فدراسیون فوتبال هند بابت گل جنجالی قطر به این تیم در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ شکایت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتبال هند شب گذشته (سه‌شنبه) در آخرین بازی خود در دور دوم مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ در منطقه آسیا در حالی با نتیجه ۲ بر یک مغلوب میزبانش قطر شد که در دقیقه ۷۳ قطری‌ها صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند. در آن دقیقه درواز‌ه‌بان هند به شکلی ناقص توپ را دفع کرد و در حالی که به طور کامل از خط عرضی زمین خارج شده بود، الهاشمی الحسین آن را به یوسف ایمن پاس داد و او با یک بغل پای ساده گل اول و تساوی قطر را به ثمر رساند. بازیکنان تیم ملی فوتبال هند پس از باز شدن دروازه‌شان به وو سونگ کیم داور کره‌ای بازی اعتراض شدیدی کردند، اما او گل را صحیح اعلام کرد و در نهایت هم قطر به برتری ۲ بر یک دست یافت.

فدراسیون فوتبال هند پس از این بازی رسماً شکایتی را به حامد مؤمنی ناظر ایرانی این بازی تقدیم کرده و خواستار بررسی دقیق این گل بحث‌برانگیز شد که قطر در جریان بازی شب گذشته دو تیم در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ در دوحه به ثمر رساند. ایگور استیماچ سرمربی تیم ملی فوتبال هند هم پس از این بازی در خصوص گل جنجالی قطری‌ها گفته بود که چنین چیزی نباید در فوتبال امروز اتفاق بیفتد.

به گفته منبعی در فدارسیون فوتبال هند، این فدراسیون از بررسی گسترده گلی که توسط داور کره جنوبی تأیید شد، حمایت می‌کند، این در حالی است که شواهد واضحی مبنی بر خروج کامل توپ از زمین وجود دارد. این عضو فدراسیون فوتبال هند که نامش فاش نشده است، در این خصوص گفت: «ما به ناظر بازی شکایت کرده‌ایم و دنبال بررسی کامل این موضوع هستیم».

در فیلم زیر گل جنجالی قطر به هند را ببینید:

.

Euro Football Fantasy Leaderboard
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )