تیم ملی فوتبال ترکیه در نخستین دیدار خود در رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ مقابل گرجستان پیروز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز پنجم از رقابت‌های فوتبال یورو ۲۰۲۴ از ساعت ۱۹:۳۰ امروز (سه‌شنبه) با جدال تیم‌های ترکیه و گرجستان از گروه F آغاز شد که طی آن، ترکیه با نتیجه ۳ بر یک حریفش را شکست داد.

در این بازی که به میزبانی ورزشگاه BVB STADION شهر دورتموند برگزار شد، ابتدا ترکیه با شوت زیبای «مرت مولدور» در دقیقه ۲۵ پیش افتاد، اما «میکائوتادزه» در دقیقه ۳۱ کار را به تساوی کشاند. در نیمه دوم نیز ترکیه یک بار دیگر به لطف شوت بی‌نقص «آردا گولر» در دقیقه ۶۵ به گل رسید و توانست تا دقایق تلف‌شده مسابقه این برتری را حفظ کند. البته این پایان کار نبود و کرم آکتورک‌اوغلو در دقیقه ۷+۹۰ دروازه خالی از دروازه‌بان گرجستان را گشود یا پیروزی ترک‌ها قاطع‌تر شود.

دو تیم در طول مسابقه بازی نسبتاً برابری را ارائه کردند، هر چند که ترکیه به لطف بازیکنان سرشناسش کمی بهتر بود و مزد همین برتری خفیف خود را نیز با کسب سه امتیاز گرفت. در نیمه اول «کان آیهان» تیر دروازه گرجستان را به لرزه درآورد و البته این اتفاق با شوت «کوچوراشویلی» که در دقیقه ۷۰ به دیرک افقی برخورد کرد، پاسخ داده شد.

نکته مهم این مسابقه عملکرد نه چندان مطلوب «کواراتسخیا» ستاره گرجستان بود که نتوانست در حد و اندازه‌های نامش عمل کند و اجازه فرصت‌نمایی پیدا نکرد.

قضاوت این بازی بر عهده «فاکوندو تیو» از آرژانتین بود که به «عبدالکریم بارداکجی» و «هاکان چالهان‌اوغلو» از ترکیه و «کورکورلیا» از گرجستان کارت زرد نشان داد.

ترکیه با این برد، موقتاً و تا پیش از بازی تیم‌های پرتغال و جمهوری چک در صدر گروه F قرار گرفت؛ دیداری که از ساعت ۲۲:۳۰ امشب آغاز می‌شود.

تصاویر منتخب بازی ترکیه - گرجستان در زیر آمده است:

فیلم خلاصه بازی ترکیه - گرجستان در زیر آمده است:

.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.