌ها همراه بود.

در این بازی که گل‌های خولیان آلوارس و لائوتارو مارتینس، منجر به پیروزی مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها شد، لیونل مسی کاپیتان آرژانتینی‌ها نه تنها سازنده گل دوم تیمش شد بلکه یک رکورد جدید را هم به ثبت رساند.

او برای سی‌و‌‌پنجمین بار با پیراهن تیم ملی آرژانتین در کوپا آمه‌ریکا به میدان رفت و به رکوردار انجام بیشترین بازی در تاریخ مهمترین تورنمنت فوتبالی در قاره آمریکا تبدیل شد.

پیش از این مسی به طور مشترک با سرخیو لیوینگ‌استون دروازه‌بان پیشین تیم ملی شیلی (۱۹۴۱ تا ۱۹۵۳) رکورددار بود.کوپا آمه‌ریکای ۲۰۲۴ هفتمین دوره‌ای است که مسی در جام ملت‌های آمریکای جنوبی حضور دارد. او در سال‌های ۲۰۰۷، ۲۰۱۱، ۲۰۱۵، ۲۰۱۶، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ نیز در جام ملت‌های آمریکای جنوبی آلبی‌سلسته را همراه کرده بود که دوره گذشته با این تیم قهرمان شد.

رده‌بندی بازیکنان دارای بیشترین تعداد بازی در کوپه آمه‌ریکا

لیونل مسی (آرژانتین) ۳۵ بازیسرخیو لیوینگ‌استون (شیلی) ۳۴ بازیزیزینیو (برزیل) ۳۳ بازیویکتور اوگارته (بولیوی) ۳۰ بازیلئونل آلوارس (کلمبیا) ۲۷ بازیکارلوس والدراما (کلمبیا) ۲۷ بازیگری مِدِل (شیلی) ۲۷ بازییوشیمار یوتون (پرو) ۲۷ بازیخاویر ماسچرانو (آرژانتین) ۲۶ بازیکلودیو براوو (شیلی) ۲۵ بازی

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.